Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanaja

Biopsja piersi

Polecane posty

Gość kanaja

Czy która z Was miała robioną biopsję piersi. Niestety prawdopodobnie czeka mnie to a bardzo się boję. Jak to wygląda? czy znieczulenie jest miejscowe czy narkoza? Proszę napiszcie mi coś bo bardzo się boję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie boli
ja miałam, czuć tylko ukłucie igły. Badanie przeprowadzane jest pod kontrolą USG. Znieczulenie nie jest potrzebne. Głowa do góry to badanie nie jest takie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanaja
Matko to znaczy że kłują mnie w pierś bez żadnego znieczulenia? Boże jak ja się boję! A długo to trwało? To badanie? I wyniki są od razu czy trzeba poczekać? Nie wiem jak ja to zniosę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja to ja1213
na wynik badania tzeba poczekać, nie pamietam ile..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja to ja1213
to badanie to nic strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanaja
Dzięki dziewczyny. Ja okropna panikara jestem i boję się strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja to ja1213
te wszystkie odpowiedzi są moje ;-) Nie panikuj, nie boj się . wiem, że łatwo mi mowić, teraz.. ale jak robiono mi badanie to serce o mało nie wyskoczyło mi...czasem lepiej nic nie wiedziec i isc na zywioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanaja
A zostaje po tym jakaś blizna? Lekarz mi nic nie chce powiedziec, ciężko kontaktowy jest ale dobry lekarz dlatego już sie go trzymam. Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi i podtrzymanie na duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiaq19
ja tez jestem straaszna panikara ale nie bój sie ja przed wejściem do gabinetu sei rozpłakałam bo tak sie bałam ale prawie nic nie boli leciutkie ukłucie i tyle szybko jest po krzyku ja myslalam ze bedzie naprawde bolałao ale po wszstkim bylam mile zaskloczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanaja
Trochę sie pocieszylam. Jeszcze tylko aby okazało się że to jakieś głupstwo a nie nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwr
miałam robioną biopsję, to rzeczywiście nic strasznego, ale równiez się bałam. Na wynik czekalam około 10 dni i ten okres był dla mnie o wiele gorszy niż sama biopsja. Na szczęście okazało się niegroźną zmianą lecz wyniki muszę powtarzać co pół roku. Głowa do góry, trzeba miec nadzieję,że będzie wszystko ok. Nie wszystkie zmiany, guzki są złośliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noiki
ja co prawde biopsji nie miałam ale guzki aż dwa wychodowałam , no i czekałam potem dwa tyg. na wyniki histopatologiczne ale wyszły naprawde okey więc głowa do góry , a co do blizny po wycieciu tego paskudztwa to nawet nie widać , jest tuż koło sutka wiec tylko dla wtajemniczonych..........hhihihihhihi trzymam kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez bede miala i bardzo sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czego się bać. Pacjentka dostaje znieczulenie, lekarz za pomocą igły pobiera tkankę i kieruje do badania histopatologicznego. Jeżeli masz wątpliwości to polecam lekturę: twoja-mammotomia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika12345
Ja dziś miałam biopsje cienkoigłową poczułam tylko leciutkie ukłucie to naprawde pikuś ,wynik za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po mammotomii igłowej, którą robiłam w Intermedzie. Badanie dość traumatyczne, głównie ze względu na diagnozę- zmiany nowotworowe. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, lekarz pobiera za pomocą igły tkankę do badania hist-pat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po biopsji piersi. Na szczęście to nie guz. Samo badanie nie jest bolesne, bardziej stresujące. W razie jakichkolwiek pytań polecam poczytać trochę o badaniu na twoja-mammotomia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś jest z Was z Warszawy to biopsję od ręki możecie zrobić tutaj: http://krajmed.pl/badania-usg/ Prywatnie, ale zabieg wykonywany z udziałem lekarza patologa, jest bezpieczny i wcale nie taki drogie, zobaczcie sobie cennik na stronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnny
Ale to tylko cienkoigłowa. Nie widzę w ofercie gruboiglowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne jest aby sie badać, to podstawa. Zdrowie jest jedno, nie kupimy drugiego. Badajmy sie. Z kazda wyczuwalna zmiana idźmy do lekarza. Dbajmy i kontrolujmy swoje ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię cyklicznie sobie badania, masz racje, zdrowie jest najważniejsze. Jestem pod opieka lekarzy z Serafin Clinic w Gliwicach i jestem bardzo zadowolona, wszystko mi zawsze wyjaśnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2913
Biopsja piersi sama w sobie nie jest bolesna, moja mama miała robioną w ośrodku https://medycynadab.pl/mammotomia/ Zresztą na stronie masz dokładnie wszystko opisane jak się przygotować i jak przebiega samo badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaninaa

Zdecydowanie nie ma się czego bać. Ważne żeby robił je profesjonalista. Ja to badanie mam już za sobą i wcale nie było tak źle jak myślałam. Badanie przeprowadzał u mnie dr Kubiak Antoni. Moim zdaniem najlepszy w koninie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna232121

W Wilmedzie na Wilanowie w Warszawie bez problemu można wykonać biopsję. Mają dobrych lekarzy i dobry sprzęt więc bez obaw. Tam przyjmują jedynie prywatnie, jak coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×