Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość even

Ślub 2017: kiedy zacząć planować?

Polecane posty

Gość even

Cześć, Planujemy ślub za dwa lata czyli w 2017 roku. Zastanawiam się kiedy zacząć załatwiać poszczególne elementy weselno-ślubne. Będziemy mieli ślub cywilny, w Krakowie. Martwię się, że jak będę chciała szukać sali za rok to nie znajdę już nic na termin 2017... Czy najpierw umawia się na termin w USC czy zacząć od sali? I kiedy mniej więcej Waszym zdaniem za to się zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila111
Moim zdaniem najpierw zarezerwujcie salę, bo mogą być już pozajmowane na 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość even
Lila111, czyli najpierw dzwonić o salę, a później dopiero ustalać termin z USC? Hm dzięki za opinię. A kiedy martwić się o resztę? Alkohol, sukienka, etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, najpierw sala. Później fotograf/kamerzysta, orkiestra/DJ, bo tu też terminy są zajmowane z dużym wyprzedzeniem. Za suknią możesz rozglądać się nawet teraz, będziesz później wiedziała, w jakim modelu najlepiej wyglądasz. Ale nie decyduj się na nic wcześniej, niż pół roku przed ślubem, bo może być tak, że suknia Ci się ''opatrzy'' i znudzi. Alkohol, kwiaty, fryzjer, makijaż i tym podobne drobiazgi też można załatwić na kilka miesięcy przed- nie ma się z czym śpieszyć. Chyba, że masz jakiegoś fryzjera/makijażystę, na którym wyjątkowo Ci zależy, to zadzwoń i umów się wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baby są p******e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko zależy od regionu :) Ja jestem ze Śląska i też planuje ślub na 2017 r. Salę mamy zarezerwowaną od zeszłego roku (może to zaskakujące, ale nawet już wtedy "nasz" termin był zajęty w sali, którą chcieliśmy, dlatego zdecydowaliśmy się na inny). Koleżanka była niedawno pytać o terminy i już wiele sal nie ma wolnych na 2017 r.... Ja mam również fotografa zarezerwowanego, ale to też dlatego, że jest on jednym z najbardziej rozchwytywanych i bałam się, że jak z tym poczekam to może nam ktoś go zwinąć ;) A jak już salę będziecie mieć, to resztę dogracie do tego terminu. Im prędzej tym większy wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tak to jest, że osoby, które normalnie podchodzą do ślubu i wesela często są zmuszone z 2-letnim wyprzedzeniem rezerwować wszystko właśnie przez to, że terminy mogą być zaklepane przez bardziej gorliwych organizatorów wesel ;) więc są zaręczyny i od razu upatrzoną salę chce się rezerwować a tu terminy dopiero na za 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw proponuję salę, jeśli termin już wybrany, potem zespół/dj, foto i video, jeśli chcecie, z rok wcześniej na spokojnie możesz się rozglądać za suknią, zaproszeniami itd. Jestem z okolic Krakowa i wiem, że tutaj z terminami na salach bywa ciężko. Zespół też rezerwuje się minimum rok wcześniej. Nie wiem, jak wygląda sytuacja z USC, ale nie myśleliście może o ślubie w plenerze, gdzieś obok sali albo na jej terenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem jak ktoś dwa lata do przodu już przeżywa swój ślub i wesele to ma nayebane w głowie łafjna. niektóre baby to idiotki, mówię to jako baba/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strigoica
No tak za jakiś rok. Planowanie ślubu dwa lato przed wydarzeniem to trochę przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla Mnie to też przesada planować i załatwiać 2 lata do przodu,fakt jest taki że ludzie zgupieli!sami nakręceją tą weselną szopkę i rezerwują po 5 lat do przodu!!!bez przesady rok wczesniej w zupelnosci Ci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajnashii
Witajcie! Jeśli któraś z was rozgląda się za oprawą muzyczną w postaci Dj-a/Konferansjera to chętnie polecam mojego narzeczonego! Działa on w branży weselnej już ponad 10 lat i zajmuje się KOMPLEKSOWĄ obsługą m.in. wesel zwłaszcza na terenie woj. śląskiego i małopolskiego oraz województw sąsiednich. Sporo imprez gra również w stolicy. W SKRÓCIE ZAKRES USŁUGI OBEJMUJE: *Odtwarzanie muzyki - (od lat: 60/70/80/90 po szeroko pojętą muzykę współczesną polską i zagraniczną (różne gatunki muzyczne) - repertuar możliwy do ustalenia - w zależności od osobistych preferencji i oczekiwań gości. *Prowadzenie uroczystości na sali - ( powitanie państwa młodych oraz gości, tort, oczepiny, podziękowania dla rodziców, pierwszy taniec itp.) - do ustalenia. *Integracja i zabawianie gości po przez zabawy/konkursy dostosowane do indywidualnych preferencji i oczekiwań gości. DJ ZAPEWNIA: Własny sprzęt i oświetlenie części tanecznej, wytwornice dymu, nagłośnienie, własny transport. Narzeczony posiada wykształcenie muzyczne i jego specjalność to TRĘBACZ! Dlatego (przy wyborze dj-a) dodatkowo na wasze życzenie jest możliwość upiększenia ceremonii zaślubin w kościele lub w urzędzie GRĄ NA TRĄBCE - GRATIS! MATERIAŁ VIDEO: www.youtube.com/watch?v=dDhurR4L-98&feature=youtu.be Z wykształcenia również jestem muzykiem i zapewniam, że oferta jest prowadzona PROFESJONALNIE I NA POZIOMIE. SERDECZNIE POLECAM! DANE DO KONTAKTU: 508 501 542 Osoby zainteresowane ofertą oraz pytania w sprawie kosztów proszę o wiadomości na maila dawid.slaga@wp.pl PS. Na życzenie również organizujemy dowolny instrument do kościoła/urzędu, orkiestrę, big band, fotografa, kamerzystę, samochody do ślubu, busa do rozwożenia gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie im wcześniej tym lepiej. :) Jeśli szukasz sali w okolicach Krakowa, to ja miałam ślub w http://hotellenart.pl/ . Sale mają naprawdę wspaniałe, kuchnię przepyszną i znakomitą obsługę. Jak teraz zarezerwujesz, to na pewno znajdzie się wolny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Jeśli