Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fuseed

Soczewki - jak wybrać te odpowiednie?

Polecane posty

Gość fuseed

Witam , mój problem pojawił się niedawno. Zamierzam zmienić okulary na soczewki, nie jest to takie hop-siup w moim przypadku, bo w okularach chodze już 20 lat :| więc soczewki będą dla mnie czymś zupełnie nowym i chciałabym , żeby były tolerowane przez oczy, bo nie chcę się z początku zniechęcić. Znam kilka osób, które wybrały złe soczewki , a potem nie chciały już do nich wracać, bo myślały że będzie to samo, nawet lekarz nie pomógł. Czy mogłybyście podzielić się ze mną swoim doświadczeniem z soczewkami? Dodam ,że moja wada to -5 , nawet nie wiem czy o takiej mocy dostanę soczewki , bo jeszcze nie byłam u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine_nin
Do soczewek jak już się przyzwyczaisz i nauczysz zakładać, to nie będziesz chciała ich zdejmować. To mega rewelka, przynajmniej w moim przypadku, bo też znam kilka osób, kótre powiedziały NIE soczewkom i zostały przy okularach. O jakie soczewki Ci chodzi? Miesięczne, kwartalne, jednodniowe, do ciągłego noszenia, z dużą przepuszczalnośćią tlenu? Wszystko to jest ważne. Ja po 5 latach użytkowania soczewek (na początku były koszmarne, twarde teraz mam miekkie) nie wyobrażam sobie żebym dalej mogła nosić okulary. Soczewki ułatwiają Ci uprawianie sportów, a w moim przypadku (skończyłam AWF) było to mega ważne. Co do samych soczewek - nie chcę Ci mówić jakie są super a jakich się wystrzegaj, bo w końcu lekarzem nie jestem, ale mogę powiedzieć że ja już troszkę przetestowałam i na początek dla Ciebie polecąłabym chyba O2optix, z tego względu że są lekkie, delikatne i dotleniają oko , co by znaczyło że jest mniejsze ryzyko wystąpienia zespołu suchego oka. Koszt soczewek miesięcznych (o2optix to też miesięczne) to od 100 zl w górę, te akurat kosztują z tego co pamiętam ok 140 zł za opakowanie 6 sztuk, to taka normalna cena, plus w Twoim przypadku badanie od 50 zł i płyn do soczewek za ok 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afle
Jeśli badanie lekarskie pozwoli Ci na soczewki, dobierze Ci je optyk, pomoże założyć i wyjąć pierwszy raz. Dzień, dwa jest takie wrażenie jakby coś wpadło Ci do oka, a później po prostu ich nie czujesz. Na początku powinnaś dostac miesięczne, jeśli je polubisz warto kupować 3-miesięczne Bausch&Lomb, za parę ok.64 zł, do tego płyn, który nim dobierzesz odpowiedni, może uczulać. Używam granatowego Renu, butla 355 ml wystarczy na 3 miesiące, kosztuje 40-45 zł, ma preparaty odbiałczające, nie trzeba ich więc stosować. Poza tym jak czasami coś wpadnie do oka, albo wieczorami pojawi się uczucie suchości, można wlać do oka parę kropel tego płynu. A tak poza tym to soczewki mają prawie same plusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afle
Trzeba wyjmować je najlepiej nad jakimś blatem. Parę lat temu chciałam przespać się przed sylwestrem, w tym celu wyjęłam soczewki, ale jedna mi upadła, szukałam jej ponad kwadrans, oczywiście na ślepo, podejrzewałam nawet kota, że przykleiła sie do niego i przeniósł ją dalej. Znalazła się na ścianie, nie zdążyła na szczęście uschnąć. Od tamtej pory mam zawsze zapasową parę. Uważaj też, żeby nie trzeć oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i proszę o pomoc. mam zespoł suchego oka i szukam kropli do kropienia w trakcie noszenia szkieł , jeżeli to możliwe to w miare tanich.i jeszcze jedno głupie pytanie: czy prawdą jest że trzeba uważac żeby szkła nie obróciły się na lewą stronę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na lewa strone
