Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szczoteczka do zębów elektryczna czy zwykła

Polecane posty

Gość gość

Proszę o podanie wad i zalet obu typów szczoteczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zady i walety
elektryczna lepiej doczyszcza zęby, jest wygodniejsza w użyciu (wg mnie) ale jest droższa taka zwykla jest łatwodostępna wszędzie, nawet w kioskach można kupić, nie trzeba się martwić o dostępność końcówek, jest tańsza, ale gorzej doczyszcza zęby. ja wolę elektryczną, wg mnie jest duża różnica w poziomie zachowania higieny. a dodam że używam dość taniej wersji elektrycznej szczoteczki, mam taką na baterię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jasne, ze elektryczna kazdy dentysta Ci to powie, ale to są wieksze koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eee ja słyszałam od dentystki, że lepiej używać zwykłej klasycznej. Tak samo jak soczewki i okulary. Nie ma okulisty, który nosi soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma okulisty, kóry nosi soczewki? Co za bzdura! A jeżeli chodzi o szczoteczkę... Trzeba przetestować. Nieprawdą jest, że manualną się nie domywa - jak się szczotkuje prawidłowo, to się wszystko pięknie doczyści. Różnica jest taka, że elektryczną nie musisz się namachać, bo tylko przykładasz do zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
domywa sie zwykla ale elektryczna sie duzo lepiej domywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka stomatologicznaaaaa
elektryczna jest lepsza a jeszcze lepszy jest irygator który wymyje zeby w każdej szczelinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapkapulapka
szczoteczki elektryczne z wymiennymi końcówkami można dopasowywać w zależności od potrzeb - manualne takich możliwości nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elektryczna lepsza ale
i zwykłą można dobrze wyczyścić zęby. Najważniejsze żeby to czynić często i sprawnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie wole szczoteczke elektryczna, bo mam uczucie, ze moje zeby sa bardziej dosczyszczone niz zwykla. Ale na wyjazdy biore normalna szczoteczke, bo zajmuje mniej miejsca i jest lzejsza. Wada elektrycznje szczoteczki jest niestety jej cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Lepszym wyborem będzie chyba szczoteczka elektryczna. Znacznie dokładniej czyści zęby. Ja używam co prawda zwykłej od wielu lat ale ostatnio trafiłam na http://hurtmedyczny.pl/stomatologia i chyba w końcu zamówię elektryczną. Wcześniej było mi szkoda kasy, poza tym moje zęby nie były w dobrym stanie ale teraz jak już się z nimi uporałam zainwestuję w porządny sprzęt do dbania o nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość gość
Zwykła szczoteczka do mycia zębów plus dobrej jakości płyn do płukania jamy ustnej powinny moim zdaniem rozwiązać cały problem. Sam stosuje to połączenie decydując się na produkty z tej serii - http://dentaidpolska.pl/produkty/vitis-orthodontic/vitis-orthodontic-plyn-do-plukania-jamy-ustnej/ i moim zdaniem elektryczna szczoteczka znacznie więcej korzyści nie daje poza wygodą korzystania. Ja mam na przykład problem z tym, żeby pamiętać o jej ładowaniu, ze zwykła szczoteczką tego problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez wole elektryczna szczoteczkę , czuje, ze moje zęby są lepiej doczyszczone no i na wizycie u dentysty to widać ;) juz mi się tak nie psują zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka991
Elektryczna szczoteczka jest dość droga niestety. Ja na twoim miejscu pomyślałabym o szczoteczce sonicznej np tej http://pl.seysso.com/ Z tego co wiem wybiela zęby, oczyszcza je i nie uszkadza dziąseł. Jest bardzo delikatna a zarazem skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myję elektryczną - jest świetna. Zwykłą biorę tylko jadąc na delegację, ale jest zdecydowanie gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczoteczka normalna, miękka, w miarę często zmieniana i nic złego się nie dzieje. Doprowadzenie zębów do normalności wymaga podstaw. Powiedzmy, że przy ajonie ta sytuacja mi się diametralnie odmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie bardziej pasują manualne, ale wiadomo, że każdy ma swoje upodobania. U nas jakoś wszyscy używamy tych manualnych. Ja z siostra mamy Nano gold, Te nanocząsteczki chronią przed bakteriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livka89
mi zdecydowanie bardziej odpowiada elektryczna szczoteczka, kiedyś w sferisie trafiłam na promocję oral-b więc koszt nie był jakiś powalający, tylko czasami mam problem żeby znaleźć do niej oryginalne końcówki mimo raczej znanej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sonik Panasonic - najlepszy! :D Serio, bardzo dobrze działa, doczyszcza świetnie, dziąsła zostawia w spokoju, więc i dla wrażliwców jest dobra. Przydatna funkcja zmniejszania częstotliwości drgań przy zbyt mocnym nacisku. Model EW1031S845 - dla mnie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z elektryczną to jest tak że jednemu podpasuje a drugiemu nie. Z kolei przy tradycyjnej się „namachać” strasznie trzeba :D przynajmniej dla mnie jest to główna wada. Ale wydaje mi się że jak się kupi odpowiednią szczoteczkę to efekt jest taki sam. Ja ostatnio kupuję na https://superusmiech.pl/ i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka147
ja zdecydowanie wolę elektryczną, dużo lepiej czyści zęby w porównaniu do zwykłych, tylko problem jest z zakupem oryginalnych końcówek, na allegro kilka razy się nacięłam na jakieś zamienniki i one bardzo szybko się psuły, albo w ogóle nie pasowały do mojego modelu (mimo, że w aukcji był wypisany), w końcu znalazłam w sferisie te właściwe, ale naprawdę sporo problemów miałam na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myłam elektryczną w gabinecie u dentysty przy okazji piaskowania i mówię nie. Serce mi tak pulsowało, tętno skakało, może dlatego że mam nerwicę lękową. Myję zwyklą i nic się nie dzieje. Wiadomo osad i tak usuwam ok dwa razy w roku. A taka elektryczna wcale tak tanio nie wychodzi, mam manualną Elgydium, zmieniam co 2-3 miesiące żadnych baterii ładowania do torebki można wsadzić do tego płyn i wyciorki do szczelin międzyzębowych. Zdecydowanie manualna. Ważna jest technika szczotkowania najpierw ruchy wymiatające potem masujące a pasta zwykła lacalut i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×