Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jasminGirl

co wybrać pilates czy jogę?

Polecane posty

Gość jasminGirl

Witam. Planuję od września zapisać się na jakieś zajęcia i w pobliskim klubie są rózne do wyboru i zastanawiam się czy wybrać pilates czy jogę.Ogólnie jestem chuda więc na schudnięciu mi nie zalezy chodzi mi o ogólną elastyczność, wzmocnić trochę mięśnie zwłaszcza pleców bo to mój słaby punkt. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na twojm mniejscu
wybeala bym pilates. swietnie rosciaga cialo dzieki czemu miesnie sa elastyczniejsze i oczywiscie jestes sprawniejsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminGirl
Też bardziej skłaniam się na pilates ale słyszałam, że joga bardzo pomaga na kręgosłup więc sama nie wiem, dobrze że mam jeszcze czas na zastanowienie się. I bardzo dziękuję za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilates jest napewno \"bardziej delikatną\" formą gimnastyki niż joga. W jodze największy nacisk oprócz rozciągania i wzmacniania mięśni stawia się właśnie na prace z kręgosłupem. W większych miastach są nawet specjalne grupy, \"joga dla kręgosłupa\" gdzie ćwiczy się pod kątem swoich dolegliwości i schorzeń. Zresztą podstawą każdego ćwiczenia są proste plecy, nie zależnie czy rozciągasz nogi czy stoisz na głowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybrałam jogę :) i jestem zadowolona najlepiej idź na próbę i tu i tu, wybierzesz co jest dla Ciebie lepsze pilates jest dla mnie za nudny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cwiczę pilates bo nie lubie tej całej ideologii związanej z jogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminGirl
No właśnie ideologia jogi... chyba jednak skłonię się ku temu pilatesowi pochodzę trochę i najwyżej sobie zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ideologii jogii to zależy gdzie trafisz, ja szukałam odpowiedniego miejsca gdzie nie ma medytacji \"i odprawiania czarów\" a jedynie robi się asany (pozycje) i znalazłam chociaz nie było to łatwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co przeszkadza
medytacja? "Odprawianie czarów" =- sorry ale piszecie jakbyscie sie urwali ze średniowiecza. Macie ograniczajace Was kapli na oczach i tyle :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co przeszkadza
miało być klapki oczywiwście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to jest ta cała ideologia jogi? bo ćwiczę to już jakiś czas i jak dotąd nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już zdecydowałam od piątku ruszam na pilates. Moje pytanie brzmi, w jakim obuwiu najlepiej ćwiczyć, bo nie wiem co mam ze sobą zabrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wczoraj mialam pierwsze zajecia pilates. Musze stwierdzic ze bardzo mi sie podobalao. JasminGirl- wszyscy cwiczyli na bosaka lub w sarpetkach:). Naloz wygodne ubranie, nic uciskajacego. Postaraj sie o sportowy biustonosz, ja mialam zwykly i teraz mam siniaka na kregoslupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam na przedmieciach Chicago. Tam jest i silownia, i basen i zajecia grupowe: joga, pilates, aerobic, aquaaerobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i byłam w piątek na pierwszych zajęciach... mówiąc szczerze było trochę ciężko..ale będę chodzić dalej bo liczę, że wkrótce pojawią się jakieś efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie mogę się zdecydować co wybrać...chyba pójdę i na jogę i na pilates i zobaczę co mi się bardziej spodoba..Ciuszki sportowe z rough radical już mi przyszły także najwyższa pora w nie wskoczyć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W gravitanie podobno mają fajne zajęcia jogi :) dużo sprzętu i super prowadzące.. moja koleżanka chodzi i mnie też powoli przekonuje :) Ktoś ma może jakieś doświadczenia z tym klubem i może się podzielić ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandro83
Co kto lubi. Osobiści wybrałabym pilates. Joga to ćwiczenia bardziej odprężające. Pilates natomiast wzmacniające kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedno i drugie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilates mat more jest nudny ale napewno nie Pilates na sprzecie. Najnowocześniejszy sprzęt mozna zamówić od tego dystrybutora https://gladform.com ( do domu ) albo do studio. Kazdy ale to kazdy mięsień pracuje, jest to najbezpieczniejsza forma cwiczen i super sylwetka. 

Spodziewaj się, że czoło zacznie Ci się pocić, nogi się trzęsą, mięśnie brzucha drżą - a twoje endorfiny będą się unosić wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2019 o 02:28, Orkun napisał:

Pilates mat more jest nudny ale napewno nie Pilates na sprzecie. Najnowocześniejszy sprzęt mozna zamówić od tego dystrybutora https://gladform.com ( do domu ) albo do studio. Kazdy ale to kazdy mięsień pracuje, jest to najbezpieczniejsza forma cwiczen i super sylwetka. 

Spodziewaj się, że czoło zacznie Ci się pocić, nogi się trzęsą, mięśnie brzucha drżą - a twoje endorfiny będą się unosić wysoko.

trzęsące nogi... to chyba nic zdrowego ani przyjemnego 🤮 chodzę  i na pilates i na jogę - trenerzy zawsze przestrzegają przed drżeniem mięśni - krok przed tragedią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×