pierwsze slysze:o A co do soczewek ja zaczelam nosic je niedawno i nosze jonsons miesieczne i sa super... nie mam zadnych klopotow a cena... okolo 40 zl i w dodatku ja kupuje ze znizka za jedyne 32zl. Nie przeplacaj wiec:) A prawda jest taka, ze jakie maja byc soczewki itp to tylko lekarz zaleci i nikt tutaj na forum ci nei pomoze... Milego noszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzior100-to prawda z tą lewą stroną,wiem z własnego doświadczenia. na moich soczewkach były wydrukowany cyfry\"123\"i patrząc pod światło,trzeb było zobaczyć je w odpowiedni sposób.jeśli były przekszywione,to znaczy,że soczewka była na lewej stronie.. ostatnio miałam takie jednodniowe-jedną włożylam na lewą stronę i myslałam,ze padnę z bólu,jakbym miała w oku jakiegoś dużego paprocha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, ja też mam głupie pytanie,bo ja soczewki z 5 lat temu zakupiłam,ale nie mogłam się zmusić,żeby włożyć do oka ;) dopiero niedawno,na studniówkę zmoblizlizowałam się i nabyłam jednodniowe..ale teraz jak patrzę na oferty, to jest np \"opakowanie miesięczne 6sztuk\"- to znaczy,że te 6 sztuk zużywam w ciągu miesiąca,czy 2 (po jednej na oko),a pozostałe 4 na kolejne miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tula chyba jedna para na jeden dzień, tak mi sie wydaje, ale najlepiej zapytaj kupując.- dzięki za odpowiedż zta lewą stroną. pozdrowionka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczewki miesięczne jedna para jeden dzien? a nie jedna para jeden miesiąc ;>? (jednodniowe-jedna para jeden dzien) upewniam się,bo cos mi nie pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaMakota
Też sobie zamówiłam soczewki miesięczne (po 7 latach noszenia okularów) i z tego co mi pani okulistka tlumaczyła to te miesięczne mam zakładać na dzień a po około miesiący ich używania (pary) nadają się do wyrzucenia bo coś się na nich osadza. Ten miesiąc to tak orientacyjnie mogą być troszkę dłużej zdatne do używania. Ale mam też pytanie: czy jak je ponoszę np 2 tygodnie, a pozostałe 2 przeleżą w płynie to też będą już zużyte? czy może na ten miesiąc liczą się tylko te dni w których soczewki się nosi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liczy sie tylko ten czas, kiedy nosisz je na oku, lezac w plynie sie nie zuzywaja. Jesli chodzi o kwestie finansowe - jesli dla kogos ma to znaczenie, poszukajcie na allegro - ja ostatnio kupilam Soflens 38 B&L za 10 zl za sztuke. Czyli trzy razy taniej niz w najblizszym Vision Express. Ktos pytal o miesieczne - tzn ze jedna sztuka nadaje sie do noszenia przez miesiac - jak kupujesz 6 sztuk, to masz zapast na jedno oko na pol roku (albo na oba na 3mies)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te Soflensy o ktorych pisalam w poprzednim poscie sa trzymiesieczne - to wychodzi po 3 zl za sztuke na miesiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuseed
Hej dziewczyny, dziękuje za odpowiedzi. Trochę mi rozjaśniłyscie jak to jest z tymi soczewkami :) Zobaczymy co powie lekarz. A jak to jest z soczewkami i komputerem, ja mam pracę przy kompie więc bite 8 godzin muszę przed nim spędzić. Pytam, bo czasami w okularach oczy dają mi znac o sobie, trochę sucho robi się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wysychanie oka, to to jest normalne - zawsze, jak sie w cos wpatrujesz, niewazne, czy to komputer, teewizor czy cokolwiek innego, to rzadziej mrugasz, a wiec oko jest mniej nawilzone. Ja tez duzo czasu spedzam przed monitorem, ale jak mi sie robi za sucho, to sobie wkrapiam do oka plyn Renu. A czasem wystarczy po prostu zrobic sobie przerwe, pomrugac troche, popatrzecw dal i juz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yokima
Przed kompem znacznie żadziej mrugasz więc oczy szybciej tracą wilgoć i robią sie suche, zmęczone. Łatwa i skuteczna rada - wywieś na monitorze kartkę z napisem "mrugaj" - to pomaga wiem po sobie :) Czasami jak oczy wysychały to zakraplałam sobie sztuczne łzy np. Aquify bo to do soczewek specjalne.Teraz w zasadzie nie robię tego bo mam Focus Dailies i one nawilżają dodatkowo oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuseed
