Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Joleńka

szkolny dentysta

Polecane posty

Witam Was! Mam 22 lata i panicznie boję sie dentysty , trauma pozaostała mi od szkolnej dentystki, pamiętam tą wizytę jakby to było dziś. Mając 16 lat, rozbolała mnie cała prawa strona, następnego dnia poszlam do szkolej dentystki, obejrzała ząbka i powiedziała ze mam do leczenia 6 i 7 dolną prawą, pamiętam jej słowa" Jolu nie ma się czego bać, przeleczymy 7 na początek potem 6 i będzie po problemie, trochę to potrwa, ale najlepiej zrobić to od razu , nie będzie Cię potem bolało" Usiadlam na tym fotelu, otworzyłam buzię, ona mi założyła takie coś zebym buzi nie zamykała, i znieczuliła, wierciła z 30 min, potem powiedziała zeb załozy mi jakiś opatrunek i zajmie się 6 , wiercila z 5 min i powiedziała ze tu próchna jes wszędzie i trudno będzi uratwać tego zeba, i ze dostane trucize i jutro mam przyjść, i zajęla sie z powrotem 7 : Bolało Cię jak wierciłam tą 7" a ja ze nie bo naprawde nie bolało. " to teraz oczyszcze kanały i usunę nerwy, włozyla mi tą igłe to zaczęłam krzyczeć , płakać, ból nie do opisania, " no trochę możesz czuć bo te kanały są zniszczone brdzo"poprosiła pielegniarke ktora mi trzymała głowę i lignine zmieniała, bol jaki się nie da opisać. " no to już skończyłam teraz zgłoś się za 2 dni" Następnego dnia znowu ból więc poszłam tam ale już z mamą, rozwierciła mi 6 i okazało się ze zapalenie maizgi i trzeba wyrwać, z ab połamał się, długo to trwało i bolało. Od tamtej pory nie byłam u dentysty, do tego pt. kiedy nie mogłam wytrzymac juz z bólu , górna 6 zaczęło boleć. Dentysta mi otworzył i powiedział ze trzeba leczyć kanałowo, a może nawet bedzie trzeba usunąc. Powiedział od razu co mam do leczenia , niestety malo co zostalo mi zdrowych zębów;( Mam do usunięcia dolną 7 ta co była leczona, bo ta plomba wypadla mi z rok temu i dokladnie to ząb jest pusty, czarny w środku. wszystkie 4 do leczenia, usunąc 7 górna ktora jest złamana, i w dolnej 2 mam próchnice. Musze sie zebrac i pojsc, ale ciagle mam przed oczami ta szkolna dentystke, Dziewczyny czy też miłyście takei dentystki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was kojarzy może gabinet www.bettersmile.pl ? zastanawiam sie nad wizyta tam wlasnie, ale szczerze nie jestem jeszcze przekonana, a z dentystami mam niemile wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posłuchaj, doskonale Cię rozumiem bo jeszcze rok temu miałam niemalże identyczny problem. Jako dziecko (może 4/5 lat miałam) popsuły mi się dwa zęby. Dolna 5 i 6. Duże dziury w nich były i jeszcze mnie bolały. Mama zapisała mnie do takiego dentysty w przychodni na NFZ. Gabinet obskurny, 3 fotele na jednej sali, wszystko stare. Dentystka strasznie nie przyjemna, ja okropnie plakałam i to przeżywałam a ona nawet mojej mamie nie pozwolila być przy mnie. Bolało jak cholera gdy borowała :-( w ogóle wszystkie wizyty były bolesne :-( miałam traume i przez 10 lat nie poszłam do żadnego dentysty, fobie miałam i skręcał mi się żołądek gdy przechodziłam obok gabinetu. Dopiero rok temu naszło mnie coś by wyleczyć dwójkę bo nie mogłam się uśmiechać bo próchnica byla :o na pierwszej wizycie po 10 latach trzęsłam się gorzej niż galareta. Jeszcze dentystka jak chciała dać mi znieczulenie to myślalam, że się przekręce bo balam się igieł. I jak usłyszałam, że ząb będzie leczony kanałowo to było za wiele dla mnie. Ale dostałam to zbieczulenie, nie bolało ukłucie komara takie. Oczyszcanie i zatrucie kompletnie bezbolesne :-) zaskoczona aż bylam :-) potem jeszcze 2 kolejne wizyty, płakałam przed każdą. A nic nie bolało. Ale dentystka nie mogła mi wyleczyc zęba bo nie miala mikroskopu :-( odesłała mnie więc gdzieś indziej. Ale ten drugi gabinet to po prostu miód malina :-) pierwsza wizyta oczywiście płacz, a jak zawsze bez bolesne wszystko i dentystka mila :-) plombowanie też bezbolesne, ale mało przyjemne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I od tamtego czasu nie boję się już tak strasznie dentysty :-) i mówię Ci: idź! Teraz jak pójdziesz prywatnie to traktują Cię jak królową. Dostaniesz znieczulenie, ono wgl nie boli to takie ugryzienie komara po prostu. A dentysta może w buzi robić po prostu wszystko :-) zobaczysz, że nie było się czego bać i będziesz podwójnie szczęśliwa - bo pokonałaś największy strach i wyleczylaś zęba :-) Może się troche rozpisałam, ale po prostu lubie pomagać i dzielić się swoimi przeżyciami z innymi :-) Trzymaj się i biegiem do dentysty! