Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość missmarta

Holandia - szukam znajomych

Polecane posty

Gość missmarta

Witam:) Od miesiaca mieszkam w Holandii, w miasteczku Tiel na poludnie od Utrechtu i, jak dotad, nie mam tu prawie zadnych polskich znajomych. Czy bywa na forum ktos mieszkajacy w tej okolicy? Czekam na sygnaly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mieszkam w Holandii, ale ciekawi mnie jezyk niderlandzki. Znasz go? Jesli tak, to jest on trudny??(przede wszystkim chodzi o wymowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missmarta
Jeszcze nie znam, ale slucham go na codzien i pewne zwroty juz rozumiem, niektore potrafie tez wypowiedziec. Holendrzy twierdza, ze ich jezyk jest latwy do nauczenia i wydaje mi sie, ze moga miec racje. Wymowa tylko wydaje sie byc trudna, kanciasta, wszystko przez to gardlowe `h`. Slownictwo: cos pomiedzy angielskim a niemieckim, wiec gdy sie zna jeden z tych jezykow - nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z belgii ale tez tu niderlandzki jest holendrzy bardziej przez h mowia ale i tu zdarzaja sie dialekty:O ja bym niderlandzkiego do latwych jezykow nie zaliczyla-przynajmniej dla mnie jest trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odp. Dla mnie najwazniejsza jest wymowa, chcialabym po prostu umiec poprawnie wymawiac wyrazy. Mam jakis stary podrecznik do niderlandzkiego i tam jest napisane, ze 9 samoglosek nie wystepuje w jezyku polskim...Czy naprawde Polakowi trudno poprawnie wymawiac samogloski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missmarta
Nie zauwazylam, zeby Holendrzy wymawiali samogloski jakos inaczej... Wydaje mi sie jednak, ze holenderskiego bardzo trudno bedzie Ci nauczyc sie z ksiazki - ze wzgledu na wymowe wlasnie; pewne literki i zestawienia literek czyta sie calkiem inaczej niz nam, osluchanym raczej z angielskim, sie zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej !!!!! czysty holenderski to bardzo ladny jezyk , ale te dialekty regionalne troche go kalecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missmarta
I tyle? Nikogo wiecej w Holandii nie ma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w Belgii - blisko granicy z Holandia... Co do języka to nie jest on trudny, jeszcze łatwiej kiedy zna sie podstawy angielskiego i niemieckiego. Ja uczyłam sie sama \"na szybkiego\" ze stron internetowych a potem to juz metoda prób i błędów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Odswiezam temat . Szukam kolezanki z okolic Arnhem . Na kawe zakupy takie damskie pogawedki . Mam 21 lat i od prawie dwoch lat mieszkam w Holandii. Podaje moj adres mail krisroos@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mieszkam obecnie w Holandii i nie mam tu nikogo z kim mogłabym wyjść na kawę, piwko, jakieś zakupy lub po prostu porozmawiać przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ostatniej osoby a gdzie mieszkasz? Bo ja tez jestem tutaj sama..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×