Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lama1982

sucha skóra dłoni co zrobić, gdy krem nie pomaga!?

Polecane posty

Gość lama1982

Początek zimy i ten sam problem, co zwykle suche dłonie. Jakie znacie sposoby na nawilżenie skóry rąk? Tylko nie piszcie mi, że mam nosić rękawiczki i smarować ręce kremem, bo to robię, ale bez rezultatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa 09435
http://mazidla.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&category_id=11&product_id=38 (albo apteczny Xerial) I dobre masło do ciała, np.: http://mazidla.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=512&category_id=16 "kremy" drogeryjne w większości składają się z parafiny i podobnych nic nie dających skórze substancji, chwilowo maskujących problemy ale nie dających żadnego rzeczywistego rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedlug mnie
najlepsze sa kremy z mocznikiem np. od doktora Wolffa,ale tylko apteczne ,nie jakies badziewie z rossmanna za 6 zl.Ja mialam kiedys strasznie zniszczone rece od detergentow i wyleczylam wlasnie tymi kremami.Juz po kilku uzyciach poczujesz ulge.Z firmy Eubos lub Eucerin sa bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna87
Krem z mocznikiem? Nie zachęca mnie to ;) A gdybyś tak spróbowała na noc posmarować ręce grubą warstwą tłustego kremu i założyć bawełniane rękawiczki? Wiem, że sposób praktykowany jeszcze przez nasze babcie, ale ponoć skuteczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez o tym słyszałam
podgrzej oliwę z kilkoma kroplami wit-e albo olejkiem rycynowym, mocz w tym dłonie ok. 10 minut, później wytrzyj i nie myj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może w poczcie polskiej?
masc z witamina A na noc w rekawiczki i rano masz dlonie jak marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliceinwonderland
Mi niestety nie pomogły takie domowe sposoby. Ja się zastanawiam czy to może nie jest wina czegoś co podrażnia twoją skórę. Zmień mydło, którym myjesz ręce, może to przyniesie poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna87
Myślisz, że zmiana mydła mogłaby coś zdziałać? W sumie mydło to mydło, czy w ogóle czymś się różni jedno od drugiego? Nie lepiej rzeczywiście spróbować z jakimś kremem etc., jeżeli domowe sposoby odpadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaK
Rok temu mialam podobny problem, moja skora byla tak wysuszona, ze az pekala, mialam male ranki na palcach. No normalnie koszmar. Moja lekarka powiedzila, ze to wlasnie od mydla (czesto mylam rece - malutkie dziecko) i detergentow. Przepisala mi super krem, mialam uzywac go jako substytut mydla - Aqueous cream BP. Rewelacja, po dwoch dniach moje rece wygladaluy o niebo lepiej, a po tygodniu problem zniknal :-). Nie wiem czy ten krem jest dostepny w Polsce, slyszalam ze mozna zrobic kremy na zamowienie w aptece. Tu macie sklad: Emulsifying Ointment 30% w/w (the ingredients of which are: Cetostearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Liquid Paraffin and White Soft Paraffin), Phenoxyethanol 1% w/w and Purified Water to 100% a tu jeszcze link do niego: http://www.lloydspharmacy.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=1008&storeId=90&productId=330103&langId=-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliceinwonderland
Ja bym ci proponowała zmianę mydła na takie, które ma ph zgodne z ph skóry i dodatkowo nie zawierające żadnych substancji, które mogą dodatkowo podrażniać skórę (np. substancje zapachowe, barwniki). Dobre mydło nie powinno wysuszać skóry, niestety większość dostępnych w sprzedaży to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna87
Skoro, jak piszesz, większość mydeł, dostępnych na rynku wysusza skórę dłoni, to jak znaleźć takie, które będzie miało to odpowiednie ph i nie będzie podrażniać i wysuszać skóry, które jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaku88765
