Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość migrenówa

migrena - jak ją pokonać?

Polecane posty

Gość migrenówa

często cierpię na silne migreny, czasem szybko mi przechodzi czasem ból trwa dobę lub więcej niby jest trochę uśmierzony ale i tak go czuć stosowałam wiele tabletek przeciwbólowych od apapu, pyralginy, codipar, nurofen wszystko co jest w domu pod ręką, często nistety ten ból jest tylko trochę uśmierzany żeby można było wogóle jakoś funkcjonować ale niestety zanim przejdzie zupełnie to mija kilkanaście godzin, wczoraj kupiłam sobie aspirynę na migreny, niestety zawiodłam się, głowa nie bolała mnie aż tak bardzo a aspiryna prawie wogóle nie pomogła, mimo iż wzięłam 3 tabletki! aż strach pomyśleć co byłoby przy silnym ataku! czy macie jakieś skuteczniejsze leki a może ten nurofen na migreny jest dobry? jak sobie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do neurologa
przepisze odpowiednie leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrenówa
czy rzeczywiście pomoże, mial ktoś już styczność z tym lekarzem i z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) też cierpię na też przypadłość... mnie pomaga tylko lek o nazwie Solpadeina, najlepiej w postaci tabletek musujących, w moim przypadku ból głowy przechodzi także dzięki piciu coli (nie ważne jakiej marki, bo wszystkie zawierają kofeinę:P a ona, podobno, obkurcza naczynia krwionośne w mózgu i zmniejsza ból). pamiętaj także, aby nie rezygnować z jedzenia (ja w czasie ataku mam np. okropne mdłości), bo głód wzmaga ból. jeśli jednak Twoje bóle są bardzo silne, radzę wybrać się do neurologa, da mocniejsze leki, takie na które trzeba mieć receptę. ja się chyba wybiorę, bo ostatnimi czasy moje ataki są częstsze i chyba wymaga to sprawdzenia... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrenówa
suzie-solpadeine też już próbowałam ale tak jak większość tylko trochę uśmierza a czy do tego neurologa to potrzebne skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do neurologa
mi przepisała jeszcze lepi na obkurczenie naczy krwionośnych mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co się orientuję trzeba mieć skierowanie, no chyba że wybierzesz się do kogoś prywatnie to wtedy nie. jeśli Solpadeine Ci nie służy, to ja już chyba nie mam nic w zanadrzu, bo nie kojarzę innych leków bez recepty:( może spróbuj z tą colą? ja byłam bardzo sceptycznie nastawiona, ale po tym jak wyczytłam o tym w kilku miejscach, postanowiłam spróbować i działa. no chyba, że to placebo:P a masz jakieś inne objawy podczas ataku? tzn. światłowstręt, brak apetytu, mdłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrenówa
czesem trochę mdłości ale rzadko, zdecydowanie światłowstręd, i jeść też raczej wowczas nie mam ochoty ale raczej nie odrzuca mnie na zapach jedzenia, i bardzo często boli oko , to się podobno nazywa "dno oka" czy jakoś tak, i najlepiej wówczas jak leżę w ciszy i ciemności, kiedy pierwszy raz złapał mnie taki atak /nie wiedziałam wówczas że to migrena/ wymiotowałam i czułam taką trochę sztywność z mrowieniem w ręce, ale już pózniej nic takiego się nie powtórzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest podobnie. z tymże ja często wymiotowuję podczas ataków... ale staram się jeść, bo głód nie jest najlepszym rozwiązaniem, zresztą o tym już pisałam... też mam światłowstręt, najchętniej cały dzień przeleżałabym w łóżku przy spuszczonych roletach! czasem boli mnie oko, ale rzadko. a sprawdzałaś sobie kiedyś ciśnienie? bo wiem, że zbyt wysokie bardzo niekorzystnie wpływa właśnie na dno oka... chyba musimy się jednak wybrać do tego neurologa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migrenówa