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkolni dentyści sa najgorsi. Poszłam raz i żałuję do tej pory. Trzeba się zdecydować na pójście do dobrego dentysty, który sprawi, że sie nię bedziesz bala i będziesz miała bardzo zdrowe zęby. Ja chodze do www.esdentica.pl od dłuższego czasu są to tylko wixzyty kontrolne, bo tak mi wyleczyli zęby, że mam spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strach nie jest dobrym doradcą. dentysta szkolny wystraszył nie jednego. trzeba się spiąć i po prostu iść do jakiegoś dobrego dentysty, który nie pozwoli CI na to żeby poczuć ból. Ja np chodze do www.msdent.katowice.pl dentysta niedrogi i dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie spotkałem się nigdy z dobrym dentystą szkolnym... Fakt jest taki, że swoich dzieci nigdy nie posłałem do takiego dentysty. Rodzinnie chodzimy do www.warszawskidentysta.pl zwłaszcza dlatego, że mają świetne podejście do maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem, ze strach i trauma są ogromna przeszkodą, ale jako dorosły człowiek rozumiem też, ze o wiele większych problemów z zębami może dostarczyć brak wizyty w gabinecie stomatologicznym i ignorowanie problemów. Teraz jest wiele technologii które pozwalają na całkowicie bezbolesne leczenie zębów, czy nawet leczenie zębów pod narkozą - http://www.sawdent.pl/uslugi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lubie chodzić do dentysty bo wiem, że mi pomoże i nie będę się męczyć, chodze do dobrego stomatologa www.stomatolog-przymorze.pl w trójmieście, wiadomo ze jakis tam stres zawsze jest ale ogolnie ide z dobrym nastawieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Szkolny dentysta przestraszył niejednego:( U mnie też były niezłe przeboje z dentystą przez przeżycia z czasów szkolnych. Teraz czeka mnie leczenie kanałowe, wyrwanie ósemki i założenie aparatu. Nie wiem jak ja to przeżyję. Póki co jestem spokojna bo trafiłam na http://www.declinic.pl/ gdzie będę pod opieką, stomatologa, ortodonty i chirurga. Wierzę, że przekonają mnie iż nie trzeba się bać zabiegów związanych z zębami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do mieszkańców Szczecina, czy mógłby ktoś polecić dentystę dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z moim synkiem chodzę do kliniki stomatologicznej Froe, a konkretnie do Pani Oli i ma bardzo dobre podejście do dzieci :) Znajdują się na ul. Panieńskiej :http://www.froe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkolni dentyści często zostają traumatycznym przeżyciem dzieci. Nie można jednak się zrażać (jednak dzieci lepiej do szkolnych nie posłyać) trzeba się wziąć za siebie i dumnym krokiem udać się do dobrego dentysty, który wyleczy zeby i przede wszystkim da znieczulenie. MOże do www.kuroczko.pl . Ja tam wchodzę i wszystko u mnie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w szkole zawsze balam sie dentysty, ale chodze teraz do gabinetu do dr Gadomskiej www.dentysta-gadomska.pl - jestem zadowolona, przynajmniej juz sie nie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też chodzę do kliniki Froe tylko do Pani Magdy. To najlepszy specjalista u jakiego byłem, a już wielu sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahhaha ile reklam się zaraz posypało hahah ale się naganiaczy zleciało o nie mogę:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem task bywa ze szkolny dentysta albo zniszczy Ci zeby na wiecznosc albo przestraszy tak, ze boisz sie