Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego w Toruniu tak nie nawidzą Bydgoszczy

Polecane posty

Gość gość

Od nie dawna studiuję w Toruniu. Czasem robimy wypady do Bydgoszczy. Zauważyłam że rodowici toruniacy strasznie nie lubią tam jeździć. Że niby brzydka, nic tam nie ma, a Bydgoszczanie sa głupi. Dziwi mnię to, bo odkryłam że Bydgoszcz jest bardzo pięknym miastem, też ma sporo do zaoferowania turyście i dużo sie tam dzieje, a jednak oni wolą kisić u siebie. Wśród Bydgoszczan zaobserwowałam większą otwartosć, nigdy nie usłyszałam by bydgoszczak mówił że Toruń jest brzydki nudny. Co najwyżej mówia na jego mieszkańców krzyżacy. Ale czy to takie obraźliwe? Słyszałam że te miast sie nie lubią ale ta nienawisć jest zdecydowanie większa wobec Bydgoszczan. A szczególnie nie wiedzieć czemu wobec samego miasta które prezentuje niestety sie o niebo lepiej niź mój Szczecin czy wiele innych miast w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Torunianie mają pewne kompleksy. Nadal próbują siać propagandę że Bydgoszcz to brzydkie i nieciekawe miasto, to była jedyna przewaga Torunia a tym czasem wcale już tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tą propagandą to prawda. Kiedyś widziałam jak facet sprzedaje koszulki z napisem. "Byłem kiedyś w Bydgoszczy - było okropnie". Smiać mi się z tego chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Torun ma swojego juz znanego magicala -)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bydgoszcz bogatszym miastem od Torunia i to widać na każdym kroku. To tak samo jak z Warszawą. Cała polska nie nawidzi tego miasta, i jej mieszkańców no ale spójżmy prawdzie w oczy. Żadne miasto nie jest tak bogate i zadbane jak Wawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bydgoszczanie uważają Toruń za wiochę więc nie zgodzę się że są tacy mili. Torunianie jednak również nie szczędzą Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W co bawią się dzieci w Toruniu? W dzieci z Bydgoszczy albo Dlaczego Neron spalił Rzym? Bo nie było jeszcze Torunia Trochę luzu I tak Was lubimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jebać bydgoszc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ToRuń? Toż to miasto niedługo samo runie i bedziemy musieli sie do Bdg przeprowadzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest z wieloma miastami i wsiami. Nie tylko w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie wolę Bydgoszcz. Toruń jest jak każde inne średnie miasto w polsce Bydgoszcz jednak ma sie czym pochwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja widzę dwa następujące powody: - rywalizacja w żużlu (jeszcze 10 lat temu całe miasto się ekscytowało żużlem, zanim jeszcze elana wykupiła drużynę apator) - rywalizacja o fundusze- miasta podobnej wielkości blisko siebie, bydgoszcz jest natomiast miastem wojewódzkim i zgarnia większość pieniędzy z dotacji czy dofinansowań przeznaczanych na dany obszar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam to Tyfusy-bo w średniowieczu zaraza była Bydłoszcz- akurat kulturalnie bydgoszcz bije na głowę toruń Brzydgoszcz- też nie wiem czemu, bardzo piękne miasto Bidgoszcz, Tyfusowo Toruń jest jak Korea Północna. Nie wiele jest w stanie zaoferować ale i tak będzie się wywyższać i hejtować USA (Bydgoszcz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żużel i piłka to przeszłość. Ekipy z tych miast nie walczą już w tych samych ligach Teraz Bydgoszcz nie lubi Torunia bo tam mieści się urząd marszałkowski który bardzo czesto nie chce przyznawać Bydgoszczy unijnych dotacji. I to tyle. Toruń natomiast nie lubi Bydgoszczy bo... w sumie nie wiem... może to poprostu kompleksy mniejszego i biedniejszego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ToRuń? Tak bardzo pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Toruniu byłam nawet 2 razy ale szczerze powiedziawszy to miasto można zwiedzić w pól dnia miasto sie zna a na Bydgoszcz potrzeba przynajmniej jeden dzien. Generalnie Bydgoszcz robi większe OD wrażenie Torunia i myśle ze wiekszosć Torunian też je lubi. Na hejterów nie ma co zwracać uwagi. Pozdrawiam w Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Toruniu byłam nawet 2 razy ale szczerze powiedziawszy to miasto można zwiedzić w pól dnia a na Bydgoszcz potrzeba by przynajmniej jeden dzien. Generalnie Bydgoszcz robi większe wrażenie od Torunia i myśle ze wiekszosć Torunian też je lubi. Na hejterów nie ma co zwracać uwagi. Pozdrawiam w Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bydgoszcz to dziura, torun żądzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Rządzi jak już. Wy macie w Toruniu jakies szkoły żyby nauczyły Was ortografii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam lubie oba miasta, ale faktem jest że Bydgoszcz to troche wyąsza liga. Choć do Krakowa jej daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam Bydgoszcz. Naprawde przepiękne miasto się z niej zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bydgoszcz jest piękna. Już tylko toruniaki trollują propagując bzdury nt temat tego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy owak Toruń to mały pikolak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to zwyczajnie rozumiem. Toruń jest małym miastem, ale na tyle uroczym, że szybko można poczuć się bardzo dobrze, a potem ciężko jest przyzwyczaić się do większych powierzchni, gdzie od punktu A do B nie da rady przetransportować się nie mając samochodu lub tłukąc się autobusami przez pół h. Owszem, w Toruniu też to się zdarza, ale stare miasto jest na tyle atrakcyjne, że można by zamknąć tam praktycznie całe spektrum atrakcji dostępnych w mieście. A do centrum droga prosta. Jak za czasów dawnych, dla mnie ekstra. Nie wiem, skąd nienawiść, może dlatego, że w Toruniu mieszkają tez ludzie, którzy wcale się tam nie urodzili i swoje kompleksy przynoszą zza granic miasta. Ale małe i przytulne miasto, którego atrakcje nie są rozległe, a mimo to można poczuć niesamowity klimat sprawia, że potem ciężko docenić inne równie mocno. Dla mnie obok Torunia plasują się jak na razie jedynie Gdańsk, Legnica, Lwówek Śląski i Kazimierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem ani z torunia ani z bydgoszczy i szczerze smiac mi sie chce z tych cebulakow z bydgosczy ktorym sie wydaje ze bydgoszcz to ladne miasto. Moja dziewczyna studiowala w bydgoszczy i nadal to miasto uwazam za siedlisko calej masy ludzi z kompleksami ktorzy mysla ze sa prawie 2 warszawa. Za to toun miasto prawdziwie studenckei z cala masa turystow i wieloma zabytkami to dopiero trzeba byc wiesniakiem by sie zachwycac bydgoszcza. A czemu sie nienawidza proste dwa miasta wojewodzkie i jedno stara sie narozkardac wiecej kasy dla siebie. Sam nie rozumiem tego zalosnego wloclawka i reszty pipidowkow czemu tkwi w tym zenujacym wojewodztwie kuj-pomo gdzie caly biznes po prostu zdycha albo jest przenoszony do bydgoszczy kosztem innych miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×