Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Polipy nosa, co robić

Polecane posty

Gość gość

Od dłuższego czasu mam problem z oddychaniem, w nocy jest zazwyczaj gorzej. Zawsze myślałam, że to wina alergii, więc się nie przejmowałem. Ale niedawno laryngolog powiedział, że mam polip w nosie. No i co teraz? Operacja, czy samo zniknie? Macie podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, ja tez mam polip, lekarz kazał usunąć. Ale sam nie wiem, trochę sie obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problemy z oddychaniem, ciągły katar, problem z rozpoznawaniem zapachów… Przyczyną tych dolegliwości mogą być polipy. Powstają w wyniku przewlekłego stanu zapalnego w obrębie nosa i zatok. Mój laryngolog, dr. Wojciech Kukwa powiedział, że mogę mieć problem z odczuwaniem smaku bo zdolność rozpoznawania smaku zależy w dużym stopniu od zdolności węchowych. Polipy z czasem mogę się rozrastać, powodując upośledzenie oddychania i inne dolegliwości. Więc z czasem zabieg usunięcia jest konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Pomoże płukanie (wciąganie )wywaru ze skrzypu. Kuracja około 2 tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie straszcie operacją - takie postępowanie to stateczność. Na początku stosuje się leczenie farmakologiczne, a następnie jak to już zawiedzie, to konieczna jest operacja. Szczegółowo na temat metod leczenia i samej dolegliwości przeczytasz: https://portal.abczdrowie.pl/polipy-nosa Warto zajrzeć, bo dowiesz się co o polipach nosa twierdzą lekarze. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×