Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tanczenalodzie

Szybsze bieganie na bieżni?

Polecane posty

Hej czy to możliwe ze na biezni biega się szybciej niż w terenie? Takie odniosłam wrażenie po paru treningach na siłowni, ale nie wiem czy tylko tak mi się wydaje, czy ja mam takie predyspozycje po prostu czy to jeszcze z czegoś innego wynika. Macie podobne odczucia albo wiecie coś konkretnego w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możliwe, bo np.: - nie masz oporu wiatru - nie masz różnic w terenie - lepiej, na bieżąco, kontrolujesz szybkość i czas - nie rozpraszasz się widokami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś w tym musi być. Kiedyś czytałam na http://www.runners-world.pl/ , że faktycznie człowiek biega szybciej na bieżni, głównie dlatego, że głupio szybko wyłączyć, a inaczej przerwy sobie zrobić nie można. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się. Zdolność do osiągania większej prędkości na bieżni stacjonarnej wynika z braku konieczności pokonywania oporu powietrza, z którym mamy do czynienia, gdy biegamy w terenie. Wiąże się to również z gładką powierzchnią pasa bieżni, po którym biegnie się łatwiej niż po nierównym terenie czy asfalcie. Dodatkowym czynnikiem, już bardziej psychologicznym, jest monitorowanie prędkości na wyświetlaczu. Konkretne dane liczbowe bywają motywujące i mogą wpływać na nasze przyspieszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam takie wrażenie jak poszłam parę razy do klubu ale tak mnie denerwowały kolejki w naszym klubie że przestałam chodzić, najpierw nosiłam ksiażkę i czytałam czekając ale przecież nie po to tam poszłam, marnowanie czasu, teraz czasem biegam normalnie a czasem zwyczajnie odpuszczam jak leje albo zwyczajnie nie chce mi sie wyjść z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Twojej sytuacji dobrym rozwiązaniem byłby zakup bieżni na użytek domowy. Argumenty typu “leje”, “nie chce mi się wyjść z domu” musiałabyś wyrzucić do kosza. Zostałaby czysta motywacja i trening w dowolnym momencie na własnym sprzęcie :) Na naszej stronie internetowej możesz zapoznać się z dostępnymi modelami: http://www.sapphire-sport.com/pl/kategoria,bieznie,17/. Szczególnie polecam Twojej uwadze bieżnię Sapphire SG-2100T Jazz – jest liderem na rynku według porównywarek cenowych. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirella999
kwestia jaki to teren. na bieżni nie masz przeszkód - np jeśli biegasz pomieście to zatrzymują cie światłą itd. Ja tak sobie biegałam trochę na bieżni i trochę w terenie ale jakoś szczególnie sie nie przykładałam szczerze mówiąc. Az w końcu trafiłam do klubu KS Kostaszewscy, znajoma akurat szła na darmowy pierwszy trening. Dopiero u nich zrozumiałam co to prawdziwe bieganie. Jestem u nich dalej a efekty są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×