Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość slygshbvrriw

OFICJALNE ZARĘCZYNY- Najpierw pyta się dziewczynę o rękę, czy rodziców o zgodę?

Polecane posty

Gość slygshbvrriw

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahoda111
do bląąądyna: nie ma sensu to nic już pisać, w kółko odzywa się jedna i ta sama zakompleksiona laska, która tylko podszywa się pod różne konta, żeby było widać jakie to ma poparcie tłumu i chwali i wielbi wlasne posty :) w każdym razie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nie ma dość
Nie wręcz przeciwnie jest tu o czym pisać. Bo się szerzy herezja i ją trzeba zwalczać. Oświadczyny są takie, że chłopak się zawsze pyta rodziców o zdanie jako pierwszych, a dziewczyna nie ma nic do powiedzenia, dopiero jak się zapyta i rodzice wyrażą zgodę - oświadcza się dziewczynie. A wszelkie inne komentarze, które świadczą przeciwko temu są nieprawdziwe i błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak jest i będzie
Prawda jest taka, że dziś chłopak najpierw prosi rodziców o rękę ich córki. To znaczy pierwsze jest zawsze spotkanie u rodziców i chłopak wtedy prosi rodziców w obecności ich córki o jej rękę. Kiedy rodzice się zgodzą, później młodzi sami podejmują decyzję, o terminie spotkania i dokonania oficjalnych zaręczyn między sobą. Tak to właśnie wygląda i teraz obecnie każdy chłopak czy mężczyzna prosi najpierw rodziców o rękę córki, naturalnie czekając na to co odpowiedzą. Zaręczyny to ważny moment w życiu młodych ludzi i oczywiście dopełnieniem do tego szczęścia są rodzice, którzy jako pierwsi podejmują decyzję i wyrażają zgodę czy młodzi mogą się zaręczyć, bo bez tego nie byłyby to tak wspaniałe i zjawiskowe chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka Depeszka
Ja chcę żeby najpierw mój chłopak zapytał się moich rodziców o zdanie w sprawie oświadczyn i poprosił ich jako pierwszych o moją rękę, naturalnie w mojej obecności, a potem oświadczył się mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahoda111
widzisz bląąądyna, mniej więcej coś takiego miałam na myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do jahoda111: Buhahahahahahahahahahahaha:D jesteś dobra, podobasz mi się z tymi tekstami, i jest wesoło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bląąądyna do jahoda111
Ok. rozumiem, ale słuchaj fajnie,że mamy wspólne poglądy i może byśmy się spotkały i pogadały ze sobą, a potem wiesz co mam na myśli - jakiś mały intymny seans tylko my dwie - i całowanie się i pieszczenie się itd. - taki wspólny namiętny seks między nami dziewczynami. Ja jestem ta inną dziewczyną i bardzo i chętnie bym się z Tobą pocałowała. Olej kolesi, bo to frajerzy i nie znają się na miłości- bo prawdziwą miłość może dać dziewczynie tylko dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahoda111
wiesz co daruj sobie te tanie sztuczki widac ze gimbaza ma ferie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 5
Oświadczyny są piękne i bardzo romantyczne , kiedy chłopak się pierwsze pyta rodziców o zdanie przy niej, a potem się oświadcza dziewczynie. Precz z tymi heretyckimi poglądami,że się pierwsze oświadcza dziewczynie - to herezja i kacerstwo. To rodzice wyrażają zgodę, a nie dziewczyna, to rodzice są najważniejsi, a nie dziewczyna, dlatego ich się najpierw prosi o rękę córki, a dopiero potem dziewczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z tego czasu
Oczywiście, że Ci którzy uważają, że chłopak się pierwsze oświadcza dziewczynie – głoszą herezje i to wielkie herezje – zupełnie nie do przyjęcia. Kto to widział, żeby chłopak się oświadczał dziewczynie ?! nie, to jest absolutnie nie do przyjęcia ! Zgodnie z tradycją, oświadczyny rozpoczynają się najpierw wizytą u rodziców i zapytaniem się ich przez chłopaka: czy mogę prosić o rękę Państwa córkę, lub w innej formie, czy mogę się oświadczyć Państwa córce – naturalnie odbywa się to w obecności ich córki, a dziewczyny chłopaka. Dopiero po tym całym oficjalnym spotkaniu chłopak oświadcza się dziewczynie. I ten zwyczaj jest najbardziej praktykowany i stosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młot na heretyków
