Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maksiulka

urlopowe kto wie?

Polecane posty

Gość maksiulka

Moj pracownik wyczytal w kodeksie pracy ze powinnam mu zaplacic urlopowe oraz jeszcze jakas sume w ramach urlopu.Twierdzi ze takieprawo weszlo i po urlopie 2 tygodniowym musze zaplacic mu jeszcze wypalate.Czy to oby nie jakas sciema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
prosze o porade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to ? To nie wiedziełaś , że urlop jest płatny ... ? pracownik może isc na miesiąc urlopu a Ty i tak przecież mu płacisz .... a co do dodatku urlopowego za urlop min. 2 tygodniowy , to zależy od pracodawcy i czy ma na ten cel utworzony fundusz .... Nie masz obowiązku wypłacać takiego świadczenia ...to zalezy od Twojej dobrej woli ... Mniemam , że jest to mała firma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W duzych firmach , a zwłaszcza tych po PRL-owskich , działają związki zawodowe ( jeszcze !!! ) i tam faktycznie jest wypłacany dodatek , tzw. \"pod gruszą \" za urlop ciągły 2 tygodnie .... ale w mniejszych fiemach nie jest to stosowane ... np. w mojej pracodawca wypłaca na umowę zlecenie, że np. swiadczymy jakąś dodatkową usługę - beż tworzenia funduszu - i wtedy wypłaca wedłu swojego uznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhh
co za żenada. Sięgnij babo do kodeksu pracy a nuie radź sie na forum na pewną są tu ludzie kometentmi ale zawsze ktoś może odpowiedzieć ci cos nie zgodne z prawdą. Jezeli okarze sie że pracownik miał rację i poójdzie ze sprawą do sądu pracy zapłacisz mu jeszcze więcej. Zajrzyj do kodeksu pracy albo odwiedź jakieś radcę prawnego anie kafeterię. Poza tym, przecież ktoś, kto zajmuje sie twoją księgowością powinien znać sie choć troche na tym; ale nie koniecznie bo to są bardziej sprawy kadrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
no to ze praci sie urlopowe to wiem ale powiem Ci ze nie w kazdej firmie palaca urlopowe pracownikowi!Wiec nei iwem jakie jest to prawo!Probuje sie dowiedziec!Moj znajomy pracuje w firmie tele2 i biorac urlop nie dostaje zadnego urlopowego tylko wyplate tuz po przyjsciu z urlopu wiec kto ma w koncu racje?I nic ich nie obchodzi skad pracowanik bedzie mial kase na urlop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhh
ja też pracuje w małej firmie (14 osób) i mamy fundusz pracy, z którego wypłacane jest świadczenie urlopowe lub ekwiwalent za urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhh
..świadczenie urlopowe owszem, może sie należeć ale ni musia ale wypłatę to musisz mu dać. ponieważ on ma pełne prawo to płatnego urlopu, którego długość zalezna jest od etatu oraz lat pracy.!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhh
..no chyba, ze nie idzie na urlop wtedy wypłacasz ekwiwalent...stawkami zajmuje se (chyba) księgowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
mama 2 pracownikow wiec firma jest raczej mala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
Wiec nie jest powiedziane ze musze wyplacic mu ten dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki , ale nie wypłaca sie już ekwiwalentów za niewykorzystany urlop !!! Wyołaca sie tylko w przypadku , gdy rozwiązujesię umowę o pracę z pracownikiem - a on ma jeszcze nie wykorfzystany urlop .... Urlop nalezy za poprzedni rok , należy wykorzystać do konca piewrwszego kwartau roku następnego ... ( niby ) - bo w praktyce to urlop cały czas przechodzi , bo zaległy z roku poprzedniego wykorzystuje się PRZEZ CAŁY następny rok i tak w kółko macieja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
ale co mnie obchodzi niewykorzystany urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
czy mi jest jakos ciezko to zrozumiec czy wy tego eni rozumiecie?Czy to co jest napisane w kodeksie pracy musi byc spelnione przez pracodawce?chodzi mi tu oczywiscie o ten dodatek bo urlopowe wiem ze trzeba placic choc tez nie w kazdym przypadku!Wiec moze mi ktos to wyjsnic?dlaczego niektorzy pracodawcy placa urlopowe a niektorzy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksiilka ----- no pewnie , ze nie musisz musz mu wypłącać dodatkowych świadczeń poza wynagrodzeniem podatawowym ... - tylko dobrze by było, abyś taką informację o tym , że firma nie nalicza funduszu na świadczenia urlopwe , wystosowała pisemnie do tych 2 pracowników .... tak na wszelki wypadek .... bo wiesz ludzie sa podli i potem taki urażony pracownik może pójść do sądu i powiedzieć , ze się z tobą ustnie umówił na dodateek urlopowy .... Nie ma żadnych szans w sądzie , bo w umowie o pracę ma zapewne napisane , że wszelkie zminay i aneksy umowy powiny byc dokonywane pisemnie .... , ale to byłby dodatkowy kłopot i stres dla Ciebie .... Jak taki mądry to niech poda Ci paragraf , których się podpiera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie porozmawiaj ze swoją księgową .... Bo jeżeli sama prowadzisz księgę to mniej na uwadze , że oprócz umowy o pracę z parcownikiem - musisz mieć jego całą kartotekę osobową - w tym karte wynagrodzeń i czasu pracy - a tam niestety musi być wpisany okres jego urlopu - i za ten czas w karcie wyangrodzeń musi być też pewłne wynagrodzenie miesięczne .... I nie ma czegoś takiego : ze jedni płacą za urlop a inni nie .... Za KAŻDY DZIEŃ URLOPU TRZEBA PRACOWNIKOWI ZAPŁACIĆ , a to czy dasz mu dodatkwą kasę ponad te wyangrodzenie to jest już Twoja sprawa ... Chodzi oczywście o urlop przysługujący ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
przyniosl mi wczoraj gazete z kodeksem pracy i mi pokazuje!Jest podly.Musze koniecznie sie skontaktowac ze swoja ksiegowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiulka
dzieki bardzo monia za te informacje napewno pomoglas mi bardzo dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×