Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bobos

Jak dlugo trwa grypa?

Polecane posty

Gość bobos

Choruje od 1 stycznia, przebieg gwaltowny i typowy - temperatura; migrenowy bol glowy; potworny bol kosci, stawow, zebow. Dzis temperatura spadla, bol glowy jest i znika falami, pojawily sie za to mdlosci. Nie moge jesc, pije mocna gorzka herbate, spore ilosci wody no i ryz. Cokolwiek zjem innego zaraz mnie poteznie mdli. Jak dlugo???? Mam rowniez zawroty glowy. Isc do lekarza? Biore paracetamol i wit. C. Pytam serio - ile takie objawy moga trwac? Na poniedzialek MUSZE byc sprawna na 100% :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeziebiona panna
Ja złapałam przeziębienie 20 grudnia, trwało 5 dni, potem dostałam mega wysypki na całym ciele, potem znikło wszystko. Niestety 3 stycznia zaczeła potfornie boleć mnie szyja i głowa, doszedł suchy męczący kaszel - i znów jestem chora. Na 7 muszę być zdrowa. Nie wiem jak, bo mam temperaturę 38,7. Wszsytkie mięśnie mnie bolą i nie mam sił na nic. Masakra jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeziebiona panna
jak mi nie przejdzie to bede snów po lekarzach smigac , eh biorę : polopiryne, cholinex na gardło i syrop na kaszel i tabletki na ból głowy i zatok...nie idzie wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocław i anka
bobos...teoretycznie na poniedziałek możesz być sprawna na 80 % ;)przy zalozeniu,że : - duuuzo ( minimum 3-4 litry ) pijesz, szczegolnie LETNIEJ wody z cytryną, -stosujesz lekką diete - rosolek do picia,ryz,gotowane warzywa albo sucharki ( organizm nie moze tracic energii na trawienie - ma zwalczac infekcję ) -ZERO mleka i soków warzywnych /owocowych -LEŻYSZ, LEŻYSZ i LEŻYSZ, najlepiej się pocąc - jeśli nie samoistnie to z pomocą herbaty lipowej , albo zwyklej z dodatkiem soku malinowego. -mozesz tez spróbowac moczenia stóp w gorącej wodzie z solą a po wytarciu do sucha spaniu w skarpetkach . po wyleżeniu w ten sposób weekendu w niedziele wieczorem powinnas byc osłabiona ale w lepszej formie;) dopiero w poniedzialek rano jesli faktycznie musisz byc przytomna;) polecam wzięcie fervexu albo paracetamolu czy apapu. to sa sprawdzone sposoby. niektórzy wkładaja do skarpet na noc plasterki cytryny i wierza ze to obnizy temp. - nie próbowała, nie wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocław i anka
aha - grypa to ok 7-10 dni, ale najgrozniejsze sa powiklania - w pon po pracy znowu zalegasz do łózka i sie oszczedzasz!! pozdrawiam i duzo zdrowia zycze. przeziebiona panna - lezec, lezec, lezec - weekend lezacy zaplanuj z duza iloscia płynow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobos
Dzieki :) :) :) Pic pije - glownie wode i rozgrzewajace herbaty z gozdzikami zielem angielskim i swiezym imbirem: jesc za bardzo nie moge, bo te cholerne mdlosci nie pozwalaja :O wiec tylko ryz przez gardlo przechodzi. Ok. Od lezenia doopsko boli ale skoro i tak boli z grypy, to nic mu juz nie zaszkodzi ;) Tak szczerze, to jestem pierwszy raz chora na grype - anginy, przeziebienia - owszem ale grypa i katar to byly do tej pory obce mi zjawiska. No coz... zawsze musi byc ten pierwszy raz... Rowniez zycze zdrowia :) Ide po te skarpety :O Pocic sie :O I za co kara :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 dni to leczona taka zwykła bez leczenia to może trwać nawet i lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobos
Dzis ciut lepiej, tzn; minimalne mdlosci, inne objawy tez znikly, pozostalo oslabienie i uczucie zimna; wroclaw i anka mam pytanie - dlaczego ZERO mleka i soków warzywnych /owocowych ??? Mleka nie trawie ale swiezo wycisniete soczki owocowowarzywne jak najbardziej i takimi sie ratuje, bo na samym ryzu to bym chyba padla. Co jest nie tak z tymi sokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farba dulux do lazienek
Lekarz mi powiedzial ze grypa trwa do 3 tygodni wiec widze ze mial racje. Gdybym chciala to poszlabym do pracy w tym tygodniu,ale wolalam dojsc do siebie bo tak wlasciwie to choruje juz z przerwami od polowy listopada i tylko ciagle antybiotyki lekarz we mnie pakowal, w koncu za trzecim razem sie rozlozylam i trafilam na innego lekarza i ten mowi ze to grypa wiec lezec i zadnych antybiotykow. Ja prawie nic nie jadlam przez pierwszy tydzien,ale pilam duzo, kilka litrow dziennie czasami bo mialam takie pragnienie. Do toalety nie moglam dojsc o wlasnych silach :o Pocilam sie bardzo, posciel zmieniana nawet 3 razy dziennie no i...zarazilam cala rodzine :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farba dulux do lazienek
A, zapomnialabym o ibupromie i paracetamolu-bralam je razem bo goraczka utrzymywala sie powyzej 40 stopni przez dluzszy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zew ryczacej gesi
nie ma lekarstwa nagrype jedynie to czosnek zabija wirusy grypy i mód z cytryna i pic na 2 dzien mid tylko z lipy lup gryczany maja najsilniejsze działanie antybiotyczne a te pseudo lekarstwa to likwiduja objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No najlepsze to tutaj są
