Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zia86

Poligrafia?

Polecane posty

Dziewczyny czy znacie firmę która zrobi mi od początku do końca indywidualny projekt i nie weźmie za to 85-105 $ za zaproszenie? Myślałam na Cartalią, Jum i Deco Studio. Z tego wiem, że na 100 % tylko ostatnia robi takie zamówienia. Może macie jeszcze jakiś ciekawy namiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zia źle sie do tego zabierasz. Poszukaj jakiejś agencji reklamowej czy studia graficznego zajmującego się poligrafią i tam zamów projekt z wydrukiem i personalizacją. Wtedy zapłacisz za rzeczywisty wydruk bez okolicznościówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu jest do rozumienia dziewczyna chce mięć zaproszenia według indywidualnego projektu i w rozsądnej cenie i szuka jakiegoś rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no Zia ja jednak
tez już mam Cie dosyć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cienka ale ja wolę jednak firmę która ma kontakt z rynkiem ślubnym. :) Sękata chodzi o to, że mieliśmy zamawiać zaproszenia z Ceci - http://www.cecinewyork.com/ Jednak dostaliśmy ofertę nową i takie zaproszenia jakie by nas interesowały kosztowałyby około 85-100 $ za jedno. Po przeliczeniu na złotówki to wychodzi jakieś 300 zł za jedno zaproszenie! Jest to cena zawrotna, choć uważam, że zaproszenia są piękne to niestety nie na nasze warunki, bo wiadomo, że jakbyśmy mieszkali w USA to te 100$ ma inną wartość. No i w każdym razie szukamy firmy w Polsce która też zrobi nam indywidualny projekt. Czyli spotykamy się z takimi ludźmi z firmy poligraficznej i opowiadamy im o naszym ślubie, weselu, mówimy jakie są kolory przewodnie, jak będą wyglądać dekoracje itd. a oni nam na podstawie tego robią projekt całej poligrafii(czyli STD, zaproszeń, winietek, menu itd.) i od razu to zrealizują. :) A teraz znalazłam taką firmę, http://robimysluby.blog.pl/ która robi taką poligrafie, podoba mi się ale nie znam ich, ktoś może ma jakieś info o tej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myrchaaa
Zia - Cienka naprawdę dobrze radzi. Dobre agencje reklamowe mają świetnych grafików, DTP-owców, specjalistów oraz kreatywnych. Sama zlecam niestandardowe projekty zaufanym firmom i pomimo zróżnicowanych zamówień, fachowcy przygotowują to, co chcę i nanoszą poprawki (prawie) w nieskończoność. Jestem trudnym klientem ;) Skoro masz wstępną wizję, "zbriefuj", jak to się brzydko mówi w slangu, parę firm i niech zaproponują Ci projekty. Zrób po prostu miniprzetarg. Co do kontaktu z rynkiem ślubnym - akurat w tym wypadku nie ma to większego znaczenia. Wiesz, co się Tobie podoba, co nie, a możesz przecież przygotować materiały jako referencje (chcę taki a taki styl, w takim kolorze, z takim motywem, najlepiej w takim formacie etc). Nie wyjdzie to zapewne supertanio, ale na pewno nie 300 zł od zaproszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myrchaaa no właśnie masz absolutna race, ja sama zajmuje sie poligrafią i nie takie cuda jak zaproszenia ślubne się robiło. Często klijenci ekskluzywnych salonów spa są bardziej upierdliwi niż spaniowane PM. Zwłaszcza, ze często chcielby cuda na kiju za cene czarnobiałego ksera ale to uż inna kwestia. Przewagą agencji jest to, że prócz poligrafii (zaproszenia, winiety itp.)mogą zrobić od razu np. tablice rejestracyjne, wydruki wielkoformatowe czy nawet balony z imionami młodych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. :) Znacie w takim razie jakąś dobrą agencje z Krakowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myrchaaa
