Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy to początki menopauzy

Polecane posty

Gość gość

mam 38 lat, nie bralam nigdyi nie biore tabletek anty. zawsze mialam okres trwajacy 7 dni. od roku skrocil sie do 6 dni. jednak ostatnio trwal tylko 2 dni.coprawda jk zwykle byly tooscobite kwawienie. teraz w czwartek dostalam okres, krawaienie dosc obfite,wczoraj takie sobie a dis tylko rano troche a eraz widze na podpasce tylko mala plamke. kurcze co sie dzieje czy to juz moga byc oznaki menopauzy??martiw mnie to.dodam,z cykl mam caly czas od pierwszej miesiaczki w wieku14 lat bardzo reguarne -cykl 28 dniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego niby mam przestac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na twoim miejscu nie myślałabym o menopauzie tylko zrobiłabym usg dopochwowe żeby sprawdzić czy nic się z jajnikami nie dzieje albo czy nie ma jakiś mięśniaków, polipów w macicy . ja takie zaburzenia miałam kiedy miałam czekoladową torbiel na jajniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po jednodniowej przerwie dzisiaj mam ciąg dalszy krwawienia.co prwda nie jest jakies duże ale jest. przbadam się,ale mam nadzieję,że wszystko wroci do normy i nie sa to jakies powan zaburzenia hormonalne czyjakas torbiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farbadowlosow
Zrób sobie badania hormonalne i z tymi wynikami idź do ginekologa. Albo do ginekologa i niech on ci zleci żebyś miała porobione to co trzeba. Moja mama ma koleżankę ma 40 lat i od 2 lat ma menopauzę. Moja mama ma 52 lata i od 3 lat ma menopauzę. Objawy jakie miała to uderzenia gorąca, okresy coraz krótsze, tzn. trwające czasami 2 - 3dni, bywało że miała okresy trwające tydzień ale bardzo obfite!!! Musiała brać leki na zatrzymanie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam uderzen goraca. czesciej jest mi zimno niz gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbadaj tarczycę!:) moze to jej sprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robilam niedwno TSH i było w normie wiec rodzinny nie dal mi na dalsze badania nie widzac takiej potrzeby. dodam ze ostatnio mam mnostwo stresow w pracy.oolnie o zawze jestem nerwus wszystkim sie zamartwiam,ale nigdy nie wplywalo to na moj cykl i dlugosc okresu. martwie sie bo moja mame menopauza dopadla szybko tuz po40stce.ja co prawda nie jestem do niej podobna nawet figure mamy inna,ona zawsze miewala nieregulne cykle itp u mnie zawsze jak w szwajcarskim zegarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A lekarz ginekolog nic na to Ja problemy mialam pierwsze bardzo niereguralne okres ppozniej guz jajnika operacja i zostal jeden hormony bralam ale 38 wiosen zle reaguje i rewelacjny cyclodynon ziolowe tabletki lekarz dlradzil iii ekstra wyregolowalo wszystko 3 m.ce bralam teraz spokoj a hormonow juz nigdy nie wezme a niby uchroniaja przed rakiem ja jestem chyba ten 1% ahhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od samego początku okres mam regularnie i dosc obfity. teraz dopiero 2 miesiac mam takie skrocenie. TSH badalam nie pod kątem okresu bo wtedy jeszcze bylo ok, ale tak sama dla siebie bo nerwus jestem (to by wskazywalo na naczynnosc) iczesto i szybko marznę(to juz racze objaw niedoczynnosci taczycy). o ile dobrze pamietam to wyszlo mi 1,2 albo 1,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety dziedziczą po matce wiele cech w tym szybkosc pojawienia sie Menopauzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem co wy się tak przejmujecie tą menopauzą ? przecież to nie choroba , tylko stan gdzie wreszcie będziecie miały spokój od tych ohydnych okresów , bólów brzucha i pms-ów , bolących cycków i takich tam . dziwne te baby , tak lubicie się umartwiać , kiedy przychodzi okres gdzie mozecie zacząć zyć spokojnie bez tych meczących kobiecych przypadłości to robicie z tego problem. martwcie się zeby was jakaś groźna choroba nie dopadła a nie przekwitaniem się przejmujecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat cykle mam regularne, prawie bezbolesne , a widzialam jak ciezko menopauze przechodzila moja mama wiec jakos nie tesknie do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale stres to mam prawie przez cale zycie, a to brak pracy po studiach,potem z kolei ciezka praca,potem znowu bezrobocie,potem stresujaca praca i taak wkolo, a okres skrocilm mi sie dopiero teraz w tym i poprzednim cyklu. Niestety melisa nie przejdzie mi przez gardlo:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samo TSH zrobiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się przebadasz i fizycznie będzie ok bez guzów, torbieli to znaczy że hormony zaczynają płatać figle, to normalne w tym wieku, choć na menopauzę odrobinę za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale mnie nastraszylas:-( to guzy , torbiele moga dawac takie objawy? znajoma miala torbiel ,ale nie miala skroconej miesiączki, raczej cykle nieregularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam jeszcze ze mam dosc wysokie libido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczesna menopauza wcale nie jest dobra. Hormony bronią kobietę przed wieloma chorobami np osteoporozą i chorobami układu krążenia. Dlatego przy wczesnej menopauzie powinno się brać hormony. Tego dowiedziałam się od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sy lwia
Po 45 roku są już niektóre symptomy zbliżającej się menopauzy, mogą to być problemy trawienne, drażliwość, nietrzymanie moczu, tycie, problemy z tarczycą itd. Ja oczywiście nie dopuszczałam myśli o jakiejś menopauzie, dopiero gdy nie dostałam okresu w wieku 48 lat i tak jakoś było mi ciężko w dole brzucha , poszłam do gina. Okazało się, ze są mięśniaki i zapisał hormony bo to właśnie zbliża się przekwitanie. Hormony szybko odstawiłam bo gorzej sie po nich czułam niż bez nich. Ale mięśniaki rosły. Trafiłam na preparat w 100% roślinny, który zrobił kawał dobrej roboty bo mięśniaki zaczęły same zanikać, ja się czułam rewelacyjnie, okres traciłam regularnie tzn.najpierw co 2 mies, potem co 4, 8 aż po 2 latach zniknął bezpowrotnie. o tym preparacie całym z ziół i naturalnych witamin i miner. tu można poczytać http://suplementyheleny.pl/menopausal-formula/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0207
Do Sylwia Jest to chyba pierwszy preparat , który w swoim składzie nie zawiera soi. Czy się mylę ? Pytam ponieważ HTZ nie mogę a preparaty z soją szkodzą mi na tarczycę. Jak długo stosujesz ten preparat ? Czy eliminując przykre dolegliwości klimakterium , powstrzymuje również tycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×