Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Permanentna_UK

JAk dlugo czekaliscie na permanent residence w Uk ?

Polecane posty

Gość Permanentna_UK

Witam, jak dlugo czekaliscie na permanent residence od momentu wyslania dokumentow? Oraz po jakim czasie Wasz paszport/dowod zostal odeslany z powrotem? Pytam, bo po uplywie 5 lat w UK (wlasnie mi uplywa), pragne zlozyc podanie o perm. res., nastepnie za rok probowac o citizenship. W miedzy czasie jednak czesto jezdze do Polski, i potrzebuje orginalny dokument przy przekraczaniu granicy, ale posiadam tylko jeden z nich. Stad moje pytanie, jaki jest czas oczekiania na odeslanie z powrotem dokumentu. To samo dotyczy pozniejszego aplikowania o obywatelstwo. Czy dlugo czekaliscie? Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
Mam na mysli, czy to kwestia tygodni, czy miesiecy? Czy ktos juz to zalatwial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smierdzacy klocek
oczywiscie roznie moze byc, ale ja czekalam ponad chyba 4 miesiace od wyslania dokumentow. juz balam sie ze zgubili moj paszport itd. jak dla mnie to jest troche malo rozsadne zeby wysylac paszport poczta...niby to jest recorded delivery i mozna sprawdzic status na internecie, ale jak ja sprawdzalam to mi po 3 miesiacach dalej pisalo ze to jest 'w toku' i balam sie ze gdzies im sie zgubily te dokumenty. jak czesto wyjezdzasz to radzilabym ci wyrobic sobie najpierw w polsce dowod,a pozniej dzialac z rezydentura, bo mozesz utknac w uk bez mozliwosci wyjazdu na kilka miesiecy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
Masz racje, przy najblizszej okazji tak zrobie, tylko, ze u nas w PL na wyrobienie dowodu czeka sie 3 tygodnie i trzeba OSOBISCIE ten dowod odebrac (jak rowniez OSOBISCIE zlozyc podanie), z tymze ja nigdy na az 3 tygodnie do Polski nie jezdze...musialabym jakis dluzszy urlop wziac. Ale dowiem sie, moze te reguly zmienili, tak bylo 2 lata temu, jak chcialam dowod wyrobic.... 4 miesiace to dlugo czekania na permanent residence. Wyslalas payslipy P60 czy listy od pracodawcow wystarczyly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranem raczej jest a nie
ja skladalam podanie o nowy dowod osobiscie, a odbierala mi Mama, od razu przy skladaniu trzeba zaznaczyc, ze ktos inny odbierze, a najlepiej jak ta osoba jest z Toba, bo sie chyba musi podpisac czy cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
Czy ktos czekal krocej niz 4 miesiace na permanent residence?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem o co ci dokladnie
czy to jest o ten papier ktory mozna zlozyc rok po zarejestrowaniu sie na WRS? tzw. resident permit? czy chodzi ci o naturalisation?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
Nikt nie zalatwial permanent residence? Nie wierze, myslalam ze wiele jest osob w UK 5 lat albo i 6! A jak Wam poszlo z zalatwianiem citizenship? Pytanie pierwsze o perm. res. wciaz aktualne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-antidotum
ja czekalam okolo 6miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
Czy te 6 miesiecy czekalas na perm. res. czy na obywatelstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-antidotum
na rezydenta po wyslaniu wszystkich dokumentow ,dostalam list ze rozpatruja to bylo po jakism 1.5miesiacu a pozniej czekalam jeszcze okolo 4 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może studentka
ja jestem w Uk ponad 5 lat i nie mam zamiaru starać sie o rezydenta ani o obywatelstwo.Nie znam również nikogo kto by sie o to ubiegał.Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mydelkonivea98
ciekawe co zrobicie jak zmienia prawo imigracyjne w uk albo zaostrza je.. rozumiem ze jest ta unia europejka pozwolenia na prace itd ale jezeli ktos i tak osiedlil sie na stale w danym kraju to nie rozumiem podejscia w stylu: po co mi dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może studentka
skoro mieszkam tu i pracuje 5 lat to i tak jestem rezydentem.Mam zamiar kupić dom, iść na studia.Chyba mnie już stąd nie wyrzucą:) Zamiast wydać kasę na obywatelstwo wolę jechać na wycieczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ramach uscieslenia
rezydenture stala lepiej wyrobic razem z paszportem po uplywie 6 lat legalnej pracy w uk. nie ma sensu robic tego przed. mieszkam w tym kraju 11 lat i nikt mnie nigdy w zadnej pracy o to nie zapytal!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ramach uscieslenia
i tez nie rozumiem ludzi, ktorzy sie tu osiedlaja, a dokumentow nie, bo za drogo i niby do czego to potrzebne??? bzdura. potrzebne. oczywiscie, ze moga zmienic prawo imigracyjne, UK rozni sie pod wieloma wzgledami od reszt krajow EU i wszystko zalezy od tego, jaka partia dojdzie do wladzy. takze siedzenie sobie w fotelu i zalowanie tych 700 funtow na paszport ludzim, ktorzy tu pracuja od 6 lat jest zalozne. jesli po 6 latach pracy w uk jest to dla was za duzy wydatek, to co wy tu robicie???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozibonk.......