Zapper,w dwa dni wylecznie,srebro nanokolidalne,przez noc wyleczenie,moze byc tez Koci Pazur w dwa trzy dni wyleczenie,a bron Cie panie chemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaak
koniecznie wyleżeć/wypielęgnować grypę. gdyż przechodzona/przeziębiona może się zemścić powikłaniami w płucach. Grypa trwa tak jak katar: leczony 7 dni, nieleczony tydzień. Ostatnio odkryłem cudowne właściwości roztworu: czosnek zalany na kilka dni spirytusem. Usunął u pewnego mężczyzny Dipitrena, poprzez nacieranie chorej (przykurczone 2 palce) dłoni. Masz tu ciekawy link: W walce z chorobą i w profilaktyce należy wzmocnić organizm prawidłowym odżywianiem - najlepiej dietą surową warzywno-owocową http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ http://www.youtube.com/watch?v=sNcF_f5sdoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobos
Dzieki!!! Jestem juz na chodzie, troche oslabiona ale czuje sie swietnie. Z tego co wyczytalam, to jeszcze kilka dni powinnam uwazac na siebie i na innych - ponoc jeszcze ze 3 dni po ustapieniu objawow grypy, zaraza sie innych :O Zdrowia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlasnie mam chyba grype. To juz a moze dopiero 4 dzien. Temp co najwyzej 38,7 st wiecej nie wymierzylam. Moze dlatego ze jak juz zaczyna rosnac temp to biore leki. Z tym ze czestojeden lek nie pomaga i musze brac 2 rodzaje. Zazwyczaj apap extra i nurofen Extra. A przeczytalam ze jest juz lek przeciwwirusowy na grype. Nazywa sie tamiflu. Oczywiscie na recepte. Ale trzeba to wziasc w pierwszych 2 dniach wystapienia objawow. Zaluje ze nie poszlam do lekarza bo moze udaloby sie szybciej zwalczyc chorobe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze to ją doleczyć do końca i nigdy nie bagatelizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na grypę trzeba liczyć okołu 7miu dni, przy ostatnim zachorowaniu stosowałam Hedelix syrop http://ekspertodprzeziebien.pl/produkty/hedelix-syrop/ Świetnie sprawdza sie przy kaszlu mokrym. Krewel Meuselbach (dalej jako KM) jest producentem preparatów na bazie naturalnych i cenionych składników. Firma specjalizuje się w środkach na szeroko rozumiane przeziębienie-spróbowalam i syrop się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dareczok
A czy ktoś z obecnych stosowal lek o nazwie Sambucol Extra Strong? Podobno znacznie pomaga zwalczyć przeziębienie a własnie mnie dzis rano dopadlo i nie bardzo wiem co teraz jest skuteczne a co nie pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno najlepiej leczyć grype bankami ale po tym trzeba się wyłożyć i uważać by się nie przeziębić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku grypy trzeba zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który pomoże nam szybciej wrócić do zdrowia. Jeżeli mieszkacie w Warszawie to mogę polecić wam lekarza internistę www.doktorgrodzki.pl On zawsze potrafi mnie wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zeszłym roku pamiętam , że lux med miał w sezonie grypowym uruchomione centrum infekcyjne i tam w trybie pilnym była wizyta i opieka pielęgniarki i lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie myśleliście o szczepionce...w LuxMed mozna skorzystać z takiej mozliwości. To jednak najlepsze wyjście zeby nie zachorowac i nie mieć powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darinkanowa
W tym roku też działają centra infekcyjne Lux Medu dedykowane "grypowiczom" - moja koleżanka korzystała i była bardzo zadowolona z szbkiego terminu wizyty i konkretnej reakcji lekarza. No własnie w temacie tego, ile trwa grypa - dobrze leczona krócej niż przeleżana i pomylona z przeziębieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druksena
Jeśli chodzi Centra Infekcyjne Lux Medu to działają one w 8 miastach i przeznaczone są dla osób, które potrzebują konsultacji w trybie pilnym. Pacjent otrzymuje kompleksową opiekę medyczną realizowaną przez pielęgniarkę i lekarza. Na wizytę w Centrum Infekcyjnym obowiązują zapisy. Można zapisać się przez Portal Pacjenta, bo tak jest chyba najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy długo się czeka na taką wizytę w tym Centrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska
Na wizytę nie czeka się wcale, przyjmują gdy tylko potrzebna jest nagła pomoc. Wysłałam siostrę do takiego Centrum Infekcyjnego Lux Medu i była bardzo zadowolona. Przyjęli ja na już i dobrze bo szybko się wyleczyła, a nie szczepiła się co roku tak jak ja to robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weterna

ja już w tym roku korzystałam z dziećmi z Centrów Infekcyjnych Lux Medu, gdzie na cito można otrzymać pomoc lekarza i pielęgniarki, w przypadku choroby dzieci ja działąm natychmiastowo dlatego cieszę się że Lux Medu wychodzi na przeciw wszystkim rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×