Mydło w płynie Biały jeleń ok. 3.5 zł. w Rossman. Nie wysusza, nie podrażnia, dobre dla osób z AZS! Obowiązkowo Neutrogena- skoncentrowany krem do rąk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliceinwonderland
A ja polecam kostki Dove, w szczególności taką co niedawno weszła na rynek, nazywa się extra sensitive. To są moje ulubione mydła i te najnowsze jest naprawdę super, idealne dla wrażliwców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna87
Skoro obowiązkowo nawilżający krem do rąk, to po co zmiana mydła? Co w takim układzie za różnica, jakiego używasz? ;) Co do Dove, to nigdy nie kupowałam ich mydeł. Ale skoro, jak twierdzisz, ich skład jest łagodniejszy dla naszych dłoni, może powinnam zacząć przywiązywać do tego wagę. Przy następnej wizycie w drogerii zwrócę uwagę na te mydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloi3
Polecam zastosować nawilżający krem do stóp len, bardzo mocna intensywne nawilżanie na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytacik cytacikowy
oliwa z oliwek + cytryna i podgrzać nałożyć na ręce albo gliceryna apteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleka milosc
ja polecam sprawdzony przezemnie sposób na noc nasmarowac dłonie olejkiem rycynowym, założyc rękawiczki i tak spac. rano dłonie jak pupa niemowlaka ;D to samo sie robie ze stopami, tylko wiadomo - skarpetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lama1982
Już próbowałam tych wszystkich domowych sposobów i niestety nie pomagały, ale muszę przyznać, że o zmianie mydła nie pomysłałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nffjds
kup jakis okelejk np kokosowy, albo maslo shea, kakaowe (czyste 100%) i tym spobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypróbuj krem do rąk Neutrogena, ja miałam takie zniszczone dłonie, że az mi skóra pekała i ten krem pomógł momentalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mam być szczera
Kremy z mocznikiem są dobre, mocznik nei brzmi dobrze, ale on naprawdę supernawilża, wygładza i regeneruje skórę też ostatnio miałam bardzo zniszczone dłonie: ciągle coś myję, sprzątam a nei umiem tego robić w rękawicach, w efekcie też miałam takie pęknięcia na dloniach krem z mocznikiem wyleczył mi to w dwa dni kupiłam ostatnio taki w Lidlu mieli taką promocyjne serie kosmetyków: z aloesem i z mocznikiem: kremy, balsamy, żele do mycia, mydła, szampony i odżywki do wlosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLECAM krem do rąk Ziaji Kozie mleko, jest świetny, ale wcześniej zrobić sobie peeling (cukier+kilka kropel soku z cytryny+oliwa z oliwek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfsbh
tylko nie ziaja kozie mleko to najgorszy krem jakiego uzywalam,w chlania sie w minute i znowu jest to samo co przed nalozeniem kremu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stigma
Klementyna87 jesteś jak wrzód na dupie, nie czytasz dokładnie postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliceinwonderland
Lama, zmiana mydła to pierwsza rzecz, którą należy zrobić przy tego typu problemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna87
Szczerze mówiąc, nigdy nie przypuszczałam, że mydła mogą się między sobą specjalnie różnić. Z drugiej strony jednak, biorąc pod uwagę ich kolory i zapachy, lepiej nie myśleć o tym, ile w nich chemii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliceinwonderland
No właśnie ta kostka extra sensitive z Dove jest bezzapachowa i nie zawiera żadnych drażniących substancji, więc nadaje się dla alergików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lama1982
To chyba faktycznie przy najbliższych zakupach większą uwagę zwrócę na to, jakie mydło wybieram. Na początek sprawdzę to dove, mam nadzieję, że pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna87
Ja wprawdzie nie mam problemu z przesuszoną skórą dłoni, ale chyba i tak zmienię mydło, a przynajmniej zacznę w przyszłości zwracać uwagę na to, jakie kupuję. Wasze argumenty uświadomiły mi, jakie to jest ważne. W każdym razie zawsze dobrze jest "Dmuchać na zimne" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×