Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmieszana

czym sie rozni przygotowanie zawodowe od stazu z pkt. widzenia UP?

Polecane posty

Gość zmieszana

mam pyhtanie czym sie rozni przygotowanie zawodowe od stazu z pkt. widzenia UP? czy na przygotowanie zawodowe moze isc osoba tylko po liceum a na staz konczaca studia? bo mam mozliwosc pojscia na tzw. przygotowanie zawodowe ale kiedy pani w urzedzie pracy dowidziala sie ze studiuje, stwierdzila ze jednak nie moge!! jak to jest czy orientuje sie ktos? dodam ze studiuje zaocznie i nie koligowalabo to z moja praca:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Ile masz lat? Jakie studia robisz? Tak te dwie formy róznia sie miedzy sobą. Staz jest kierowany TYLKO do osób do 25 roku zycia (lub do 27 jesli w ostatnich 12 miesiącach ukonczyli studia wyzsze). Trwa do 12 miesięcy Z Przygotowania zawodowego moga skorzystac: - osoby długotrwale bezrobotne (zarejestrowane pow. 12m-cy w ostatnich 2 latach) - pow. 50 rz - bez kwalifikacji zawodowych (osoba po podstawówce bądź LO) -samotnie wychowujący co najmniej 1 dziecko - niepełnosprawni Jesli ktos spełnia jakis warunek z w/w moze zostac skierowany na przyg.zawodowe, ktore trwa nie dłuzej niz 6 m-cy Obie formy to nie ZATRUDNIENIE, bezrobotny otrzymują stypendium w takiej samej kwocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×