Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magdolina

operacja przegrody nosowej dr Michał Michalik

Polecane posty

Gość magdolina

Cześć czy miał ktoś wykonywaną operacje prostowania przegrody nosowej u doktora Michała Michalika w centrum medycznym MML ? Jakie są wasze opinie,czy ta nowa technika wykonywania zabiegu/operacji jest naprawde BEZBOLESNA ? Proszę o odpowiedzi Czy ktos zna jeszcze innego lekarza który wykonuje taką operacje w miare bezboleśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zhakowany umysł
no to się pomódl przed tą operacją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdolina
tzn? :) aż tak zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vlas
Ja miałam operację u doktora Michalika i mogę tylko bardzo polecić. Bardzo malo inwazyja metoda, bezboleśnie, bardzo dobra opieka. W MML stosuje się opatrunki żelowe, które rozpuszczają się same (w przeciwieństwie do tamponów, o których wyjmowaniu można naczytać się na forach mrożących krew w zyłach historii.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdolina89
Dziekuje bardzo za odpowiedz i za słowa otuchy.Bardzo boje sie operacji a przede wszystkim bólu z nią związanego,dowiedziałam się że Dr Michalik robi to bezbolesnie i chciałam jeszcze usłyszeć opinie kogoś kto to przezył dlatego jeszcze raz dziękuje:) Mam nadzieje ze odwaze sie w w styczniu wybiore na konsultacje i jakos niedługo zabieg. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vlas
Naprawdę nie ma się czego bać. Operacja jest mało inwazyjna i nie boli. Oczywiście ma się zatkany nos, troszkę się go przez jakiś czas czuje, ale trudno nazwać to bólem. Wygląda się też przez jakiś czas dość średnio (opuchlizna) i trzeba się na początku oszczędzać, ale to naprawdę nic strasznego. I do tego wszyscy, z dr Michalikiem na czele, są bardzo sympatyczni :) Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdolina89
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz:) dodała mi otuchy i chyba sie zdecyduje na zabieg:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janekjanekjanek
Ja właśnie siedzę "żelami" w nosie, dziś dr Michalik naprostował mi przegrodę!:) Żadnego bólu tak naprawdę nie odczuwam, trochę krwi mi spływa i tylko muszę zmieniać taki bardzo prozaiczny opatrunek, żeby nie ubrudzić sobie ubrań.. Bólu brak, tylko nos zatkany i smaku totalnie nie ma:) Jutro mam się kontaktować rano z dr Michalikiem i czekać na dalsze zalecenia. Dostałem do brania antybiotyk (augmentin) na tydzień wraz z jakimś probiotykiem. Oprócz tego lek przeciwbólowy oraz na później spray do nosa i maść (której będę używał dopiero gdy spray się skończy). Co do samego zabiegu.. B. sympatyczna pani pielęgniarka wprowadziła mnie do pokoju, kazała się przebrać a potem na salę operacyjną. Szybko zostałem wbity w narkozę i następna rzecz jaką pamiętam to już przebudzenie w pokoju, gdzie się przebierałem.. obsługa SUPER miła, panie zaglądają co 10 min z pytaniem czy wszystko ok, przynoszą wodę i tak dalej. Tak naprawdę najmniej przyjemna w tym wszystkim do tej pory była narkoza, ale ja tego stanu po prostu osobiście nie lubię. Długo odkładałem decyzję o tej operacji (w międzyczasie zdążyłem się uzaleznić od kropel do nosa...) głównie z uwagi na mrożące krew w żyłach historie o zabiegach wykonywanych metodą "tradycyjną" i późniejszych atrakcjach (wyciąganie kilometrowych sączków z zatok i tak dalej). Jednak ta nowa metoda jest super:) Bardzo polecam dr Michalika i MML!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdolina89
Dziekuje za odp i kolejna opinie ktora dodała mi otuchy. Ja mam zamiar wybrac sie na konsultacje jeszcze w tym miesiącu , wiedząc ,że naprawde nie ma sie czego bać bedzie mi razniej. A co do narkozy jak to wygląda? Nie jest ona podawana dożylnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdolina, ja miałem parę dni temu operację u doktora Michalika i narkozę dostałem dożylnie, potem po prostu położyłem się na sali operacyjnej, dostałem coś w wenflon i... obudziłem się już po (z tym że ja miałem nie tylko przegrodę ale też małżowiny, płukanie zatok, więc powiedziano mi że trzeba zaintubować żeby woda sie nie dostała do oskrzeli podczas płukania). Po przebudzeniu się żadnych wymiotów, nudności, jakbym po prostu spał i się obudził. Teraz jeszcze trochę leci z nosa i jest on jeszcze trochę zatkany ale juz odpuszcza :) Nigdy nie mialem wcześniej narkozy ani nawet nie byłem w szpitalu i trochę pękałem a tymczasem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, zwłaszcza że naprawdę NIC nie bolało, nie boli i już chyba nie będzie :) W ogóle to polecam to miejsce, Centrum MML, wszyscy byli tacy mili, uśmiechnięci i profesjonalni, naprawdę wspaniali. Jeśli potrzebujesz mieć prostowanie przegrody to nie ma co się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdolina89
