Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwone oczko

soczewki/czerwone oko

Polecane posty

Gość czerwone oczko

Mam pytanie: Kiedys moglam normalnie nosic soczewki...dzien w dzien...i nic sie nie dzialo:/ Ale w te wakacje jakbym dostala zapalenia jakiegos....jakbym dostala uczulenia na soczewki i teraz gdy tylko zakladam jechoc na 3 godzinki-od razu lewe oko-zawsze w tym samym miejscu-tak jakby zalewa sie krwia-jakby naczynka pekaly:( Czemu wczesniej przez pare lat(zaznaczam,ze soczewki nosilam zamiennie z okularami) nic mi sie nie dzialo, a teraz kazde zalozenie nawet najkrotsze konczy sie mocnym podraznieniem oka? Czy ktos z Was ma podobne objawy? Pozdraiwam i dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prawie to samo. Nosze soczewki od 7 lat. Nosilam je non stop, gdyz nie znosze okularow, bywalo ze zakladalam soczewki o 5 rano i sciagalam o 1 w nocy :O wiem, ze nie powinno sie tak robic, ale wtedy nie mialam innego wyjscia. W dodatku studiuje grafike komputerowa i mase czasu spedzam przed komoputerem! Jakies 2 lata temu mama zaczela mi zwracac uwage, ze mam przekrwione bialka, ale ja oczywiscie sobie z tego nic nie robilam, gdyz poza tym oczy mnie nie bolaly itp. itd. Ale przyszla koza do woza: 2 tygodnie temu wstalam z tak popekanymi naczynkami w lewym oku, ze wygladalo to na jakis maly wylewik. Poza tym wczesniej juz oko mnie bolalo przy poruszaniu, patrzeniu w bok i w gore. Bylam u okulistki dala mi krople (tez polecam Ci wizyte), ale krople stosowalam miesiac temu i teraz 2 tyg. temu powrocilo. Jak tylko wrocilam z zajec zdjelam soczewki, zmylam makijaz i poolozylam sie z okladami z rumianku. Pomoglo! Teraz codziennie tak robie, juz nie nosze tak dlugo soczewek, a oklady z rumianku stostuje 3, 4 razy dziennie po 20 min. Polecam, ale moze wybierz sie do lekarza i porozmawiaj. Pozdrawiam. Tak sie zastanawiam, chyba nie umiem sie streszczac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasjopejaaa
Noszę soczewy od.... oj oj... jakiś chyba 10 lat. Non stop, okularów nie chcę. Także mam spore doświadczenie.... i powiem wam, że tak: po pierwsze, bardzo ważny jest płyn do soczewek. Żeby był nawilżający!!! Super jest Solo Care Aqua. Po drugie, muszą to być soczewki dobrej firmy. Jak dla mnie, najlepsza bezapelacyjnie jest Johnson&Johnson. Jak oczy zaczynają szczypać wieczorem, nie wolno dłużej siedzieć przed kompem. Najlepiej zastosować szybciutko kropelki do oczu, nawilżające, albo choć sól fizjologiczną (tzw. sztuczne łzy). Po trzecie, na rynek weszły niedawno Acuvue Advance, i powiem wam że te soczewki to rewelacja!! O ile przy poprzednich (Acuvue2) zdarzały mi się czerwone oczy, i uczucie suchości, to przy tych - nigdy przenigdy!!! Są super, naprawdę polecam. Jako użytkownik, że tak powiem "permanentny" soczewek kontaktowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasjopejaaa
Oj zapomniałam o jednym, bardzo ważnym dla tych którzy pracują przy kompie.... ja do nich należę.... warto naprawdę brać jakieś suplementy dla oczu, np. z luteiną, beta - karotenem itp. Klarin Activ np. jest super!! Naprawdę, już po 1 tabletce oczy czują się lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze to zapalenie spojowek lub rogowki?? radze wizyte u okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie oczy nigdy nie szczypaly, nawet jak przedluzalam max. noszenie. uzywam soczewek i plynu firmy Buash & Lomb i jakos sie na nie nie skarze. Podobno ostanio plyn zostal ulepszony, bardziej nawilza itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj glos w sprawie
sama nie mosze soczewek, ale kolezanka nosila, miala taki sam problem, okazalo sie z miala zapalenie spojowki, wizyta u olulisty konieczna!!! i pewnie na jakis czas soczewki do pudelka.... niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewka22
ja nosze je od 7 lat i jak na razie nie am zadnych problemow. mimo ze nosze je przez wiele godzin nie szcypia mnie w oczy i nie mam zaczerwienionych oczu, nosze bausch optima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×