właściwie nigdy podczas bóli nie sprawdzałam ciśnienia , przy innych jakiś tam wizytach/bardzo rzadko-własciwie tylko kiedy byłam w ciąży/ ciśnienie było zawsze w normie, rzeczywiście muszę sprawdzić w czasie bólu jak to wygląda, suzie dziękuję ci za pomoc chyba neurolog będzie jednak wskazany, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja również cierpię na migrenę, z tym, że u mnie to jest tzw. migrena z aurą - tzn. jakieś pól godziny przed pojawieniem się bólu mam takie \"mroczki\" przed oczami i ograniczone pole widzenia, ztn. widzę tylko to, co mam na wprost, nie widzę tego, co po bokach... ale to jest dla mnie sygnał, że pojawi się migrena i muszę wziąć tabletkę - zacznie ona dzialaś akurat jak pojawi się ból - i w efekcie ból sie nie pojawia, a nawet jeśli, to jest duuuuuuużo słabszy. Aha, tak jak suzie stosuję solpadeine, najlepiej tę rozpuszczalną - działa szybciej i nie obciąza żołądka. Jesli u Ciebie się ta aura nie pojawia ani nie masz żadnych innych objawów, że migrena się pojawi, to chyba koniec... czytałam gdzieś, że kiedy migrena się już pojawi, to trudno ją obezwładnić... a propos, byłam z moim problemem u neurologa, przepisał mi lek antymigrenowy na receptę Coffecorn Forte i Antidol - to już chyba bez recepty. Przy czym ten Coffecorn miałam brać w chwili pojawienia sie \"mroczków\", cyzli przed wystąpieniem ataku, nei wiem, jak działałby w chwili ataku. Poza tym, nie czułam się po nim zbyt dobrze - to silny lek, kiedy go przyjmowałam miałam nawet po 2 ataki dziennie, a tak często go brac nie można... chyba go nawet troszkę przedawakowalam, czułam się osłabiona, senna, serce mi waliło... w każdym razie nie uważam, by był on lepszy od solpadeine, a na pewno jest silniejszy. Sugerowałabym jednak wizyte u neurologa, on przeprowadzi dokładny wywiad, ustali przyczynę migreny i dobierze odpowiedni środek :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio mam rzadziej migreny, na szczęście, ale jak się zdarzają to są naprawdę bardzo silne. Muszę wtedy wziąć pyralginę, bo inaczej to mam uczucie, że ktoś mi głowę chce siekierą rozwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafiłam na temat przypadkiem a tyle się dowiedziałam że sama się muszę teraz wybrać do neurologa! Jakiś czas temu lekarzowi rodzinnemu wspomniałam o bólach głowy właśnie w okolicach oka, myślałam że to zatoki ale on mi kazał zwrócić uwagę na inne rzeczy towarzyszące bólowi i powiedział że to może byc migrena, no i niestety się sprawdziło : światłowstręt i mdłości, okropny ból przy oku (łuk brwiowy). Póki co pomagają mi zwykłe przeciwbólowe a najszybciej działa tabletka MIG 400 mg, ale przy obecnych upałach muszę brać tabletkę przeciwbólową codziennie a to chyba nie jest normalne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyczyna boli glowy jest ODWODNIENIE organizmu. nasz mozg pracuje na wode, jesli jej brakuje, dochodzi do roznych chorob nie tylko bole glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi najbardziej pomaga sen (bo i tak nie da sie przy takim bolu robic) i jak zwymiotuje o dziwo troche lepiej sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywareczta
Po pierwsze - neurolog i badania, które nam zleci. Po drugie - leki, które nam lekarz przepisze najlepiej brać zaraz, kiedy czujemy zbliżający się atak. A po trzecie - warto zapoznać się z radami z tej stronki: www.abcmigrena.pl/jak-przygotowac-sie-na-wizyte-u-neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa......... neurolog i leki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle, ze może pomóc Cefaly, mi się udało pokonać migrene wlasnie za pomocą tego sprzętu. Bardzo sprawnie sobie poradziło z moimi bólami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×