Dokładnie !!! Precz z tymi, którzy głoszą pogląd o tym, że chłopak się pierwsze oświadcza dziewczynie - to jest wielka bzdura i wprowadzanie nowych chorych teorii - widać, że się szerzy ta herezja, która niszczy umysły ludzi. Dobrze, że są na tym forum ludzie, którzy nie ulegli temu, że chłopak się pierwsze oświadcza dziewczynie, tylko najpierw się pyta rodziców o zdanie w sprawie oświadczyn. Nie dajcie się zwieść i bądźcie silni, bo Ci, którzy głoszą, że najpierw się oświadcza dziewczynie, są źli i chcą zatruć Wasz umysł herezją i wielkim błędem – nie czyńcie tak nigdy, bo tak się wcale nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bląąądyna napisała
2015.02.11 napisałam tak: „Kto teraz pyta rodziców o rękę ich córki? Chyba najważniejsze, żeby zgodziła się dziewczyna, bo to z nią chcesz być i to ona ma najwięcej do powiedzenia w tym temacie, tak myślę.” I teraz odwołuję te okropne słowa, które napisałam. Dzięki innym osobom piszącym na tym forum, przejrzałam na oczy w jakim byłam wielkim i straszliwym błędzie. Nie wiem co mnie wtedy omamiło, że napisałam takie chore słowa, ale teraz już wiem, że to są wierutne brednie. Głupotą i kompletną bezmyślnością jest oświadczanie się najpierw dziewczynie i to, żeby się ona zgodziła. To jest nie do przyjęcia i ja się z tym nie zgadzam, bo to faktycznie jest wielka herezja. Kto tak postępuje jest nienormalny i heretycki. Pierwsze się zawsze pyta o zdanie rodziców dziewczyny, czy może się oświadczyć ich córce, i potem się dopiero jej oświadcza, jak rodzice wyrażą zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość do bląąądyna
Brawo bląąądyna !!! Super, że odrzuciłaś tą wielką i ohydną bzdurę o tym, że pierwsze chłopak się oświadcza dziewczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to jest prawda i tylko prawda, że chłopak przed oświadczynami zawsze pierwsze prosi rodziców o rękę ich córki w jej obecności. Naturalnie jak rodzice wyraża zgodę, to wtedy oświadcza się swojej dziewczynie w miejscu jakie wybrał na oświadczyny. I tak to właśnie wygląda, że obecnie każdy chłopak albo mężczyzna prosi najpierw rodziców o rękę córki, czekając na odpowiedź z ich strony. Oczywiście, że wielką nieprawdą, która chce zakłamać i odrzucić powszechnie stosowany zwyczaj jest głoszony przez ludzi jakiś dziwny pogląd, który mówi, że chłopak się pierwsze oświadcza dziewczynie – to jest wierutna bzdura. Ci którzy głoszą ten pogląd próbują stworzyć nowy odłam w społeczeństwie i stworzyć jakąś zupełną nie do przyjęcia nową i chorą zasadę. Ale im się to nie uda, bo są nikłą garstką takich odszczepieńców (tak jak byli Katarzy – sekta w XII wieku, która została całkowicie wytępiona i nie udało im się przekazać swoich poglądów), bo przewaga siły nad nimi jest taka, że w większości każdy chłopak i mężczyzna przed oświadczynami zawsze będzie pierwsze prosić rodziców o rękę ich córki w jej obecności i dopiero potem się oświadczy swojej wybrance. Tak więc nic nie zdziałacie Ci, którzy głosicie swój chory i bardzo bzdurny pogląd, że pierwsze chłopak się oświadcza dziewczynie. Jesteście na straconej pozycji i nigdy nie zwyciężycie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy się nie oświadcza pierwsze dziewczynie - to jest paranoja. Najważniejsza jest najpierw zgoda rodziców dziewczyny, a zatem ich się trzeba pierwsze spytać o rękę ich córki, a kiedy oni się zgodzą, wtedy się oświadcza dziewczynie. Kto przyjmuje ten zwyczaj (który jest chorym i urojonym wymysłem) to znaczy, najpierw się oświadcza dziewczynie - jest nienormalny i należy go określić mianem kompletnego idioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazeke
Precz z jakimś głupim poglądem,że się pierwsze oświadcza dziewczynie !!! To jest jakiś nienormalny wymysł, a Ci którzy go uznają są za jego wprowadzeniem w życie - są porąbani i chorzy psychicznie !!! Zawsze się pierwsze się pyta rodziców o oświadczyny ich córce - tak było, jest i będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tradycja polska
