Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alejakto

o co chodzi z tymi sokami?

Polecane posty

Gość alejakto

Dlaczego sok w kartonie czy plastiku ma być gorszy od tego w szkle? I o co chodzi z wchodzeniem w reakcje z aluminium? Co ma jedno do drugiego? Lubię soki, a tu nagle mają niby nie być takie zdrowe? O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnych reakcji ci nie podam ale chodzi o to że jesli sok jest w kartonie z foli z której karton jest zbudowany to wówczas do soku przedostaje sie aluminium... pozatym takie soki wcale nie sa zdrowe... jakoś mnie to dziwi ze 2 litry soku sa 2 -3 razy tańsze od kilograma owoców z ktorych zastały wykonane:o lepiej nawet nie myśleć jakie swiństwa pijemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa-nka
najzdrowsze soki - to świeże robione z własnej sokowirówki, lub jednodniowe z warzywniaka (są jednak drogie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki6
zgadzam sie najlepszew te wlasnej roboty 100% naturalne no i sam sok bez rozcienczania pije sok z marchewki jablek i buraka mieszam razem dodaje troche soku z cytryny pycha mozna dac jeszcze troche selera pietruszki co kto lubi warzywne soki sa bardzo zdrowe lubie tez soki owocowe do tego potzrbna jest wyciskarka elektryczna nie polecam zadnych niefirmowych sokowirowek mam jedna z mdm porazka boje sie ja wlaczac bo tka strasznie warczy rzuca nia wkrotce zamierzam kupic sobie nowa sokowirowke ale juz firmowa warto zainwestowac w zdrowie i urode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze byscie idiotki pomyslaly
ze ze owoce z ktorych robione sa soki sa po prostu mniejsze i skupowane hurtowo i dlatego sok jest czesto tanszy niz te duze przewaznie zagraniczne i chemiczne owoce,np jablka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama jesteś idiotką moja droga
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abuhahahaha haaaaa
karotka jest dobra ..i to bardzo dziwne bo taka niezdrowa i wogole a pije z 3 dni i juz mam o wiele lepsza cere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokowirówka
To fakt - soki z kartonu nie są zdrowe, bo zachodzi reakcja chemiczna między sokiem a opakowaniem, a napój ze szkła jest dużo zdrowszy. Druga ważna rzecz to to, co już tu zostało wspomniane - ważne nie tylko w czym, ale też jaki sok pijesz. Te w kartonach są sztucznie przetwarzane, pasteryzowane, zawierają konserwanty, są dosładzane etc... a te robione samemu w domu to pełnowartościowy, zdrowy i pyszny sok. Nie mam co prawda czasu, zeby tak sobie ciągle w domku robić soki, a jak już ktoś tu wspomniał te jednodniowe ze sklepu są dość drogie, mimo to wolę kupić sobie codziennie jednego Marwita niż wypić 2 litry jakiegoś szajsu. Zwłaszcza, że jak taki sok kupuję to sobie przeliczam, ze to tak jakbym kupiła raptem 2 owocki :) A to naprawdę zdrowotna "bomba" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem leniwa
i nie wyciskam sokow, po prosty jem marchewke i owoce. Dodatkowo dzieki temu zjadam jeszcze zawarty w nich blonnik i co tam jeszce. Nie wiem, czemu uwaza sie za takie zdrowe picie sokow, przeciez cale owoce sa zdrowsze, nie utleniaja sie przy rozdrabnianiu chociazby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeeeeeeeeeee
sok to ja mam swoj najlepsyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeeeeeeeeeee
jestem cyechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soki z kartonu nie tylko nie sią zdrowe ze względu na zachodzące reakcje z aluminium, ale jak ktoś napisał, przygotowywane są z koncentratów owocowych, ponadto zawierają dużo konserwantów. Soki w butelkach też nie są zdowe i nie wierzcie w to, że tylko pasteryzowane. We wszystkim jest chemia. (tylko w sokach jednodniowych nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronek
Podpisuję się pod postem >de stella nova

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronek
Podpisuję się pod postem >de stella nova

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamerika
ja tez nie pije tych sokow w kartonach - sama chemia, juz lepsze sa te ze szkla (bo nie zachodzi reakcja z opakowaniem) ale one zazwyczaj sa dosladzane, pasteryzowane i w ogole i w szczegole. naprawde wartosciowe sa tylko te jednodniowe, bo daja te same wartosci (witaminy, mineraly etc) co surowe owoce czy warzywa. Jak kupuje np marwita to juz w samym smaku czuc roznice. W pierwszym momencie wydal mi sie kwaskowaty (jablkowy(, bo przyzwyczailam się do tych slodzonych sokow sw kartonach, ale potem zdalam sobie sprawe, ze smakuje po prostu...jak prawdziwe jablko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a próbowałaś soku z wyciskarki? ja niedawno zdecydowałam się na kupno wyciskarki BioChef w necie i jestem pod wrażeniem. Robię pyszne, wyciskane soki, które smakują o wiele lepiej niż ze sklepu. Warto zainwestować w taką wyciskarkę czy sokowirówkę :)! adres strony gdzie kupiłam swoją: http://www.ekosklepbio.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!! wypppppppppierdalaj ściero spamerska!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frugomaniaczka
Od soków wolę FRUGO, to jest dopiero napój, ten smak i ta butelka. Na samą myśl chce mi się pić. Smaków jest co nie miara. To jest właśnie ten smak, który jest najlepszy. No to Frugo kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katka

ja lubię soki z sportfoodsoki.pl - są smaczne i sycące. I szczerze mówiąc doskonale mi podchodzą. taka buteleczka a tyle energii. Dla mnie jest to bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×