Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Permanentna_UK

JAk dlugo czekaliscie na permanent residence w Uk ?

Polecane posty

a tutaj jest info gdzie mozna sie umowic na nationality checking service http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/applying/checkingservice/#header1 dzwoni sie po prostu pod podany nr dla was najblizszy i umawia na spotkanie:) a tu formularze http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/applying/applicationtypes/naturalisation/ dla doroslego formularz AN rejestracja dziecka MN1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawnik 350??? hehe niezly zarobek wlasciwie za nic bo procedura naturalizacji jest bardzo prosta i nie ma mozliwosci zeby nie zakonczyla sie sukcesem jak sie jest tutaj te 5 lat legalnie i ma sie udokumentowana prace/samozatrudnienie/studia/kase na utrzymanie - jedno z nich albo wszystko po trochu do tego prosty formularz i paszport i oplata do czego tu prawnik? zeby podal dokumenty do pani do sprawdzenia? 15 min i za to 350 funtow? niezla kase czesza na naiwniakach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do viyella!....
jakie 5 lat jak jestes zona Brytyjczyka!? Ja wyszlam w maju za maz za Anglika, ktory akurat jest prawnikiem i moja naturalizacja juz jest w toku. Jesli sie wychodzi za maz wystarcza 3 lata, choc pracuje tu legalnie ok 9 lat, ale tylko 3 musialam udowodnic. Poza tym taka info jest gdzies na stronie. I a propos naiwniactwa, to nie zawsze chyba tak, bo mam znajomych, ktorzy byli proszeni o dosylanie wielu dokumentow, typu mortgage, referencje nie byly takie itp, takze to roznie bywa. Oni czekali 6 miesiecy...Sprawe zalatwiali sami. Ja tez sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może studentka
ta tak oczywiście.Ktoś ma inne zdanie od was i od razy jest żałosny:o Jakie to polskie hahaha Czy gdzies napisałam że nie znam języka albo nie mam pieniędzy na angielski paszport?? zapisałam za to że mam zamiar zacząć studia i kupić dom czyli logicznie myśląc coś zupełnie przeciwnego. Nie żałuje pieniędzy na to, po prostu uważam że nie jest to mi potrzebne.Czy fakt że stać mnie na okulary za 1000f oznacza że muszę sobie takie kupić? Już widzę że z dnia za dzień partia się zmieni i wszystkich osiedlonych obcokrajowców wyrzucą:D a może zamkną w obozie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jak to jak to jak to
moze studentka - czego sie spodziewasz po kafe? oczywiscie, ze ludzie tak pisza, bo kazdy sie chwali jak to ma dobrze, a co drugi topik i tak zakladany jest o benefitach, dofinansowaniach itp. Poza tym Polacy to chyba jedeyny narod tak zawistny i skaczacy sobie do gardel. Jeden ma, to ja powiem, ze mam wiecej i noge podloze... no i moim zdaniem normalni ludzie tu nie pisza, tylko leczacy swoje kopleksy frustraci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumqugggh
i kazda jest zona anglika lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość again 1973
Moje dokumenty zostaly odeslane PO 3 Tyg.zostaly pomieszane z dokumentami innej osoby .name podstawie tych dokumentow odmowiono mi residents card.nasal czekam na wyjasnienie tej sytuacji.I Jak narazie zadnej odpowiedzi nie otrzymalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my czekalismy 3 miesiace, ale nie dostalam rezydentury, brakowalo mi papierow na potwierdzenie adresu z 7 miesiecy;] z roku 2008..i wyslalam im kopie p 60 zamiast oryginalu, 3 tyg temu aplikowalam raz jeszcze...zobaczymy jak dlugo to potrwa tym razem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyrektor fabryki lalek
tak kazda jest zona anglika ekhmmm hindusa, arabusa czy innego smierdziela. polskie k***iszcza dobrze ze ktos was jeszcz chce pasztety, bo piekne polki to sa tylko w POlsce niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda ze przystojni i inteligenti Polacy juz dawno wymarli.. ehhh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dyrektor fabryki lalek - piekne Polki nie sa dla ciebie brudasie. Ty mozesz sobie jedynie z**********a pod plakat Beyonce. I tak jestes samotnym zerem. Dziekuje za uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyrektor fabryki lalek
