Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

szantaz w pracy

Polecane posty

Gość gość

Stoje przed podpisaniem umowy o prace w pewnym banku, proonowane wynagrodzenie to 2100 brutto i umowa na czas okreslony 3 lata ale jest haczyk, otoz szefowa chce abym podpisala zalacznik w ktorym deklaruje ze przez okres trwania umowy czyli 3 lat nie zajde w ciaze i nie odejde na urlop macierzynski ani wychowawczy. Zalacznik wiaze sie z tym ze wysyla mnie na bardzo drogi kurs rachunkowosci i boi sie ze to pojdzie na marne kiedy ja zaczne ukladac swoje zycie prywatne. Dodam ze za rok wychodze za maz a mam 26 lat i nie chcialabym czekac jeszcze 2 lata po slubie na mozliwosc staran o dziecko a co jesli pojawia sie jakies komplikacje zwiazane z wiekiem czy zdrowiem. Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieźle, etat na najniższą krajową i jeszcze warunki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podpisywać jeżeli masz zamiar zaraz zwiać na chorobowe. W ogóle nie zawracać sobie głowy pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby oferowali Ci więcej to może warto by było podpisać ten załącznik, ale za taką pensję to może sobie te warunki.. no wiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie a jesli podpisze a zdarzy sie tak ze zajde w ciaze to bede musiala oddac calosciowy koszt kursu na ktory mam zostac wydelegowana a oscyluje on w okolicy 20 tys. Myslicie ze dalo by sie to jakos obejsc w trakcie trwania umowy gdybym jq podpisala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morning_coffee
Ja to bym w ogóle się dowiedziała, czy pracodawca może stawiać takie warunki. Prywatne życie pracownika nie powinno interesować szefa. Jeśli po ślubie zajdziesz w ciążę (nieważne czy miesiąc czy rok po) to jesteś przecież chroniona. Więc lepiej zorientuj się, czy to zgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest szantaż. To jest kupa kasy przeciez. Po co inwestować w pracownika jak zaraz sobie pójdzie na l4. Musisz zdecydować co jest teraz dla Ciebie ważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź czy ten załoncznik jest zgodny z kodeksem pracy. Jak by był zgodny to bym zrezygnowała gdyź jest to zbyt duźa ingerencja w źycie osobiste. Za 1500zł to szefostwo niech same pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyszła szefowa wywiera pośrednio nacisk na twoje źycie osobiste,w sumie to wręcz ingeruje. Po za tym macieźyńskie i inne Ci się NALEŹĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szefowa robi to w obawie przed kolejna porazka. Moja poprzedniczka byla na tyle cwana, ze podpisala umowe, zrobila ten drogi kurs, przepracowala tyle ile musiala pieknie slodzac szefowej a potem odeszla do lepszej pracy ze zdobytym doswiadczeniem, ukonczonym kursem a w miedzy czasie wyszla za maz i urodzila dziecko i teraz wlasnie w obawie przed takim zachowaniem zostal stworzony taki zalacznik do umowy. W kazdym razie musze najpierw poradzic sie kogos czy jest to zgodne z prawem lub odstapic od podpisania tej umowy. I w celu wyjasnienia ja nie mam zamiaru zaraz uciekac na L4 to tylko teoretycznie zadane pytanie bo po slubie wszystko moze sie zdarzyc a jednak chyba rodzina jest najwazniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze robi szefowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pro123
nie ma prawa tak robić, twoje życie prywatne jest tylko Twoje, zgłoś to do pipu, a poza tym pracy w banku nie polecam harówka za marne grosze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze robi szefowa. Ha ha ale sobie. Raczej napewno jest to niezgodne z kodeksem pracy. Załącznik który miałabyś podpisać jest jak lojalka,ale chyba zgodnie z kodeksem bezprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Po co inwestować w pracownika jak zaraz sobie pójdzie na l4" A kto mówi, że zaraz? Autorka za rok wychodzi za mąż i, jak się domyślam, dopiero potem planuje zajść w ciążę. Poza tym ciężarne kobiety nie idą chyba zazwyczaj od razu na zwolnienie a dopiero już w bardziej zaawansowanej ciąży. Więc to L4 moim zdaniem nie tak szybko, jeśli w ogóle, przecież nie wiadomo jak długo po ślubie zaszłaby w ciążę. Myślę, że pracodawca nie może tak wchodzić w życie prywatne pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinno byc takiego zalacznika do umowy bo nikt za Ciebie zycia nie przezyje zeby Ci je ukladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno jest to niezgodne z prawem pracy. Moja koleżanka miała taką sytuację - też był zapis w umowie, że nie może zajść w ciążę w ciągu 2 lat. Poszła do prawnika i okazało się, że to nielegalny zapis i w związku z tym nieważny. Nie wiem, co dalej, jak się skończyło, ale na pewno jest to bezprawne i sprawa jest do wygrania w sądzie pracy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ona i bez kursu sobie odbije zwalajac na ciebie odpowiedzialnosc, nie boj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóź raczej to bezprawne. Myśle źe warto sie nad tym zastanowić aby zdobyć wyźsze kwalifikacje,a z nimi wiekszą wypłate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielska
niczego nie podpisuj, a jeszcze możesz podać ją do sądu za szantaż, jak wyjść obronną ręką z tej sytuacji,może podpowiedzieć Ci Pan Tomasz z JST Kancelaria bo to co robi Twoja szefowa, to łamanie kodeksu pracy. Musisz rozwiązać tą sprawę polubownie jeżeli chcesz otrzymać stanowisko i tą propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×