Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suprajsik

wstydliwy temat - hemoroidy

Polecane posty

Gość hemo
Oj też się chętnie dowiem. Wydaje mi się, że też mnie zaatakowały te paskudy. Czy sam świąd w okolicach odbytu może być objawem początków hemoroidów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hemo
Kupiłam sobie hemorectal - czopki ok. 7-8 zł i maść homeopatyczną Avenoc ok. 11 zł. Maść na mnie nie działa, a czopki zarzuciłam, ale chyba muszę się z nimi przeprosić. Słyszałam, że nasiadówki z kory dębu pomagają. Zamierzam teraz kupić maść Procto-Glyvenol ok. 27-30 zł. Może coś pomoże. Poza tym bardzo ważne jest pozbycie się zaparć, zatem zaleca się jeść dużo warzyw i owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość procto
ja mam pytanie- nie czuję bólu, świądu pieczenia - nie krwawię i nie mam żadnych innych dolegliwości poza dziwnym czymś na zewnątrz odbytu. Taka jakby poduszeczka. Czasem jest a czasem jej nie ma. Jak siedzę na wc to się pojawia. Czy to hemoroid ? Jak się tego pozbyc? :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do procto
mam dokladnie to samo i też nie mam zielonego pojęcia,co to jest.Brałam jakiś czas czopki hemorectal,ale nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość procto
mnie tak od porodu :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość max151
ja mam to samoo cierpie na to juz kilkanascie lat ,a dostałam to po porodzie Nie wiem czy to himoroidy czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuuuuzka
Ja też mam hemoroidy, mi nie dukucza, jedynie po porodzie, czasami przy zaparciach. Rady: są w aptekach rózne czopki, pomagają (nie pamiętam nazwy hemo.... coś dalej), nie dorprowadzać do zaparć, przy zaawansowanym stanie mogą być hirurgicznie usuwane (podwiązywane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justin
Witam Was hemoroidy powstają z powodu źle funkcjonującego jelita grubego.Jego praca jest w jakimś stopniu upośledzona (z wielu czynników:zła niezdrowa dieta, upośledzone wchłanianie pokarmu,słabe żucie pokarmu, dysbakterioza, objadanie się, itp ) i pewne fragmenty jelita są rozciągnięte, nie pracują tylko wysuwają się na zewnątrz i bolą.To są właśnie hemoroidy.Najważniejszą sprawą w tym temacie jest oczyszczenie jelita grubego aby mogło powrócić do normalnej pracy.Wycinanie , podwiązywanie , czopki to walka jedynie ze skutkiem, który później i tak powróci.Przyczyna leży jak wyżej napisałam. Jelito grube można oczyścić naturalnymi preparatami ziolowymi dobrych firm.Takie preparaty wspomagają organizm do samoregeneracji i nie niszczą śluzówki jelita w przeciwieństwie do wielu tanich podróbek, czy lekarstw i co gorsza antybiotyków. Polecam herbatke antylipidową , podwójną celulozę , lub chitozan . (wypróbowane działanie na mojej mamie -- hemoroidy się pochowały ) zobaczcie sobie skład i opisy na mojej stronie. www.wiecznezycie.celebs.pl Naprawdę warto zainwestować w swój zakład przetwórczy jakim jest jelito , bowiem hemoroidy to jeden z pierwszych szczebli do groźnej choroby i reagować trzeba już teraz. zgadzacie się ze mną ? Pozdrawiam Was Justyna gg2774030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oho justin znowu
namawia na suplementy. A hemoroidy nie zawsze sąze złej pracy jelita... U mnie jest wszystko w porzo, mam szybką przemianę materii ale mam złe krążenie i do tego niskie ciśnienie. Na 3cim roku studiów przesiedziałąm mnóstwo czasu na zajęciach, w bibliotekach noi przed kompem pisząc pracę... Noi niestety mając niskie ciśnienie i słabe krążenie nabawiłam sięchyba właśnie hemoroidów. Do lekarza oczywiście jakośmi nie po drodze i kombinuje sama w domu.. Myśle że stadium jest początkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justin
sprostowanie nikogo do niczego nie namawiam.Podaję informacje , które dla kogoś mogą okazać się trafem w dziesiątkę .Szanuję ludzi, ich poglądy decyzje i wybory a namawiać mogę jedynie do tego aby człowiek unikał syntetycznych leków i antybiotyków , które czynią w jego organiźmie ogromne spustoszenie. Pozdrawiam Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lampa Bioptron
mi zawsze pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fads
idzcie do lekarza. Nie jest to az tak straszne-ja tez mialam cos takiego i bylam przekonana, ze to hemoroidy, kupowalam rozne mascie, czopki itp. Okazalo sie, ze to wcale nie hemoroidy tylko cos tam innego(nie bede wdawac sie w szczegoly). Dostalam masc i bylo lepiej. Okazalo sie,ze te mascie wcale nie dzialaly na to co bralam, wiec lepiej nie kombinujcie-wizyta ie jest az tak okropna-jak zobaczycie ile jest tam ludzi to juz robi sie razniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala111223
czy to hemoroidy? nie odczuwam bolu przy wyproznianiu sie, ale swedzi mnie odbyt, bez drapania sie obejdzie ale czasami tak mnie swedzi ze masakrycznie musze sie tam podrapac i wiecie co przeczytalam zeby obejzec odbty w lusterku i zauwazylam jedno zgrubienie w gurnej czesci odbytu tuz za pochwa nie wiem czy to naturalne czy mi sie to pojawilo teraz?to hemoroidy a skad sie one biora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala111223
