Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

spuchnięte dziąsło po zatruciu zęba

Polecane posty

Gość gość

Witam, od jakiegoś miesiąca raz na jakiś czas bolała mnie szczęka, ucho i wszystkie zęby po prawej stronie. Poszłam do dentystki, która nie szczyci sie dobrą opinią (dowiedziałam sie o tym po zatruciu) musiałam iść do niej, bo to znajoma i przyjęła mnie na drugi dzień, nie mogłam czekać, ból był nie do zniesienia. Dentystka uznała, ze jeżeli ból budzi w nocy to ząb jest do zatrucia, sama nie wiedziałam czy to ten ząb boli, bo bolało wszystko, obstukała mi zęby, nic nie bolało. Wczoraj poszłam do innej dentystki, prywatnie, okazało sie, ze ząb był źle zatruty, od razu płacz i lament, bo jestem straszną panikarą, ale dostałam świetne znieczulenie, opadła mi cała warga, nie czułam nic przez 3 godziny! Rozwierciła ładnie, pięknie, włożyła tą trucizne do środka i tym razem czułam, ze dotyka do nerwu, mimo mega znieczulenia, poczułam dość mocno jak wiertło mi tak dotknęło i jak wkładała tą watke do środka. Pierwszy raz dobrze wspomonałam wizyte- bez bólu. Dentystka powiedziała, że ząb może boleć ze 3 godziny, ale dostałam znieczulenie i nie powinnam tego bólu czuć. Okej, delikatnie pobolewał, ale znieczulenie dobrze sie spisywało. Po tamtym nieudolnym zatruciu bolał mnie pare dni + nadal cała szczęka, ucho. Dzisiaj wstałam i dziąsło jest delikatnie opuchnięte, naprawde delikatnie. Zęba odczuwam tylko przy gryzieniu. Od zrobienia tego zęba ani razu nie rozbolała mnie szczęka, co mnie niezmiernie cieszy, bo ciągły ból był nie do zniesienia, w dodatku żołądek zaczął dawać o sobie znać przez ciagłe łykanie tabletek. Powinnam iść dzisiaj do dentystki z tym opuchnięciem czy poczekać do jutra i zobaczyć czy zniknie ? Opuchnięcie jest malutkie, ale jak zawsze strasznie panikuje, nic mnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opuchlizna często występuje bo kanały zostały oczyszczone , bakterie wyeliminowane ale niektóre uciekły do tkanek . Ale nie masz powodu do zmartwień bo źródło bakterii zostało wyeliminowane , kanały a wyczyszczone a opuchlizna powoli będzie znikać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opuchlizna nie znikła. Kanały nie są jeszcze oczyszczone, dopiero zatruła mi tego zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bojąca
Podłącze się bo mam podobny problem. Byłam u dentysty w sobotę gdyż bolał mnie ząb. Pani powiedziała że póki co założy trutke na dwa tygodnie i w tym czasie mam się zastanowić czy chce wyrwać zęba czy jednak leczyć kanałowo. Problem w tym że dziś jest poniedziałek a mnie dalej boli- mam wrażenie że dziąsło bo tylko gdy uciskam zęba z góry lub gdy dotykam dziąsła w miejscu gdzie miałam znieczulenie. Dodatkowo dziąsło jest zaczerwienione a przy samym zebie nawet zrobiło się sine. Wprawdzie dziś już mnie mniej boli i radzę sobie bez tabletek ale czuję takie mrowienie, rozpieranie i tak jakby mi coś pomiędzy żeby weszło. Ogólnie drażniące bardzo. Czy powinnam zadzwonić do pani dentystki czy poczekać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkk
Dnia 16.07.2018 o 13:35, Gość Bojąca napisał:

Podłącze się bo mam podobny problem. Byłam u dentysty w sobotę gdyż bolał mnie ząb. Pani powiedziała że póki co założy trutke na dwa tygodnie i w tym czasie mam się zastanowić czy chce wyrwać zęba czy jednak leczyć kanałowo. Problem w tym że dziś jest poniedziałek a mnie dalej boli- mam wrażenie że dziąsło bo tylko gdy uciskam zęba z góry lub gdy dotykam dziąsła w miejscu gdzie miałam znieczulenie. Dodatkowo dziąsło jest zaczerwienione a przy samym zebie nawet zrobiło się sine. Wprawdzie dziś już mnie mniej boli i radzę sobie bez tabletek ale czuję takie mrowienie, rozpieranie i tak jakby mi coś pomiędzy żeby weszło. Ogólnie drażniące bardzo. Czy powinnam zadzwonić do pani dentystki czy poczekać jeszcze?

Miałam ten sam problem, okazało się, że przy zatruwaniu zęba doszło tez do zatrucia dziąsła. Po dwóch dniach od zatrucia poszłam do Pani doktor, wyczyściła mi wszystko, zatruła na nowo i założyła opatrunek, opuchlizna lekko mi już zeszła a ból ustał :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×