dowartosciowalas sie juz ? :) Po pierwsze, nie ma pikenych polek w anglii, a jelsi juz to sa to rasowe prostytutki. Piekne inteligetne polski zostaly w Polsce i wiaza sie z polakami. a ja tu przyjechalem szukac taniej sily roboczej :) A teraz sio do garow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu burak Polski Robolek z UK sie sadzi na forum :D Skoro przyjechales tu jako tania sila robocza to badz łaskaw umyć mi toalete, pomalowac pokoj i naprawić drzwi od wyjscia na ogrod? Mnie i mezowi sie nie chce. Spokojnie, zapłacimy c***are groszy. Bedziesz mial na Święta :) to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest chyba 6 nie 5, w każdym razie tak wynika ze strony UK Border Agency. Mam na myśli citizenship, permanent residence nie zalatwialam. Zreszta nie jest to potrzebne, bo jako obywatele Unii nam sie liczy automatycznie residence od przyjazdu. Dokumenty wypelnilam sama (oczywiście oprócz references, które wypełniły osoby, które o nie prosilam). Czekalam około 6 tygodni, szybko, bo spodziewała się ze potrwa. Oficjalnie informują, ze może potrwać do pol roku, jeśli akurat maja dużo podań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Permanentna, wlasnie doczytalam dokładniej Twoja wypowiedź. A po co ci residence, skoro możesz od razu citizenship? Permanent residence jako pierwszy krok do citizenship jest potrzebne tylko osobom spoza Unii. No ale to już jak c****suje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezydentka
Ja czekalam tylko 3 tygodnie. Wyslalam papiery 1 marca 2014, po tygodniu otrzymalam list ze moja aplikacja bedzie teraz rozpatrzona i zeby sie z nimi nie kontaktowac, bo na rozpatrzenie maja 6 miesiecy czasu. 22 marca dostslam wszystkie dokumenty i rezydenture. Mysle ze duze znaczenie mial fakt, ze od 8 lat mialam tylko 2 pracodawcoe i wszystko dobrze udokumentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezydentka uk
Ja czekalam tylko 3 tygodnie. Wyslalam papiery 1 marca 2014, po tygodniu otrzymalam list ze moja aplikacja bedzie teraz rozpatrzona i zeby sie z nimi nie kontaktowac, bo na rozpatrzenie maja 6 miesiecy czasu. 22 marca dostslam wszystkie dokumenty i rezydenture. Mysle ze duze znaczenie mial fakt, ze od 8 lat mialam tylko 2 pracodawcow i wszystko dobrze udokumentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co komu brytyjski paszport??? Same sprzedawczyki to robia. Takie bydlo bez tozsamosci narodowej. Gardze takimi pajacami, nie obrazajac pajacow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcialbys :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche to dziwne ze wszyscy zyjecir w przeswiadczeniu ze Unia bedzie zawsze istniec? Ile razy juz mowili o rozwiazaniu Uni? Nawet bylo chyba referendum? Jak Puttin moze sobie wejsc z butami na Ukraine i zabrac Krym i nikt z tym nic nie zrobi, to jak Anglicy w*****a sie na maxa, wylacza sie z Unii i tyle zobaczycie Anglie - dostaniecie deportacje i was w*******la polaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezydentka uk
Ja zrobilam stala rezydenture po to aby udokumentowac swoj status. To nie jest obowiazkowe, a kazdy kto legalnie pracuje lub uczy sie w uk nabywa prawa permanentnego rezydenta, z tym ze teraz zalezy to od tych osob, czy chca to potwierdzic dokumentem czy nie. Ja zdecydowalam ze chce, skoro jest taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezydentka uk
Oczywiscie prawa te nabywa sie po 5 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacus_Londyn
04/11/2014 wysłałem aplikacje EEA3 z dokumentami a wczoraj tj. 25/11/2014 odebralem paszport i niebieska ksiazeczke - stałą rezydenture. 21 dni czyli równe 3 tyg. Nie ma potrzeby starac sie o rezydenturę tymczasową. Nie jest wymagane jej posiadanie przy aplikowaniu o stałą. Nigdy nie aplikowalem o nią, nie wypełniałem EEA1. Od razu EEA3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robilam, od razu zlozylam o obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Mogłby mi ktoś odpowiedzić jakie są zalety posiadania Pernament Residence?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do niczego nie jest potrzebny, bo jestesmy w unii. Jak odrazu aplikowalam o obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrenia
jakie dokladnie sa potrzebne dokumenty do formularza EEA3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacus_Londyn
Są wymienione w aplikacji EEA2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×