wizyt. lepiej jednak wybrac sie do dentysty dobrego i prezelamac lek niz czekac az powypadaja wszystkie zeby. ja chodze do www.kuroczko.pl - strach nie jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam traumę po pierwszym dentyście i bałam się chodzić na wizyty. Ale koleżanka poleciła mi centrum stomatologii www.ortodentis.pl w Łomiankach, gdzie dentysta jest delikatny i ma świetne podejście do pacjenta. Stopniowo się oswajałam, aż w końcu zaufałam dentyście i już nie boję się przed każdą wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też panicznie bałam się wizyt u dentysty dopóki nie trafiłam do gabinetu stomatologicznego www.stomatologiaraszewska.pl w Pabianicach. Pani stomatolog ma świetne podejście do pacjenta, jest delikatna, stopniowo mój lęk się zmniejszał. Teraz jak coś dzieje mi się zębem to już nie mam obaw iść na wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkolny dentysta z mojego doswiadczenie dobrym dentysta nigdy nie jest. wlasnie dlatego ja sama jak i moje dzieci zawsze chodzimy prywatnie do www.msdent.katowice.pl . bardzo lubie tam chodzic i moje dzieciaki tez nie narzekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dentysta szkolny zwykle nie jest najlepszym wyborem, nie slyszalam takze zeby jakis byl dobry w tym co robi. dlatego uwazam, ze jednak najlepiej jest isc do dentysty prywatnie, uwazam tez ze warto zabrac dziecko poki jest jeszcze czas do ortodonty. Ja mam tez dentyste i ortodonte w jednym www.ortodontawroclaw.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry dentysta jest w www.s-medi.pl . CHodzimy tam cala rodzina i jestesmy bardzo zadowoleni. Wiecej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam ani jednego szkolnego dentysty, ktory znalby sie dobrze na swoim fachu. ANi ja ani moje dzieci nigdy nie bylismy dobrze zdiagnozowani przez szkolnego dentyste. wlasnie dlatego chodzimy prywatnie do www.warszawskidentysta.pl/ Najmlodsze dziecko ma okazje ogladac tam ulubiona bajke, a kiedy boli - maja gaz rozweselajacy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest fakt, ze szkolni dentysci nigdy nie sa dobrzy! Koniecznie idz do prywatnego, ktory lepiej zajmie sie swoim pacjentem. My chodzimy od jakiegos czasu do www.kuroczko.pl . Moge polecic ich, naprawde sa dobrzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, przez przykre doświadczenia z dzieciństwa związane z dentystami, ich metodami i bólem wiele osób do dziś czuje ogromny strach. Jest to zrozumiałe! Ale z drugiej strony – zdrowe zęby są najważniejsze. Nie tylko dlatego, żeby cieszyć się pięknym uśmiechem, ale też zdrowiem. Nieleczone zęby mogą skutkować wieloma poważnymi chorobami całego organizmu. Nauka o uśmierzaniu bólu bardzo się rozwinęła, dlatego z pomocą stomatologa można wybrać jedną z wielu różnych metod znieczulenia. Znieczulenia, które naprawdę niweluje ból związany z zabiegiem! Warto udać się do dentysty, który zrozumie lęk przed zabiegami i nie wyśmieje, nie zbagatelizuje sprawy, a wesprze i okaże zrozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wręcz przeciwnie - mam świetne wspomnienia z dentystką szkolną. Pani była cudowna, i zagadała, i się pośmiała, poopowiadała coś. Jedyny haczyk - nie dawała znieczulenia. Ale nawet jak wierciła to informowała mnie: Już ostatni raz wiercimy albo Koniec wiercenia. Złota kobieta :) Dziś byłam w NFZ, niby wszystkie zęby zdrowe tylko coś z ósemką nie tak(niby do wyrwania ale na to się nie zgodzę). Ale tam było tak nieprzyjemnie, dentystka niezbyt miła... Nigdy więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna_002
Uważam, że szkolny dentysta nie jest trafionym pomysłem. Trzeba chodzić z dzieckiem do profesjonalistów na rutynowe badania. Ja chodzę do Bonelli dental - świetne mają podejście do maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdańskileszcz
zajrzyj do nawrocki clinic, tam potrafią poradzić sobie z najbardziej beznadziejnymi przypadkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×