yokima - już mam kartę na monitorze :D teraz pewnie zbyt często będę mrugać ;) jaki jest koszt Twoich soczewek? Mam nadzieję , że nie będziecie na mnie złe, ale chciałam zadać jeszcze jedno pytanie: Jak oczy tolerują soczewki w pomieszczeniach z dużą ilościa dymu-chodzi mi o puby albo kluby - trzeba wyjmować soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pubach nie wyjmuje, jakos mi to nie przeszkadza. Zreszta co to by byla za przyjemnosc, jakby trzeba bylo zdejmowac soczewki w pubie, na basenie, w klimatyzowanych pomieszczeniach itd... One chyba sa po, zeby zycie bylo bardziej wygodne i sprawdzaja sie praktycznie w kazdej sytuacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuseed
A nie boicie się kupować przez net soczewek? Ja bym chyba troszkę bym się bała, w ogole jestem jakoś na nie odnośnie zakupów przez net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuseed
weszłam na www.optiva.pl ale nie ma tam chyba tych soczewek Deilies bo nic nie znalazło. Pytałam o te puby, o chce mieć pewność, że jak już zmienie okulary na soczewki, to będę mogła je wszędzie zakładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuseed - ja zawsze kupowalam od tej samej osoby i odbieralam w sklepie - takze tu nie ma zadnego ryzyka, bo kupujesz u optyka, tylko taniej. Teraz kupilam od kogos innego, ale dlatego, ze cena byla promocyjna - ale jak Sprzedawca ma ponad 3000 pozytywow i odpowiada na wszystkie pytania to wedlug mnie jest wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katinka.
jedyny problem z tym kupowaniem przez net to to, że czase niektórzy sprzedawcy nie piszą, że towar jest np. ze stanów. I dostajesz opakowanie odrobinkę inne niż te polskie. A ja sie nieco boję, bo Polska ma czasem surowsze te atesty niż USA i wolę takie rzeczy co w Polsce są dopuszczone. Poza tym nigdy ni wiadomo ile te soczewki już leżały, czy nie są przeterminowane etc. Z drugiej strony jest to jednak wygoda, zwłaszcza jak się w mieście nie mieszka - bo u tych wrednych otyków zawsze trzeba zamawiać soczewki !!! ;/////// A jak ja noszę już te toryczne Focusy to trzeba tak się nagimnastykować żeby u mojego optyla je dostać, że czasem to mi ręce opadają! dobze, że to raz na pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna o brązowych oczach
Witajcie! Ja tez przez ponad 20 lat nosilam okulary i przerzucilam sie na soczewki.W sumie nie wiedzialam jak to bedzie, co to bedzie i w ogole.Bylam u lekarza, dobral mi odpowiednie soeczewki.Na poczatku dostalam Bauscha ale mnie ranily.Obecnie nosze soczewki o2optix- z 5-ciokrotna przepuszczalnoscia tlenu i bardzo sobie chwale.A dodam ze wade wzroku mam -5,25 i -4,25. Pozdrawiam osoby noszace soczewki-super sprawa!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinko!! a możesz mi powiedziec co to jest ta krzywizna bo mnie okulista takich rzeczy nie mówił i nie wiem z jaką krzywizna mam te soczewki zamówić i czy to ma wogóle jakieś znaczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyyyyyyyy
a powiedzcie mi jak jest z tymi soczewkami z allegro.czy jezeli mam na kazdym oku rozna wade to tez moge tam takie zakouic bo jak czytam to jest napisale ze wszytskie np w opakowaniu maja taka sama moc?czy mozna dobierac 2 rozne soczewki- tzn o innej mocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba21
w opakowaniach są soczewki o jednakowej mocy, więc jeśli potrzebujesz do każdego oka innej mocy, to musisz kupić dwa opakowania, ewentualnie dwie pojedyncze soczewki, co tez jest mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×