780 funtow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synek.............
a ja mysle, ze wiele osob zaluje kasy, bo nie zna na tyle ang, zeby egzamin zdac i tak naprawde o to chodzi ;) albo w ogole nie wie jak sie do tego zabrac.... no i rzeczywiscie jesli ktos tu pracuje 6 lat legalnie to jesli nie ma 700 funtow na paszport to troche dziwne. pomijam skrajne sytuacje, ale Polacy zawsze uwazaja, ze wszystko im sie nalezy za darmo - benefity i cala opieka panstwa, ale paszport im nie potrzebny, bo przeciez ich stad wyrzucic nie moga.... to podjescie jest wlasnie zalosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
do W Ramach Uscislenia - dziekuje za odpowiedz, ja rowniez wolalabym wyrobic wszystko od razu do 6 latach stalego pobytu. Wtedy nie wysylam wszystkich papierow 2 razy z rzedu rok po roku. Jednak na tej ich stronie home office jest napisane, ze po 5 latach zlozyc wniosek o perm res, i dopiero po otrzymaniu tego, poczekac rok czasu i wtedy skladac wniosek o obywatelstwo. A jezeli jest inaczej niz mowie, i mozna to zlozyc po 6 latach 2 w jednym, to poradz jak to zrobic;) Napewno bylaby to wygodniejsza opcja... Chetnie poczekam rok i wtedy wszystko naraz wysle, ale obawiam sie, ze tak nie mozna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ramach uscieslenia
razem z mezem i 2 dzieci wysylalismy razem po 6 latach wszystko. korzystalismy z uslug prawnika. moze jak robisz to sama, to nie bardzo wiadomo jak to wszystko obejsc. paszporty juz mamy. 2 prawnikow mi powiedzialo, ze tak to zalatwiaja. z jednego z nich skorzystalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
To ciesze sie, ze Wam sie udalo. Dzieki, ze mowisz jak zrobilas. Prawnik polski? tak z ciekawosci, bo ich tyle wyroslo jak grzyby po desczu, ale nie wiem, czy sa wiarygodni, czy lepiej korzystac z uslug angielskich prawnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ramach uscieslenia
bo nie chcialo mi sie samej tego zalatwiac, a nie brakuje mi pieniedzy. mam 2 dzieci, do tego pracuje i nie mam czasu na dodatkowe zajecia - to powod. tak samo jak kupuje dom, to korzystam z uslug doradcy (akurat darmowego, ale gdybym miala zaplacic tez bym korzystala), bo nie szkoda mi na to kasy, za to szkoda mi mojego czasu. nie pisze tego zlosliwie, ale mam wolne tylko weekendy i wieczory po pracy i jestem zbyt zmeczona, zeby sobie dokladac. troche papierwo trzeba bylo zebrac, wiecej niz sa normalnie wymagane, ale nie robilismy rezydentury wczesniej. za prawnika zaplacilismy 350 funtow. tak polski, ale to biuro dziala kilkadziesiat lat, choc wiem, ze robi to tez inny polski prawnik - reklamy w polskich gazetach, znacznie taniej, ale na rynky jest bodajze od wejscie do EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o a ja tak
zrobilam. korzystalam z prawnika z mezem, bo nie mam czasu na robienie papierow. ja zaplacilam 200 funtow za nas dwoje prawnikowi, dla mnie nie byl to zaden koszt, bo przecietny plaszcz chociazby kupuje drozszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o a ja tak
mowie o paszportach. i tez nie robilam rezydentury wczesniej, od razu paszporty - taki mi prawnik powiedzial, ze zalatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Permanentna_UK
I to ma wiekszy sens zrobic wszystko za jednym razem! Przeciez jak by sie nad tym dobrze zastanowic, to nie trzeba 2 razy rok po roku wysylac im wszystkie dokumenty, czekac po pol roku, albo kto wie ile, i tyle to czasu i nerwow kosztuje, w dodatku to oczekiwanie na odeslanie paszportu to tez nerwy. I trwaloby to wszystko razem moze z 2 lata.....A tak mozna to zrobic od razu..... Na dobrych prawnikow trafilyscie. Mysle, ze w takim razie poczekam jeszcze rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zrobilam naturalizacje w zeszlym roku zadnej permanent residency nie robilam to nie jest potrzebne jesli ma sie udokumentowane 5 lat legalnego pobytu tutaj tzn albo payslipy jak pracujecie na kontrakt, albo self assesment tax form jak jestescie samozatrudnieni albo list ze studiowaliscie albo wyciagi z banku potwierdzajace kase - ogolem trzeba udowodnic ze 5 lay tu sie bylo bez korzystania z pomocy panstwa i tyle. ja mam meza brytyjczyka wiec moglam zrobic to po 5 latach, ci ktorzy nie maja musza poczekac jeszcze rok. aha nie trzeba wysylac dokumentow mozna sie umowic na spotkanie z osoba uprawniona - ja bylam w urzedzie miejskim gdzie pani przejrzala papiery - formularz wypelniony, trzeba wszystkie pobyty poza uk wpisac- to mi sprawilo trudnosc odszukac wszystkie bilety lotnicze wiec radze prowadzic rejestr:) plus paszport, i co tam jeszcze wymagali nie pamietam dokladnie ale wszystko jest na stronie koszt takiego spotkania sprawdzajacego to 50 ale warto warto bo sie nie martwilam o paszport itp bo wszystko pani skopiowala, zaplacilam te 780 czy cos a za 6 tygodni mialam juz certyfikat o obywatelstwie. bardzo szybko i sprawnie:) zadnego prawnika nie bralam, po co skoro wszystko jest jasno napisane w guide do formularza. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×