Ja niestety w Warszawie, z Krakowa aż i tylko pochodzę, ale do głowy przychodzi mi np. S4 - http://www.s4.pl/ (oni zajmuja się wszystkim). Z typowo wydawniczych znalazłam http://www.olisons.pl/ (i mają w portfolio bestwedding.pl, nie wiem co to, ale chciałaś ślubnie ;) ). Zapytam jeszcze znajomych z Krk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
jak masz duzo czasu i zdolnosci to wykombinujcie sami na kompie! moj tata nam robil,wyszly oryginalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Ja zleciłam druk cyfrowy w typowej firmie poligraficznej wg własnego projektu (zaproszenia i winietki), a personalizację kopert robiłam sama na atramentówce. Zaproszenie wyszło o ile pamiętam po ok. 1,5 zł za sztukę (licząc już z kopertą i wysyłką), druk był tylko czernią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie chce sama robić projektu. :) Chce żeby nas ktoś kreatywnie zaskoczył jakimś projektem, zobaczyć jak ktoś inny spogląda na klimat naszego ślubu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o mój Boże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtrącę swoje trzy grosze do waszej dyskusji. Moje zaproszenia robiła pracownia jum, o której wspominałyście wcześniej a to z tego powodu że nie mogłam znaleźć wykonawcy, który zrobiłby taki projekt jaki mi się marzył. Facet przyjechał do nas 250 km na ustalenie wszystkich szczegółów, co już świadczy o tym że potraktowali mnie poważnie. Gadałam jak nakręcona o całej mojej wizji ślubu kolorach dodatkach etc i dowiedziałam się że to wszystko można zrobić na 10 różnych sposobów, poprostu mi szczena opadła. Problemem zasadniczym ze względu na kształ zaproszeń były koperty. Okazało się że można uszyć specjalne pokrowce z naszymi inicjałami, choć poczatkowo miały to być metalowe polerowane pudełka. Dziewczyny jak dostałam próbkę pierwszego wzoru do akceptacji to mi łezka popłynęła. Gwarantuję że wiedzą co robią, nie chcę żeby zabrzmiało to jak reklama ale na pewno nie zapłacisz 300$ za szt. Powiedziałam że będę ich chwalić i też tak robię, więc proszę mnie za to nie ganić, są całkowicie bezproblemowi czyli bez takich..no wie Pani tego się nie da, albo nikt Pani tego nie zrobi... Z tego co się wtedy dowiedziałam to robią głównie pod klienta, nie wiem jak teraz, na stronie nie ma wielu wzorów ale to co było mnie własnie ujęło. Jak znajde trochę czasu to wrzucę fotki z przygotowań i oczywiście moje projekciki. Oni mają jakieś zaczarowane ręce, napisz sobie do gości i zobacz co ci powiedzą. Uch... trochę się napisałam, ale mam nadzieję że to jakoś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to nie wiedziałam, że aż tak indywidualnie podchodzą. :) A możesz mi przesłać na priv zdjęcie waszych zaproszeń? Chętnie zobaczę te cudeńka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zia86 muszę poszukać i zrobić zdjęcia.Tylko odrazu zastrzegam - nie krytykować :) 12-tego wracam do domu więc postaram się pamiętać. Maila sobie zapisałam. Nie będzie za późno ? Na kiedy macie datę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie. :) My dopiero w lipcu ślubujemy, w takim razie czekam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mater dei, jak bym ja miała tka kombinować z zaproszeniami to normalnie masakra, goście sa zazwyczaj 'niewdzięczni' bo wezmme takie wymuskane zaproszenie do ręki, przeczytają, powiedzą cos w stylu 'o.k.' i zaroszenie ląduje w szufladzie. A juz szukac jakiegos projektanta z NY co zrobi jedno zaproszenie za 300zł to normalnie nienormalne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę się z Tobą nie zgodzę, to samo możemy powiedzieć o jedzeniu. Oooooo postawili na