sorry gornej i ok juz wiem co to sa hemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lo matko
a zastanawialam sie co to jest ? ja tez mam tak od porodu toz po porodzi strasznie bolalo dwa miesiace po tez jeszce bolalo a teraz jest 7 miesiecy ppo i juz nic nie czuje ale jak kto juz to nazwal poduszeczka raz jest raz nie ma. nie wiem o co chodzi wkurza mnie to. czy jest szansa ze to sie samo wchlonie czy lepiej sie wybrac po jakis specyfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdghik
rano szklanka wody z 2 łyzkami octu jabkowego po wyproznieniu umyc pupe i polac zimna woda na to masc rectosol i mozna zyc! tyle ludzi to ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozmawiałam o tym z lekarzem
powiedział mi krótko: tego się nie da wyleczyć tylko się zalecza!! To tak jak z żylakami :( Polecił mi stosować DETRALEX codziennie po tabletce profilaktycznie ale to dość droga kuracja lecz ponoć skuteczna - bardzo opóźnia łagodzi i ogólnie super. Jeśli ktoś nie ma kasy to detralex mieć i brać gdy się pojawią hemoroidy po 2 tabletki dziennie i do tego czopki. A tak w ogóle zmienić nawyki żywieniowe by nie mieć zaparć i uprawiac sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlinMM
a poaz tym zadne wstydliwy temat !!!!!!!!!!! ludzie to normalka wstydzic to si emozna syfilisa albo kily a nie zylaka na pupce :) glowy do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anndzia
no pewnie że to nie jest wstydliwe tylko dokuczliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luma
nie wiem czy to co mi dolega to hemoroidy. Przy wypróżnianiu sie mój stolec jest troche zakrwawiony. Czasami boli mnie odbyt a niekiedy jelito przy odbycie wtedy gdy mam wzdęcia.Czesto musze puszczac wiatry bo zaraz dochodzi do bólu brzucha itd. Chciałabym dowiedziec co jest przyczyna ze stolec jest zakrwawiony. Czesto mam też zaparcia. Czy seks analny ma z tym coś wspólnego? Czy od tego robią się hemoroidy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1987
tez to mam i nic to nie jest milego bolli i przy oddawaniu kalu krwawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soraya10
Lodowy Palec Cieniutka rekawiczke napelniamy woda wiazemy u dolu ale nie obcinamy(mialam mocny obrzek z krwawiacymi z himoroidami i lod szybko sie topil wiec jak ktos obetnie palec to woda wyplynie!) . Po zamrozeniu wkladamy do obytu(srodkowy palec) zmniejszy dzieki temu obrzek i ulga murowana ja zawsze robie na noc i wczesnie rano ale po wyprozniniu chociaz przed tez sporo ulzy.Nalezy rowniez wysmarowac owy lodowy palec jak i odbyt bardzo tlustym kremem lub mascia ja mam linolafeet a przeciwko bolowe polecam ibuprpofen bo jak dla mnie zwykly paracetamol niedzialal. Czopki nie dawaly mi zadnego efektu a z masci to mialam chyba 6sc ale ta mi nawet pomogla jelitproct z przepisu lekarza ale czy bez recepty ciezko mi powiedziec. pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soraya10
mala dopowiedz,bo przeczytalam reszte wypowiedzi i chcialam tylko powiedziec ze u mnie z przemiana tez wszystko oki i wogole ale himoroida dostalam po porpodzie.Wiec nie jest on spowodowny tylko zla przemiana ale wlasnie takimi mocnymi wysilkami jak parcie porodowe czy podnoszenia naprawde ciezkich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pattrykuuu
Witam , mam 17 lat i takze mysle ze mam hemoroidy. Powiedzialem mamie , pojechalismy do lekarza rodzinnego. Powiedzialem o moich dolegliwosciach , zbadala mnie (wstadzila cos gleboko w odbyt) , przepisala jakas masc oraz skierowanie do chirurga na badania . Powiedziala ze jakas rurke beda mi wkladac....eh...zobaczy sie xD hemoroidy sa bardzo nie prztjemnie , wkoncu musialem z tym zawalczyc. Nie powiem , moja wina to raczej jest , nie cwicze na w-f 4 lata (problemy z kolanem) ale nie uprawialem tez innych sportow , bardzo siedzacy tryb zycia i zla dieta...;/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chora:(
Kupilam wczoraj czopki Procto-Glyvenol, pierwszy wzielam na noc i w nocy tak mi spadlo cisnienie ze prawie mnie do szpitala zawiezli. Wszystko wskazuje na to, ze przyczyna byly te czopki, ale czy to mozliwe? Niby sa one homeopatyczne, ale z drugiej strony wiadomo, ze przy zylakach jest podwyzszone cisnienie w danym miejscu... Pomozcie, co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzaczek
kurcze a ja mam znów inny problem.Miałam hemoriody pojawiły się zaraz po porodzie,lecz za długo zwlekałam i niestety operacja dziadostwa była konieczna:( a teraz jestem 2,5 roku po jest oki już nie mam problemów tylko zostały mi po operacji taka jakby obwisła skórka to nie są hemoroidy a jedak takie dwa glutki masakra czuje się z tym strasznie ,niewiem co robić,kto to może mi usunąć :( a jesli chodzi o sex to dajcie spokój tak się wstydze :( proszę o poradę co moge zrobić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×