Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mój mały biznes na wsi. Wypali?

Polecane posty

Gość gość

Hej:) Wymyśliłam "mój biznes" tak z dnia na dzień. Szukam pracy już od 2 lat bezskutecznie. Byłam na kilku rozmowach, na dniu próbnym i na tym się skończyło:(:( Jestem po pedagogice i chciałabym pracować w szkole, jednak do sklepów też wysyłałam cv ale nie sprostam ich wymaganiom. Do rzeczy. W niedalekiej wsi znajduje się budynek szkoły podstawowej,która została kilka lat temu zamknięta. Powód-brak dzieci. W sąsiednich wsiach wszędzie są podstawówki dlatego w tej najmniejszej było za mało dzieci żeby się utrzymała. I tak sobie myślę co można założyć w tej"szkole" aby zachęcić dzieci z tej wioski i okolicznych?? Myślałam o sali zabaw. Po szkole, czy w weekendy dzieci zbierały by się w takiej sali, przychodziły z rodzicami, miały bo na miejscu "raj":):) Organizowałabym np urodziny, dzieciaki na feriach czy wakacjach miałyby gdzie spędzić czas a nie przed komputerem w domu. Jak myślicie czy udało by się to? Nie wiem czy jest sens za to się brać ale budynek stoi pusty, ja pracy nie mam i tak mi przyszło do głowy. Napiszcie szczerze co o tym myślicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt? dziewczyny proszę doradźcie:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko fajnie, ale ten budynek nie należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wsi raczej nie wypali.Ludzie biedni,nikt nie będzie płacił za salę zabaw.Czynsz, lokal policz czy to Ci się opłaci.?wg mnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie tak myślałam,że od razu będę spisana na straty:( Pewnie ośmieszyłabym sie tylko przed tymi ludźmi i tyle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal70
Biznes na wsi nie zawsze est spisany na straty, trzeba tylko trafić w gust mieszkańców, należy wiedzieć co to ma być za biznes i czy się będzie miało konkurencję. Dlatego osobiście mogę polecić www.rybkodajnia.pl. Jeżeli ie wiesz czy dasz sobie redę na starcie, zajrzyj na tę stronę. Wtedy na pewno będziesz wiedzieć czy rozpoczynać biznes czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam zly pomysl na taki biznes raczej dyskoteka w Weekendy albo coś dochodowego w tej szkole robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwia19988
Pomysł na biznes to jedna sprawa. Ważna jest też teoretyczna wiedza z tematu prowadzenia firmy. Jeśli do tej pory nie miałaś z tym doświadczenia, polecam poczytać - chociażby na stornie Wiktor Przedsiębiorczy: http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/ . Taka wiedza na pewno prędzej czy później się nam przyda. Warto wcześniej się zorientować, z jakimi problemami i trudnościami możemy się spotkać. Oszczędzi nam to sporo nerwów, a pewnie i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jena7
Moim zdaniem w pierwszej kolejności warto zebrać opinie, czy w ogóle jest zapotrzebowanie na takie usługi. Dopiero później trzeba podjąć decyzję. Jeżeli mieszkasz na wsi może spróbuj otworzyć jakiś sklep internetowy, wtedy będziesz mogła działać na skalę ogólnopolską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorąco polecam tą firmę http://www.jaro.home.pl/ Firma mieści się w Warszawie ale działa w całym kraju. Współpracuje z wieloma producentami więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żona także założyła biznes na wsi, sklepik i jej się całkiem powodzi, chociaż jeśli chcesz w coś inwestować na wsi to ja polecam porządną hodowlę, można wziąć kredyt dotacje itd. Mam obecnie bardzo dużą hodowlę drobiu i trzody, opałaca się. Kupuję dobre pasze z www.biofeed.pl i to działa, zwierzęta są zdrowe, dobrej jakości itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz więcej zakładów pracy masz w mniejszych miejscowościach. Zresztą - jak pogadasz z ludźmi z EuroKadra to usłyszysz, że bez dadzą ci pracę prawie wszędzie. Braki są w prawie wszystkich firmach, a jeśli jesteś w dodatku fachowcem, to etat znajdziesz z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×