Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nastysquizz

CYPR .... - kilka pytan

Polecane posty

Gość nastysquizz

Witam, W nadchodzace wakacje przymierzam sie do wyjazdu na cypr. chcialbym zasiegnac opini osob ktore juz tam byly i moga mi pomoc w przygotowaniach. interesuje mnie przelot samolotem, tylko nie wiem ktore linie sa najtansze, jak tam jest z praca ?? ile pieniedzy (i w jakiej walucie) zabrac ze soba na dobry start. kto moze niech pomoze :) !! dzieki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna11333
byłam na cyprze jako turystka i absolutnie nie polecam!!! moja znajoma była w pracy... jest bardzo drogo, pracodawcy oszukują, mieszkania tez bardzo drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie tez slyszalam, ze jest ciezko. Poza tym bilety na samolot sa drogie bo na Cypr z Polski z tego co wiem nie lataja zadne tanie linie. Ja juz sobie odpuscilam wyjazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koula
Nasty, wszystko to, co piszą internauci jest prawdą. Życie na Cyprze jest wściekle drogie, ale jeśli zatrudnisz się w hotelu, to pracodawcy dają Ci dach nad głową i wyżywienie, czyli zarobek, choć niewielki jest na czysto, jeśli będziesz pracować jako kelnerka to dojdą do tego jeszcze napiwki. Bilety są drogie, ale jeśli się postarasz i w porę zarezerwujesz lot to możesz zapłacić 70 funtów cypryjskich za przelot z Larnaki do Warszawy. Byłam tam trzy miesiące, nie było źle, chociaż mam mieszane odczucia. Działają teraz coraz prężniej organizacje chroniące pracowników, myślę, że Cypr będący w Unii musi się podporządkować pewnym zasadom. Jest lepiej niż było kiedyś, ale do ideału jeszcze daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michałka
Byłam na Cyprze jako turystka, pojechałam z biura turystycznego i mam bardzo pozytywne wspomnienia. Ludzie przesympatyczni, nawet, jak nie rozmawiali po angielsku, to starali sie nam zawsze z uśmiechem pomóc. Bardzo dobre jedzenie i piękce widoki. W celach podrózniczych można tam jechać bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonem
A z jakim biurem pojechałaś? Też bym chciała, szczególnie po wyjeździe siostry w tym roku. Farciara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michałka
Biuro to Alfa Star. Mają głównie w ofercie Egipt, ale też Turcje i Cypr. Wycieczka była dobrze zorganizowana i mogę ich spokojnie polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halipso
Co byście poleciy obejrzeć, wyłączając "obowiązkowe" punkty zwiedzania z katalogów? Jakieś magiczne, odkryte przez was miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deczile
Klasztor Ayia Napa zrobił na mnie wielkie wrażenie. Tak samo azyl osłów - kocham zwierzęta i to mniejsce bardzo mnie rozczuliło. Polecam wycieczkę na tą absorbującą, wielobarwną wyspę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ketee
Jaki azyl osłów? Śmiesznie brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xerne
Takie miejsce, gdzie znajdują się stare, wysłużone osły na emeryturze. U nas są na pewno takie miejsca dla koni. Bardzo fajny pomysł. I można sobie porozmawiać z ludźmi zajmującymi się tym miejscem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mezmerize
Właśnie przeprowadzam się na Cypr:):) Byłam tam trzy tygodnie, spodobało mi się, ale o gustach się nie dyskutuje:) Mój mężczyzna tam pracuje ma umowę i ubezpieczenie, wtedy życie jest tam o wiele łatwiejsze. Chociażby fak, że dzięki umowie jest możliwość kupowania na kredyt. Wiem, że będę tam szczęśliwa, owszem jestem stronnicza ale i tak uwielbiam Cypr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koula
Mezmerize Zaintrygował mnie Twój e-mail. Wiem, że o gustach nie dyskutuje się, ale musiały zaistnieć wyjątkowe warunki, że zdecydowałaś się na przeprowadzkę na Cypr, który chociaż piękny, ale ja nie chciałabym tam zamieszkać za żadne skarby!!! Pracowałam tam, miałam umowę i ubezpieczenie, ale...Brrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucea
Znalazlam fajna stronke polskaemigracja.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam 2 razy na Cyprze jako turystka.Wy piszecie o Cyprze greckim a moim zdaniem wiele ciekawiej jest na części tureckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koula
Cypr turecki jest mniej znany. Turystycznie to przepiękna wyspa, zarówno ta grecka, jak i turecka, ale przyjechać na dwa tygodnie, spędzić miło i pogodnie czas, naładować "akumulatory", ale zamieszkać tam? Co to, to nie! ODRADZAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ukulele
Jedzie ktoś na wakacje na Cypr? :) Szukam właśnie spokoju, trochę zaściankowego klimatu, atmosfery sennych miasteczek. Znajdę je na tej wyspie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rejika
Dobrze szukasz :) Cypr jest różnorodny, trzeba poszukać oferty dla siebie. Ale mały, rodzinny hotelik gdzieś nad brzebiem morza to bardzo kusząca wizja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja 2 lata temu zabrałam już
jeżeli na Cypr to tylko jako turysta, nie jako pracownik. Znajomy pracował tam jako barman, ale szybko wrócił do UK. To tylko piękne miejsce do zwiedzania, ale nie żeby zarabiać. Jeżeli zarabia się w UK to nie jest to drogi kraj na wakacje. Co do informacji, poprostu idź do najbliższego biura podrózy w twoim mieście, dadza ci katalogi, zrobią odpowiednią symulację cenową i wybierzesz coś dla siebie, zarezerwują lot. Polecam Aya Napa. Najlepiej wybrać się wczesna wiosną, niepolecam lecieć latem na Cypr temp tam mogą sięgać nawet 55 stopni celcjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam nową stronę poświęconą wyspie Cypr: www.cypr.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessica_l
Swietna stronka! Zdecydowanie zacheca do odwiedzenia tej wyspy. A wakacje tuz tuz.... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fudaneh
Na tej stronie https://yobboo.pl/cypr/ dowiesz się wielu ciekawych informacji o Cyprze. Jakbyś miała wątpliwości dzwoń do biura podróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×