któraś z was rozgląda się za oprawą muzyczną w postaci Dj-a/Konferansjera to chętnie polecam mojego narzeczonego! Działa on w branży weselnej już ponad 10 lat i zajmuje się KOMPLEKSOWĄ obsługą m.in. wesel zwłaszcza na terenie woj. śląskiego i małopolskiego oraz województw sąsiednich. Sporo imprez gra również w stolicy. W SKRÓCIE ZAKRES USŁUGI OBEJMUJE: *Odtwarzanie muzyki - (od lat: 60/70/80/90 po szeroko pojętą muzykę współczesną polską i zagraniczną (różne gatunki muzyczne) - repertuar możliwy do ustalenia - w zależności od osobistych preferencji i oczekiwań gości. *Prowadzenie uroczystości na sali - ( powitanie państwa młodych oraz gości, tort, oczepiny, podziękowania dla rodziców, pierwszy taniec itp.) - do ustalenia. *Integracja i zabawianie gości po przez zabawy/konkursy dostosowane do indywidualnych preferencji i oczekiwań gości. DJ ZAPEWNIA: Własny sprzęt i oświetlenie części tanecznej, wytwornice dymu, nagłośnienie, własny transport. Narzeczony posiada wykształcenie muzyczne i jego specjalność to TRĘBACZ! Dlatego (przy wyborze dj-a) dodatkowo na wasze życzenie jest możliwość upiększenia ceremonii zaślubin w kościele lub w urzędzie GRĄ NA TRĄBCE - GRATIS! MATERIAŁ VIDEO: www.youtube.com/watch?v=dDhurR4L-98&feature=youtu.be Z wykształcenia również jestem muzykiem i zapewniam, że oferta jest prowadzona PROFESJONALNIE I NA POZIOMIE. SERDECZNIE POLECAM! DANE DO KONTAKTU: 508 501 542 Osoby zainteresowane ofertą oraz pytania w sprawie kosztów proszę o wiadomości na maila: dawid.slaga@wp.pl Chętnie wszystko przedstawię PS. Na życzenie również organizujemy dowolny instrument do kościoła/urzędu, orkiestrę, big band, fotografa, kamerzystę, samochody do ślubu, busa do rozwożenia gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że planować powinniście już teraz, chociaż znam znajomych, którzy w 3 miesiace zorganizowali ślub i wesele na ponad 10 osób, więc generalnie - da się:) Jak szukacie sali to polecam koło Krakowa hotel Łysoń - http://www.parkhotellyson.pl/WESELA-6.html mają bardzo ładne sale (na małe wesele super będzie ogród zimowy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotkaaaa
Też będę brała ślub w 2017 w lato i mam już termin w sali. Tak, strasznie nienormalna jestem, po co tyle do przodu blablabla. Po to, że zależało nam na konkretnej restauracji i gdy miesiąc temu pojechaliśmy tam się wypytać o ceny to okazało się, że na 2017 prócz zimy wszystko zajęte za wyjątkiem jednej soboty i kilku piątków. To co, normalnym podejściem byłoby czekać na pół roku przed i się zadowalać tym, co zostało i nie jest zajęte? Ja jednak wole nawet te 2 lata wcześniej zaklepać miejsce, jeśli na konkretnym mi zależy. Jestem ze Śląska i to norma, że w lepszych domach weselnych są tak napięte grafiki. Ja się cieszę że mam zaklepane i nie czuję się z tego powodu nienormalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planować już trzeba. Jeśli chcecie mieć ładną salę, orkiestrę najlepszą, dobrego kamerzystę, itp. to jak najbardziej czas już planować i organizować. Chyba, że nie zależy Wam na pieniądzach i chcecie wszystko zlecić profesjonalnej firmie, wówczas jeszcze chwilę macie. Ale niema to jak samej wpaść w wir załatwiania - sama radość. I nie zapomnij dużo wcześniej zamówić sobie zaproszeń - tu masz bardzo fajny wzór http://www.probitus.pl/kolekcja-judytka-4-wzory-dowolna-kolorystyka-p-191.html jak i te zaproszenia dużo wcześniej dostarczyć gościom. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak w 2017 to powiem ci, że ostatni dzwonek żeby zarezerwować sobie taką salę/kamerzystę/fotografa/ zespół jaki się chce... bo potem licho z terminami... Ja popełniłam ten "błąd" ze czekalam do ostatniej chwili z wyborem kamerzysty i ci ktorych mi polecano ju nie mieli miejsc wolnych... ale jestem zadowolona bo trafilam na pana Tomka z http://av-studio.pl/ i teraz to ja mogę do polecać innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda906
Warto już zacząć myśleć. To znaczy o najważniejszych rzeczach rezerwacja sali, księdza, zespołu, fotografa i kamerzysty . Bo to łatwo znaleźć nie będzie jeżeli chcemy coś fajnego. Kamerzystę jednak mogę polecić studio Charles, które działa na terenie całego kraju http://www.wesela.charles-studio.pl , mają profesjonalny sprzęt i super pomysły na każdy film. Z nimi współpraca będzie udana w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że teraz jest najlepszy moment :) Ja brałam ślub w grudniu, a np. na makijaż do Pure Diamond umawiałam się we wrześniu, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli planujesz ślub i wesele koniecznie odwiedź stronę www.gdziewesele.pl, tam znajdziesz dosłownie wszystko: salę na wesele, zespół lub dj-a, najpiękniejsze dekoracje czy nawet atrakcje weselne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę ślub 29 kwietnia 2017 roku i dopiero teraz zamawialiśmy sale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda, że trzeba rezerwować salę z tak dużym wyprzedzeniem. Udało mi się zarezerwować kilka dni temu salę na wrzesień tego roku. Pewnie są miejsca bardziej "rozchwytywane", gdzie faktycznie trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, ale bez przesady. Z zespołem też daliśmy radę. Także moim zdaniem, to jest sztuczne napędzanie rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy nawet nie tyle od miejsca co od terminu. Są miesiące mniej popularne - wczesna wiosna, późna jesień. W sumie nie rozumiem. Można przecież wtedy wynegocjować np. lepszą cenę, albo wybierać z fajniejszych miejscach. Jak szukacie np. w Krakowie, to polecam Hotel Best Western Old Town i Restaurację Monopol. Super miejsca, blisko centrum: http://f.kafeteria.pl/temat/f13/slub-2017-kiedy-zaczac-planowac-p_6320442

