Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o pomoc Syntia...

zaproszenia ślubne - odmiana nazwisk

Polecane posty

Gość proszę o pomoc Syntia...

Proszę o pomoc w odmianie nazwisk. Mam wątpliwości do nazwisk zakończoych na -cz i -k np Monika i Tadeusz Dohnalik i Magdalena i Krzysztof Walkiewicz (owie?) na kopercie ma być w mianowniku a w środku w dopełniaczu Nie wiem czy ma być Dochalikowie-Dochnalików Walkiewiczowie-Walkiewiczów? Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miodek nie z ucha :)
np Monika i Tadeusz Dohnalik i Magdalena i Krzysztof Walkiewicz " jedyna i poprawna forma to zapraszamy : Monikę i Tadeusza Donhalik a w drugim przypadku zapraszamy: Magdalenę i Krzysztofa Walkiewiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o pomoc Syntia...
Dzięki Miodek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz racji
Donhalik tez sie odmienia: Donhalików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziamadziamadzia
wszystkie nazwiska się odmieniają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszsytko sie odmienia
Monika i Tadeusz Dohnalikowie i Magdalena i Krzysztof Walkiewiczowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miodek nie z ucha :)
oczywiscie że sie sie odmieniają ale poprawna forma na zaproszeniach jest taka jaką podałem wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszystkie nazwiska sie odmieniają moje sie nie odmienia choć ludzie zwykle robią gafę i odmieniają co jest błędem ja nie odmieniałam nazwisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka csi
a ja jestem za tym zeby nie odmieniac nazwisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek- oczywiście że się odmieniają, nie wiem skąd Ci się wzięła ta "poprawna" forma, jest niewiele nazwisk w języku polskim które pozostają nieodmienne... Jeśli adresujesz do małżeństwa, na kopercie powinnaś pisać: Małgorzata i Tadeusz Dohnalikowie, Magdalena i Krzysztof Walkiewiczowie. To jest jedyna poprawna forma, nie wiem skąd u was problem z odmianą nazwiska które kończy się na -ik, bo to banalne. W środku: zapraszam M. i T. Dohnalików, zapraszam M. i K. Walkiewiczów. Nieraz widziałam że ktoś się błędnie upierał że jego nazwisko się nie odmienia... to że komuś nieodmienione bardziej się podoba nie znaczy że jest poprawne, zwyczaje w rodzinie też tego nie usprawiedliwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shouter
Witam!!! Mam taki problem, więc sprawa wygląda tak imiona zmienię żeby zachować dobre imię znajomych czy i jeśli tak to jak się odmienia nazwisko: Piotr i Ewa Morel i teraz czy zapraszam Piotra i Ewę Morelów czy Piotra i Ewę Morel.... Bo słowo morel jak takie w mianowniku liczby pojedynczej nie istnieje.. Więc jak to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelowe to proste
zapraszam Ewe i Kogos Tam Morelów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×