Po przeczytaniu opini ludzi którzy przezyli operacje nosa,byłam bardzo negatywnie nastawiona,a moze bardziej bałam się operacji,ale po waszych opiniach o doktorze Michaliku przekonuje się,że ta operacja może być naprawde bezbolesna to dla mnie wpsaniała informacja.Ja chce zrobić sobie tą operacje ze względu na wygląd zewnętrzny bardziej niż ze względu na zdrowie,gdyż wcale mi to nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.Jedynie to wygląd mi okropnie wadzi,mimo że inni nie widzą tego tak jak ja.:) Dziękuje za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie nie dajcie sie nabrac na tą mase marketingowych bzdur na necie o tym lekarzu,osobiscie przekonalem sie i nabralem . Michalik wykonywal mi zabieg korekty przegrody i spartaczy robote,moj nos jest bardziej krzywy niz przed zabiegiem do tego mam problemy z oddychaniem nosem,jest nie drozny .Bylem u niego 4 razy z reklamcja ,raz mi porawil a pozniej jak wrocilem i powiedzialem ze nie ma nadal zadnych efektow to zacza mnie krecic ze bardziej sie nie da ze nie mozna w nosie dlubac tyle bo mi opadnie czubek i dopiero bedzie problem,ze jego zdaniem nos jest prosciutki a na nie droznosc dal mi recepte na jakies drogie spreje ktore i tak nie pomogly,dodam ze przy kazdej wizycie reklamacyjnej zleca tomografie koszt ponad 250zl za kazda ,na szczescie za wizyty nie placilem,w kazdym badz razie stracilem kupe kasy i musze szukac kogos kto mi zreperuje nos.Dalem sie nabrac na te filmiki z youtuba,znanylekarz.pl i tą całą mase linkow o tym partaczu,ludzie nie wierzcie w nic,gosc pakuje grube pieniadze w marketing i idzie na masowke a w gruncie rzeczy wykonuje partacka robote,jesli ktos mysli ze jestem z konkurencji to moge przeslac fotke nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy chirurg jest w stanie wykonać tak prosty zabieg, podobny do usunięcia migdałków. Trzy dni pobytu w szpitalu i po wszystkim. O ile nie będzie innych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do TURAS przeslij mi fotke prosze ja jestem 3 tyg.po operacji ale u innego specjalisty i tez moj nos jest asymetryczny.Miałam prostowana przegrode nosa i lekko uniesiony nosek.Jak byl przekrzywiony w prawo tak pozostał.Jestem załamana bo wydałam kupe kasy. E mail j_beresik@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina789456123
ja również miałam operację u dr Michalika i jestem bardzo zadowolona. Bezboleśnie, sprawnie i bardzo miły personel. Jak widać konkurencja nie śpi i wszystkie chwyty dozwolone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie czy ktoś miał może operacje zatok i płukanie hydrodebriderem u doktora michalika? jeśli tak to proszę napiszcie czy są dobre efekty takiego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosek123
Ja wam powiem tak. Co do kompetencji Michalika to sie nie wypowiem bo nie wiem. Prawda jest taka że żaden lekarz nie zoperuje przegrody w identyczny sposób jak inny. Teraz jest kwestia jakie podejście ma lekarz, jak się stara ( to tak jak malowanie obrazu ,można to zrobić starannie i ładnie albo brzydko i na odwal) i jakie ma doświadczenie no i jaki jest stan wyjściowy w nosie (czy mocno skrzywiona przegroda czy lekko ). Powiem wam że ogólnie moim zdaniem jesteśmy na etapie kamienia łupanego w medycynie chirurgicznej Dlaczego? bo jak coś jest w organizmie chore lub w jakiś tam sposób przeszkadza to się to "usuwa" zamiast poprawia. Jak jest krzywa przegroda to się ją przecina na kawałki i wyciąga z nosa. Potem niektóre elementy sa prostowane i wkładane z powrotem a reszta idzie do kosza. Czy Michalik umie to dobrze robić? Dużo ludzi idzie do niego po tym jak widzą go w tv i internecie bo mądrze gada ( zakładam że zależy mu żeby go pokazywali i pewnie sam wychodzi z takimi inicjatywami) tak więc zakładam że sporo operuje a za tym idzie doświadczenie,i jezeli wcześniej nie miał umiejętności to teraz na pewno już je ma :) A co do tego czy się stara czy nie to pewnie tak, bo jak by narobił ludziom bałaganu w nosach to by szybko zniszczyli jego kariere i biznes, tak to nazwijmy bo raczej za darmo tego nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Septoplastyka w 2007 r., 6000 tys. i efekt poprawy żaden. TK w 2014 r pokazało, że przegroda jest krzywa, chrząstka przegrody miała zostać uzupełniona, nie zostało to wykonane. Przed zabiegiem nie zostało mi wytłumaczone, co będzie zrobione, a wstępna wycena była o 1000 zł niższa od rachunku, który został wystawiony. Do tej pory nie wiem, za co zapłaciłem, bo epikryza nie zawiera opisu. Po latach inny specjalista będzie naprawiał niekompetencje doktora Michalika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wyżej to przykre co opisujesz, bo właśnie tego laryngologa mi ktoś polecił, nie wiem czy jest dobry czy ma tylko reklamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylypacjent
witam ja również wiele lat temu miałem wykonywana operacje przegrody nosowej przez dr Michalika. Niestety jestem w tej grupie, ktora nie zalicza zabiegu do udanych. Po zabiegu poprawilo mi sie mniej wicej na pol roku. Pozniej problemy powrocily... a tomografia pokazala ze przegroda jak byla krzywa tak nadal jest krzywa. Dr Michalik powiedzial ze konieczna jest reoperacja. Generalnie ja podchodze do tego w ten sposob - lekarz generalnie ok - dobra reklama i wiekszosc zabiegow bez watpienia udana. Czesc niestety nie wychodzi i... przyczyny moga byc rozne. Raczej u lekarza z takim doswiadczeniem choc zabrzmi to starasznie jest to pewnie kwestia gorszego dnia i pechowego klienta niz doswiadczenia czy wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 991
najlepiej szukać fachowców w szpitalu bo jak ktoś w renomowanym szpitalu z dobrym sprzetem jest ordynatorem na oddziale to wiadomo że nie znalazł sie tam z przypadku i został wybrany z pośród wielu chętnych. W Polsce w wielu szpitalach z oddziałem laryngologicznym jest taki sprzęt jak ma Michalik. On się zachwala och ach a to jest gruba przesada. Wiadomo że są szpitala że pożal sie borze i omijać takie miejsca jak wszędzie. Michalika nikt nie wybrał bo to jego biznes i to on jest szefem w swojej klinice. Zakładam że tam wszystko jest na grubych kredytach nakupione i niestety naciąga klientów na dużą kasę. 13tyś za przegrode... :) no sory. zacznijcie szukać prawdziwych lekarzy w szpitalach a nie w tv i reklamach. Jest sporo negatywnych opini o michaliku które są potem kasowane tak więc taki boski to on nie jest. Ja bym u niego sie bał operować bo w jego oczach widać tylko hajs pacjentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4321
a jeszcze jedno. Namawia sportowców do "współpracy", myślicie ze taki mamed zoperował sobie przegrode albo inni. Jedynie może Błachowicz kolano a reszta to sciema dla promocji. Juras, Mamed i inni wychodzili z kliniki ZARAZ po operacji przegrody i wyglądali jak gdyby nigdy nic :) Ja wiem jak wygląda człowiek po operacji przegrody i takie kity to tylko dla ludzi co pojęcia o tym nie mają można wciskać. To wszystko świadczy o tym co to są za klimaty jak na starcie ludzi oszukują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111111
No tak, możesz mieć rację. Z drugiej strony zdjęcia na stronie są pewnie wrzucane np. po konsultacji, a nie chce mi się wierzyć, że wiesz dokładnie czy byli operowani czy nie. Chyba, że jesteś jakimś psychofanem i ich śledzisz :P Np. Mammed występuje średnio raz na pół roku więc jeśli miał leczone to i owo, to na walce i tak tego nie zaobserwujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karateMiszcz
@Gość4321 Masz jakieś dowody na poparcie swojej tezy? Ja przynajmniej byłem zadowolnony po zabiegu. Pewnie nawet się tam nie leczyłeś, a siejesz teorie spiskowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 2 tyg po operacji przegrody nosa i zatok w MML która wykonywał dr Michalik z innym lekarzem. Zwlekałam z ta operacja 20 lat bo tak się bałam. Jednak nie było czego. nowe techniki, super personel. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Michalik owszem przyjemny i wesoły człowiek. Jednakże za tak duże pieniądze nie robi operacji dobrze. Poprawił mi komfort oddychania, ale tylko połowicznie. Jedna strona nadal jest niedrożna. Przegroda, którą prostował, nadal jest krzywa... znowu zaczyna się stan zapalny. Na NFZ nie zrobiliby tego gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam do wyboru operację przeprowadzoną przez tego lekarza, ale wybrałam jednak dr Gronkiewicz, bo ma więcej dobry opinii. Poza tym moja rodzina leczy się u niej laryngologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×