stole schabowy za 15 zł goście zjedli i co zostało ? Chyba nic... bum! Przepadło. W taki sposób możemy dyskutować o wszystkim i o niczym. Można wręcz powiedzieć że cały ślub to przesada, bo przysłowiowe "tak" powiemy przy 2 świadkach i gotowe... po co cała ta otoczka ? A no właśnie dla tego aby przeżyć ten ślub tak jak tego chcemy. Cały ślub to wydatek. U mnie mówili to samo, że to za drogie, a po co to wszystko, dlaczego nie zrobimy przyjęcia w remizie? No jeszcze tego brakowało będzie taniej. To jest moje życie i sama o nim decyduję. Z perspektywy czasu niczego nie żałuję, no może tylko tego że ulegałam w paru kwestiach organizacyjnych. Jeżeli swoje oszczędności wydaję na realizację swoich marzeń - to moja sprawa. Życie nie składa się wyłącznie z oszczędzania - co nie znaczy że mam być nierozsądna. Nie można zapominać o oddychaniu. Jeden jeździ małym fiatem, inny volvo. Co różni tych ludzi? Kwestia: po co kupiłaś takie drogie auto? Nie istnieje coś takiego jak uniwersalna granica przyzwoitości, ponieważ nakreślamy ją same i jest dla każdej z nas indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no, oczywiście, że tak. Mi się zaczęły od jakiegoś czasu podobać te wszystkie pomysły Zii, podoba mi sie jej gust i propozycje i jak wczesniej mnie denerwowała tak teraz ja w sumie podziwiam że jej się CHCE :) A wszelkie inne komentarze to po prostu wyrażenie swojego zdania, oczywiście że przy wszystkim mozna tak rozprawić dlaczego ktoś np. daje 3 dania czy 5 albo dlaczeog ktos sobie kupil taki a nie inny samochód- oczywiście! :) Tylko Zia wprowadza tak 'drastycznie' swoje pomysły do forum i umysłów ludzi, którzy sa jeszcze pare' lat wstecz' ze swoimi pomyslami i budżetem że az wydaje sie to wszystko nieprawdopodobne, aczkolwiek ja wcale jej nigdzie nie pisze, że 'PO CO' :) skoro chce i może to jak najbradziej a problem to głównie moje ograniczenia i tyle , przyznnaje się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie zaproszenie jest wizytówką ślubu i wesela, dlatego chcemy mu poświęcić dużo czasu i uwagi. :) A reszta elementów drukowanych, jest dopełnieniem dekoracji na sali weselnej. Dlatego również te szczegóły są istotne. Mam problem. Musimy wybrać firmę która zrobi nam projekt. Wszelkie opinie mile widziane, którą wy byście wybrały, co słyszałyście o tych firmach, albo może same korzystałyście z ich usług i możecie coś doradzić/odradzić. Panie konsultantki ustaliły, że każda z nich robi indywidualne projekty ale możemy oceniać tylko po poligrafii którą już wykonali i po opiniach. Mamy swojego faworyta ale i tak chce się was poradzić. :) 1. http://jum.pl/Jum 2. http://www.cartalia.com.pl/main/ 3. http://robimysluby.pl/ Bardzo proszę o pomoc, bo będziemy musieli się już decydować za chwilę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nambi
Cartalia najslabsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam zaproszeń
Ja widziałam super zrobione zaproszenia przez fotografa. Nie wiem tylko jakie były tego koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaproszenia, przez fotografa? To chyba nie ta branża. Dziewczyny pomóżcie mi wybrać, bo czas nagli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno i ty chcesz
otwierac agnecję Wedding Plannerską, jak Ty sama własnego ZDANIA nie masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak napisałam mam faworyta ale nie muszę znać każdej firmy poligraficznej w Polsce, dlatego proszę o opinie. :) Poza tym ja teraz zdobywam doświadczenie i właśnie opinie na temat różnych usług i towarów przy okazji własnego ślubu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×