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda0503
Hej Dziewczyny! Jesteśmy z narzeczonym zaręczyni od grudnia 2015, ślub planujemy właśnie na 2017 :) obydwoje pochodzimy ze śląska i tam też będzie się wszystko odbywało, jesteśmy dopiero przed rezerwowaniem wszystkiego (tak naprawdę... to nic jeszcze nie mamy :D ), jednak mam pytanko do Was - czy znacie może w okolicach Tychy-Pszczyna-Bielsko miejsce na wesele w stylu retro/vintage, jakaś drewniana karczma/stodoła na tego typu imprezy? :) Byle nie biesiadne, folkowe, za to sianko i wszystko co z drewna mile widziane :D Kolor/motyw przewodni - beże, brązy i naturalne drewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim, jeszcze się tu dużo nie dzieje, ale na pewno się dołączę w niedługim czasie do wątku. Najpierw muszę przejść przez ślub cywilny za niecałe 3 miesiące :D Ale plany na kościelny z załatwianiem wszystkiego się już mnożą. Celujemy na wrzesień 2017. A jak wyjdzie, to jeszcze trzeba poczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Ja mam ślub 12 sierpnia 2017r. Mamy już z narzeczony zarezerwowaną salę i to termin, który zwolnił się troszkę wcześniej (mieliśmy szczęście) orkiestre, catering, kamerzyste i fotografa też. Na prawdę takie rzeczy trzeba wcześniej załatwiać, ciężko z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1908
My planujemy ślub na 19.08.2017. Mamy narazie orkiestrę, szukam dekoracji i kamerzysty wraz z fotografem. Sala wstępnie jest, moim suknia też na oku już. Moim motywem przewodnim będzie biało - niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×