Wiecie co, naprawdę się cieszę, że wśród sporej, jak widzę, ilości osób panuje pogląd, że najpierw pyta się rodziców dziewczyny o zgodę na zaręczyny/prosi o rękę córki. To jest dla mnie powód do radości. Naturalnie, że u młodych ludzi i w ich rodzinach jest taka tradycja i wszyscy są zadowoleni, że tak się właśnie postępuje. I jak już wcześniej pisałam, to jest dla mnie powód do radości, ponieważ pielęgnujemy i szanujemy to co piękne, czyli naszą polską tradycję, że najpierw pyta się rodziców dziewczyny o zgodę na zaręczyny/prosi o rękę córki, a dopiero potem się jej oświadcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowanie rodzice
Najpierw pyta się dziewczynę o rękę, czy rodziców o zgodę? Zdecydowanie rodziców , to jest przecież najważniejsze żeby oni chcieli. A dziewczynie się oświadcza dopiero, po otrzymaniu zgody przez rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oświadczyny w Zakopanym
U nas było tak, że najpierw z moim chłopakiem , zorganizowaliśmy kolację dla moich rodziców i wtedy podczas tej uroczystej kolacji – mój chłopak zapytał się moich rodziców, czy może mi się oświadczyć i był to z jego strony wielki ukłon w stronę tradycji i rodziców, że się zapytał ich jako pierwszych. I nic złego w tym nie widziałam. A jakoś tydzień później pojechaliśmy na wspólny weekend od Zakopanego i tam mi się oświadczył – było cudownie i czułam się bardzo szczęśliwa. I ja Wam mówię, że tak jest prawidłowo i najlepiej – pierwsi rodzice, druga dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój chłopak pytał się pierwsze moich Rodziców, czy może się mi oświadczyć i odbyło się bez jakiś szopek, że się pierwsze mnie oświadcza. W końcu Rodzice naprawdę mają znaczący wpływ na to czy zgodzą się na zaręczyny. W obecnych czasach zdanie rodziców jest bardzo ważne i nie jest wcale zepchnięte na plan drugi. Naturalnie moi rodzice wyrazili zgodę i mój już obecny narzeczony mi się po tym wszystkim dopiero oświadczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościniec
Każdy chłopak wie,że oświadczanie się najpierw dziewczynie jest głupie i bez sensu. Tak więc zawsze się pierwsze pyta rodziców, czy może się oświadczyć ich córce - bo wie,że tak jest prawidłowo i taka jest tradycja. I wówczas po zapytaniu się rodziców - oświadcza się swojej dziewczynie. Np. organizuje jakiś wyjazd, gdzieś w jakimś wyjątkowym miejscu itd. i to jest romantyczne, oraz piękne, bo wiedzą już o tym rodzice jego dziewczyny,że on się oświadczy ich córce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest taka kolejność, iż najpierw chłopak oficjalnie prosi rodziców dziewczyny o rękę ich córki. Tak więc kandydat na narzeczonego i ewentualnie później męża, przychodzi do domu wybranki. Kochający i kochany chłopak powinien przyjść ubrany w wizytowy garnitur a w ręku powinien trzymać piękny bukiet kwiatów: dla: matki swojej ukochanej. Po przywitaniu się, chłopak powinien przystąpić do jednoznacznego określenia celu swojej wizyty czyli oświadczyn. Kiedy rodzice dziewczyny na oświadczyny odpowiedzą – zgadzamy się, to wtedy chłopak po tym oświadcza się dziewczynie, najlepiej w jakiś sprzyjających, przemyślanych i romantycznych okolicznościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaręczyny - taka jest kolejność : 1 Chłopak się pyta rodziców, czy może się oświadczyć ich córce. 2 . Po zgodzie rodziców, chłopaka oświadcza się dziewczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ribka
Rodzice oni są najważniejsi i oni decydują za nas cały czas. Nawet kiedy powinna dziewczyna urodzić dziecko (tzn. w danym terminie np w lipcu, bo wtedy s np urodziny mamy, ojca, teściowej, teścia czy jakaś inna rocznica). Więc młodzi musza się kochać tak aby te 9 miesięcy wypadło na rozwiązanie w lipcu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale brednie wypisujecie. Kto by się teraz pytał rodziców o rękę ich córki. To nie dawne czasy kiedy rodzice decydowali za kogo córka ma wyjść za mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×