Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

krostki na twarzy

Polecane posty

Gość gość

Hej, mój problem wygląda następująco: byłam chora i przyjmowałam silne antybiotyki; gdy wyzdrowiałam zauważyłam, że mam na brodzie wysyp małych czerwonych krosteczek normalnie jedna na drugiej prawie, moją uwagę przykuło też cholerne swędzenie. Skóra w dotyku jest b. niemiła, chropowata jak się domyślacie i zaczerwieniona. Mam ochotę to powyciskać... wczoraj wycisnęłam kilka ale nic to nie dało. Zebrał się w tych krosteczkach jakiś płyn... Wspomniałam o chorobie i lekach, ponieważ pomyślałam, że może to mieć jakiś związek. Może mam jakieś uczulenie? Albo się zgrzałam za bardzo.. ale dlaczego dopiero po wyzdrowieniu mi to wyskoczyło? Pomyślałam też o potówkach, bo wyglądem najbardziej je przypominają. Ale ja chyba nigdy nie miałam potówek.. a tu taki wysyp... okropnie wyglądam. mam cała brodę i wokół ust obsypane i zaczyna mi obsypywać czoło. jak się z tym uporać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech mi ktoś pomoże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ze swoim trądzikiem poradziłam sobie od zewnątrz.Przez trzy miesiące łykałam tabletki IQFACE.Zaczerwienienia zniknęły bardzo szybko ,krosty się wygoiły a nowe nie wyskakiwały.Jestem bardzo zadowolona bo walczyłam z tym od bardzo wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, okazało się, że mam stan zapalny skóry. Dermatolożka przepisała mi tabletki Xyzal i maść Advantan. Minął niemal tydzień, kończę opakowanie Xyzalu. Na czole nie mam śladu po krostkach, natomiast na brodzie jeszcze trochę widać, że "coś się działo", ale stan zapalny jest już niemalże wyleczony. Dodam, że myłam twarz żelem Codzienne Nawilżanie z Physiogel, a jako krem nakładałam balsam łagodzący Łagodzenie i Ulga z tej samej firmy (dostałam dużo próbek od pani doktor). Po jakichś dwóch dniach zaczęłam nakładać na twarz krem BB z Garniera do cery tłustej i mieszanej, cieniutką warstewkę, aby wyrównać koloryt twarzy i zneutralizować to zaczerwienienie, by nie wystraszyć ludzi w pracy. Oczywiście używanie konkretnych produktów do pielęgnacji twarzy było uzgodnione wcześniej z panią doktor. Zastrzeżenie było jedno: nałożyć jak się będzie w domu, tak na próbę i jeśli COKOLWIEK się by działo tzn. odczuwałabym większe swędzenie, przesuszenie, pieczenie etc. to miałam natychmiast zmyć. Ale na szczęście nic się nie działo. ;-) Aha! Pomagają okłady z rumianku (rumianek ogólnie jest dobry praktycznie na wszystko ;-)) trochę jakby osłabiały zaczerwienienie, działa łagodząco - skóra mniej piekła i mniej swędziała. Broń Boże nie wyciskać i nie drapać! Wiem, że swędzi skóra, ale zostają potem nieestetyczne blizny - ja sama mam kilka, mam nadzieję, że uda mi się je zaleczyć i spłycić, tak by możliwie nie było śladu po nich. Piszę to wszystko, ponieważ być może ktoś będzie miał podobne objawy i nie będzie wiedział co to.. Zrobiłam nawet zdjęcie, gdy mi to wyskoczyło. Chciałam wstawić, byście lepiej wiedzieli o czym mówię, ale niestety nic na nim nie było widać, tylko zaczerwienioną skórę i tyle. A przydałoby się, ponieważ może ktoś by szukał informacji i mógłby porównać swoje zmiany na skórze z moimi. Radzę jednak każdemu, kto ma zmiany na skórze jakiekolwiek, by przeszedł się do dermatologa. ;-) Pięknie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy znaleźli czas i ochotę by podzielić się swoim doświadczeniem i mi doradzić ;-) Co do tabletek IQFACE - ogólnie mam trądzik, więc chętnie wypróbuję, skoro tak polecasz ;-) Może i mnie pomoże, dziękuję za radę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggosiaaaaa
moze to jakieś uczulenie. Nie wiem do końca, może coć podobnego do trądziku. Ja jak miałam tradzik,a el taki normalny to stosowałam żel Alaclarin i dzięki niemu mi wszystko poginęło. Troche czasu to trwało, ale wyleczyłam i czuje się świetnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ziele czystka pomaga również na problemy z cerą. Warto spróbować. Nie jest drogi, smakuje też nie najgorzej. Możesz go znaleźć np. na kawa-czy-herbata.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj kremu ARUAl jest dobry na wszelkie zmiany skórne, alergie, wysypki, podrażnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniminia
Jeśli to związane z alergią, to warto wypróbować zilolę. Mi bardzo pomaga przy alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie szukaj pomocy na forum tylko idz do dermatologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej idź do dermatologa skoro masz aż takie krostki, poźniej możesz stosować krem z Bielendy CC ma w sobie krem i podkład, fajnie maskuje niedoskonałośći skóry;-)Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia_19
Jak miałam podobny problem to udałam się do dermatologa. Polecił mi wtedy stosować na noc krem Qcera. Kupiłam go w aptece i serio pozbyłam się wyprysków. Nawet z bliznami sobie poradził, bo wyjaśniały. Dużym plusem też było to, że twarz się po nim nie świeciła. Może warto spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
q gfóóówno! Co za żałosny, deebilny spam!!!! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×