Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Annm

Piwonia-lekarstwo czy trucizna??

Polecane posty

Witam! Jedna z moich koleżanek powiedziała mi,ze piwonie sa dobra na mięśniaki itp... Ale gdzies w internecie przeczytałam,że jest to też trucizna o.O No więc jak? Koleżanka mi mówiła,że trzeba pić to jako herbatę-rano i wieczorem...Poprostu trzeba to zaparzyć :) CZy któras z was to piła? To jest trucizna czy lekarstwo?? Piszcie! Pozdrowienia 4all :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toksyczna_piwonia
i jeszcze tutaj piwonia zaliczona do wykazu roślin toksycznych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%9Bliny_truj%C4%85ce to wyjaśnia przynajmniej dlaczego za chiny ludowe nie idzie jej nabyć "legalnie" w Polsce (ale za to w chinach już tak ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toksyczna_piwonia
raz że nie krzyczę... urojenia masz jakieś ;-P dwa że podaję wyłącznie fakty...czyt. linki ;-D Piwonia zalicza się do wykazu roślin trujących, a nie tych które stają się trujące źle zastosowane... bo do takowych to chyba wszystkie zioła jakkolwiek działające możnaby zaliczyć... chyba że coś konkretnego miałaś/miałeś na myśli pisząc "źle zastosowane stają się trujące" to chętnie (szczerze) poczytam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khymkhymkhym
Wystarczy przeczytac w tejze Wikipedii zastosowanie piwonii, naparsnicy, wrotyczu i innych roslin, ktore SA w wykazie roslin trujacych a rownoczesnie ODPOWIEDNIO stosowane sa lekami. Przeczytaj uwaznie artykuly o nich, poszperaj w necie o sposobach stosowania - mam na tacy podac? Nie przecze, ze sa trujace, bo sa ale tez nie nalezy ich przekreslac. Na dzis tyle, bo spac mi sie chce. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco morawietz
mam dostęp do wyciągu z piwonii ot z takiej buteleczki magicznej http://medinformator.pl/index.php?id_product=233&controller=product Aż samo się ciśnie na usta "wszystko jest trucizna i nic nie jest trucizna - to tylko dawka czyni truciznę"- Palacelsus Na tym stwierdzeniu bazuje cała nowoczesna homeopatia jako SPECJALIZACJA MEDYCZNA, a nie jak się niektórym katolom wydaje szatanistyczne pogańskie obrządki..Reasumując - wszystko jest toxic w nieodpowiednich dawkach. Nawet od witaminy C można zejść. Na tym zakończmy tą jałową rozmowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Św.Hildegarda z Bingen podaje przepis na eliksir z piwonii.wskazania:wzdęcia,chroniczne zapalenie błony śluzowej żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×