Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fhnjj

UWAGA!!SOKO Z SOKOWIRÓWKI SĄ SZKODLIWE!!MUSICIE TO PRZECZYTAĆ....MASAKRA..

Polecane posty

Gość fhnjj

"Do robienia soków nie należy używać sokowirówki. Zdaniem dr Maxa Gersona, specjalisty w dziedzinie diet przeciwnowotworowych, wysokie obroty rozbijają cząsteczki. Poza tym sokowirówki mają metalowe sitka, które niszczą witaminy. Soki najlepiej jest przygotowywać w sposób tradycyjny: owoce lub warzywa zetrzeć na drobnej - koniecznie plastikowej, nigdy metalowej - tarce i z utartych wycisnąć sok przez gazę lub nylonowe sitko." tam pisze tez ze powoduja raka bo jest za duzy ładnek w obrotach czy cos ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawno to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nieeeeeeeeeeeeeeeee
łomamo ...a ja tak uwielbiam soki z niej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ten pan jest z pewnoscia specjalista :D sprawdzilam w bazie publikacji naukowych (NCBI) i oczywiscie pan wielki specjalista nie ma ani jednej publikacji :D Nie wiem moze to tajemnica wiec ja zdradze Wam kochani .... witamina jest wielokrotnie mniejsza od dziurki w sitku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nieeeeeeeeeeeeeeeee
hehhehehehheee pocieszacie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO PRAWDAAAAAAAA
CZEMU NIE WIERZYCIE AUTORCE>>TO UDOWODNIONO NAUKOWO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś w tym jest niestety
też słyszałam to od nauczycielki chemii:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ico z tego kurna
w dupie to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze Twoja pani od chemii powinna sie tez pouczyc fizyki - sokowirowka nie rozbije czasteczek (rozumiem ze witamin czy atomow). A teraz kolejny hicior : Pan Max Gerson zyl i byl specjalista od diet w .... XIX wieku :P (zmarl tuz po 2 wojnie swiatowej) Sokowirowke wymyslono.... po 2 wojnie swiatowej :D A teraz urzeduje jego wnuk (ktory zbija kase na nazwisku) - ma centrum jakis alternatywnych terapii, nie posiada publikacji naukowych - jezeli ktos tak sadzi to prosze niech udowodni - bo nie ma ich w centralnej swiatowej bazie publikacji... wiec mozna mu wierzyc tak samo jak pierwszemu lepszemu szarlatanowi..... 5 min google i mozna tak wiele sie dowiedziec na temat kafeterianych madrosci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dbra ale
ale czemu nie wierzyc w to skoro nikt tez nie udowodnil ze soki z sokowirowek maja witaminy>>czy ktos to udowodnil??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze taki przyklad - sokowirowki (oczywiscie na skale przemyslowa) so wykorzystywane takze do otrzymywania popularnych sokow z kartonika (tych nie polecam ze wzgledu na dodatki) i chyba kazdy widzi na pudeleczku sklad jakie witaminy itp - to sie bada chemicznie, oczywiscie ze czesc jest wzbogacona i jest to napisane na opakowaniu ale ogolnie wiekszosc tych witamin pochodzi z owocow/warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhjhj
hehhee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhjhj
skad to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to banany
mielisz w soku mikserem (oczywiscie z metalowymi ostrzami :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zakamuflowana pomarancza Tak ten pan jest z pewnoscia specjalista sprawdzilam w bazie publikacji naukowych (NCBI) i oczywiscie pan wielki specjalista nie ma ani jednej publikacji Nie wiem moze to tajemnica wiec ja zdradze Wam kochani .... witamina jest wielokrotnie mniejsza od dziurki w sitku " A może ocenzurowana:P?I umarł dopiero ok 1970 więc nie tak od razui po wojnie:P.Z tym że z tym niszczeniem przez metal witamin to nie wiem czy się zgadza bo są różne metale i witaminy:P.Ale z tą szkodliwością to chyba przesada:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda
powinno sie wyciskac na plastikowym recznym lub przez gaze zwlaszcza dla dzieci, hehhehehehhh, ale nie musicie sobie z tego problemu robic, jak za pare lat, juz bedzie na ten temat duuuzo publikacji, i bedzie oglaszane w telewizji:) to ... heheheheh, no tak telewizor to okno, tam narazie nic nie mowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda
metal + owocowy kwas= złe połaczenie:) spoko loko, niedlugo sie dowiecie:) aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahah ograniczone pustaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"taka prawda metal + owocowy kwas= złe połaczenie spoko loko, niedlugo sie dowiecie aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahah ograniczone pustaki " Bzdury piszesz:P.Ja czytałem że do jabłka specjalnie gwoździe wkładali:P.Sam nawet kiedyś tego próbowałem:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soki kkk
Ci co są przeciwko sokom czy wyciskaniu ich przez sokowirówki to piszą takie bzdury że głowa boli :) to jest żałosne co piszą, kompletny brak wiedzy na ten temat. Zainteresowanych którzy chcieli by poznać chodz krople wiedzy na ten temat to proszę o zciągnięcie sobie filmu z internetu pod tytułem "JEDZENIE MA ZNACZENIE" i sam wyciągnie wnioski Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny brak szacunku
co z tego, że zetrzesz na plastiku i wycśniesz przez gazę :) i tak te owoce z których to zrobisz są nafaszerowane samym "dobrem" chemiczno-hormonalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wole sie "otruc" samodzielnie zrobionym sokiem niz sztycznym z kartonika/butelki/cokolwiek, niewazne... Nie trzeba byc naukowcem, wnukiem dziadka naukowca czy innym szpecem, zeby wiedziec, ze w dzisiejszych czasach nic nie jest zdrowe. Kazda opinia, badanie naukowe, nawet porady babuni nawzajem sie wykluczaja, wiec o co tyle halasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe, faktycznie Gerson urodził się w 1881 r w Wągrowcu, a zmarł w 1959 r...ja pitolę...jakie on ma pojęcie nt sokowirówek? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jednak mial, sokowirowka zostala wynaleziona w 1930 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ileouf
Dlatego ja radzę skorzystać z wyciskarek huroma, wszystkie robione są z tworzywa najwyższej klasy. Dzięki czemu chroni to nasze zdrowie i smak soku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej nic nie jedzcie i nic nie pijcie, wywalcie sprzety z domu, albo w ogóle zamieszkajcie w chacie w lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bede wracala do sredniowiecza i meczyla sie wyciskajac skoro ma sokowiroke i w min mam szklanke soku. Temperatura moze jest w silniku i nie ma to zadnego kontaktu z owocem. Wiec zaden wplyw na enzymy.Od kilkunastu lat rano serwuje sok marchwiowy i jestesmy zdrowi jak przyslowiowe rydze. Moj maz ma prawie 80 lat i odstawil okulary, ktore nosil caly dzien .Teraz tylko uzywa w kinie, nawet prowadzi samochod bez okularow. Nadal twierdze, ze sok z sokowirowki jest zdrowy swiezy i orzezwiajacy. Nikt i nic nie cofnie mnie do sredniowiecza wyciskacza.Jestesmy w XXI i nie dajmy sie zwariowac tym co promuja zakup sprzetu kuchennego. Droga wolna kto chce wyciskac ma wyciskarke a inni wola sokowirowke,wolny wybor. Przestansmy udawac naukowcow kierujmy sie zdrowym rozsadkiem i wygoda. Pozdrawiam wszystkich sokowirowkowiczow oraz wyciskaczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×