Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

patrycjamce

pedagogika porównawcza - POMOCY!

Polecane posty

Witam. W przyszłości chciałabym uczyć pedagogiki porównawczej (pewnie na uniwersytecie). Jakie trzeba mieć uprawnienia? Po jakim kierunku trzeba być aby mieć uprawnienia do nauczania tego właśnie przedmiotu? (bo typowego kierunku: pedagogika porównawcza czy takiej specjalności to nie ma). Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu jaa
Za moich czasów;) pedagogika porównawcza to był jeden z przedmiotów wykładanych na studiach typu: pedagogika ogólna. Żeby przyszłości móc go nauczać, trzeba by pewnie napisać z tej dziedziny pracę magisterską na tyle dobrą, żeby dać się zauważyć na wydziale. Wtedy może być szansa pozostania na uczelni i robienia kariery naukowej w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ?/?///////////
A dlaczego akurat porównawcza??????? Skąd Ci się to wzięło? Pedagogika porównawcza to jeden z przedmiotów na studiach pedagogicznych... i dalej jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro wspomniałam, że w przyszłości chciałabym uczyć pedagogiki porównawczej na uniwersytecie to bardzo was proszę nie piszcie mi co to jest pedagogika porównawcza i nie piszcie na jakich studiach występuje dany przedmiot - bo doskonale to wiem- pytam tylko o uprawnienia jakie trzeba mieć żeby w przyszłości móc uczyć tego akurat przedmiotu? użytkownik "znowu jaa" udzielił konkretnej odpowiedzi - w drugiej części swojej wypowiedzi - i o to mi chodzi, o same uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosna cieplejszy czas
jakie znowu uprawnienia? :o na uniwersytecie ucza ci, którzy robia stopnie naukowe. pisza doktorat, habilitacje i jednoczesnie nauczaja. nie ma czegos takiego jak "dzien dobry, chcialabym tutaj uczyc". to nie SP ani LO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosna cieplejszy czas
a w ogóle to dziwne: skoro chcesz uczyc p.porównawczej to pewnie skonczyłas pedagogike na uni... i nie wiesz na jakiej zasadzie działa uniwersytet? :( przeciez tam nie ma przypadkowych, ot tak zatrudnionych osób. dziwne na maksa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na studiach mgr - w planach mam dopiero dalej - doktorat. I to są studia pedagogiczne - ale nie o to chodzi :( czy jeśli przykładowo napiszę dobrą pracę mgr (z dziedziny pedagogiki porównawczej) a później z tej samej dziedziny zrobię doktorat - to mam szansę nauczać AKURAT TEGO przedmiotu? (jeśli mnie zostawią). Chodzi mi konkretne o ten przedmiot i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ?/?///////////
Pisałam pracę magisterską zpogranicza pedagogiki porównawczej i dydaktyki u samego profesora Kupisiewicza x lat temu- z tego ,co pamiętam zostawili jedną dziewczynę z całej grupy seminaryjnej - właśnie na uczelni...- dokładnie tak to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukkari
jeśli będizesz miała super doktorat, dużo szczęścia i akurat ped.porównawczej nikt na danym uniwerku nie uczy to masz szansę. ale od doktoratu do pracy na uczelni jako wykładowca czasem długa droga. Ja wykładam 5 lat a dopiero w tym roku dostałam dokładnie ten przedmiot o który mi chodziło, do tej pory miałam różne inne tematy - jestem fachowcem w swojej dziedzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ?/?///////////
Ha ha , To było - niech zerknę.... Programy nauczania początkowego w Polsce i wybranych krajach uprzemysłowionych w latach 1972-1992. Studium porównawcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×