Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość susel

polacy w szwecji odezwijcie sie!!

Polecane posty

Gość susel

odezwie sie ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedka
no to sie odezwalam :)) w jakim miescie mieszkasz? Ja w Göteborgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc fajnie ze sie wkoncu ktos pojawil:)a ja mieszkam 40km od sztokholmu:)ja jestem tutuaj 2 lata a ty ile siedzisz w szwecji?pracujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam tu 1,5roku :) Pracuje, ucze sie i ogolnie jest super :) A ty co porabiasz z tej strony morza? Jakie wrazenia? Ja jestem domatorka wiec teskno mi do Polski ale Sztokcholm mnie oczarowal :) Piekne miasto :) Woda zielen skaly i to wszystko w stolicy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość algazielona
Powiedzcie mi prosze czy Polak jest w stanie opanowac(czyli poprawnie wszystko wymawiac) wymowe szwedzkiego? Slyszalam wielokrotnie, ze gramatyka jezykow skandynawskich jest w miare prosta, ale wymowa zabojcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc aniula::)nio to fajnie ze ci sie podoba w szwecji mi napoczatku tez sie podobalo kidy zarobilam piersze duze pieniadze w porozwniaiu z wyplata polska a teraz to juz minelo niechce mi sie tutuaj siedziec:(planujemy za 2lata zjechac czekamy tylko na obywatelstwo.a ty gdzie pracujesz??uczysz sie jezyka??ja wlasnie tutuaj chodze tez do szkoly na kurs szwedzkiego:(na swieta do domku jedziesZ??przyjechalas tutuaj zrodzinka?ja sie z moim narzyczonyym i psiekiem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooopp
a co robilyscie w polsce? prostytucja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susel najwazniejsze byc tam gdzie nam dobrze! Plany narazie masz odlegle bo 2lata to troche duzo,ale zycze by sie wszystko ulozylo jak najlepiej! Pracuje w biurze jako administratorka-sekretarka. Poodba mi sie bardzo i wiem ze to bylo jak gwiazdka z nieba bo wiekszosc polek bez jezyka tu sprzata. Ucze sie szwedzkiego od przyjazdu i pierwsze efekty juz sa :) Jestem tu z nazyczonym i jest tu tez jego tata, ale on raczej tak z doskoku tu pracuje i nie mieszka tu na stale jak my. Spodziewamy sie synka wiec teraz troszke sie u nas pozmienialo co do racy i szkoly ale jest dobrze! :) Uczysz sie w Sfi? Czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Algazielona dla chcacego nic trudnego! :) A na powaznie to chyba zalezy od indywidualnych predyspozycji. Jedni latwiej chlona jezyk nawet z wymowa a inni nawet po wielu latach mowia twardo i sztywno. Dla mnie niektore dzwieki sa nie do przejscia, ale wymawiajac to po swojemu i tak jestem zrozumiana :) Wierze ze z czasem bede mowila czysciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc::)a ty nieumiesz jezyka?i pracujesz jako sekretarkA??powiem ci ze planuje bo mi strasznie szybko czas leci a pozatym wiem ze juz niedlugo bede w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
ja sie ucze w sfi a tY??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pisalam ze ta praca to jak gwizdka z nieba. Szef ma korzenie polskie i zatrudnia polakow- budowlancow wiec jestem pomocna do kontaktow z nimi z wiekszoscia papierkowej pracy sobie radze bo najgorzej jest z mowieniem. Ale MUSZE mowic po szwedzku wiec szkola codziennie. Tez w Sfi ale wczesniej bylam w kilku innych i nie dawaly mi tak duzo. Na jakim jestes poziomie? Slyszalam rozne opinie o roznych szkolach sfi i na szczescie ja trafilam do dobrej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
ja chodze w marscie do szkoly poziom jest wysoki pare razy w tyg mamy dyktando testy mi duzo pomaga umiem sie dogadac po szwedzku albo miksy robie szwedzko angielskie:Da ty na swieta jedziesz do polski??to fajnie ze masz taka prace jak sie nie umnie jezyka to marne szanse sa na dobra prace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z praca prawda ze latwo nie jest. Polacy ktorych spotykam to glownie budowlancy i sprzataczki. Jak juz jakas dziewczyna ma legalna prace pokojowki to juz duzo! Takie tu realia i dlatego wiekszosc tylko chce tu zarobic i wracac. Na swieta przyjezdza tu moja rodzinka bo lada dzien urodze dzieciaczka wiec podroze zostawiamy na przyszly rok. Troszke dziwnie pierwszy raz spedzic swieta w innym kraju ale snieg pewnie dopisze wiec bedzie nastrojowo :) A ty czym sie zajmujesz? Bywasz w Stockholmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc ja wlasnie pracuje w firmie prywatnej maja 4biura kolo mnie sprzatam je zajmuje sie kupowaniem wszystkie co im brakuje czyli papiery srodki czystosci itd nio i poczte wysylam im;p dzisiaj bylam kolo sztokholmu w sollentunie 2 godziny jechalam w korkach:( w drugiej firmie to same sprzatania polak jest szefem tez praca na bialo.i mam jeszcze swoje dodatkowe sprzatania;p nie jest tak zle ale szukam innej pracy bylam wczoraj na rozmowiee jakos pomoc w przedszkolu chce mie przyjac ale jade do polski 18grudnia i to im niepasuje:(bo potrzebuja mnie codzienie wiec niewiemw chyba niewyjdzie:(a ta praca by mi sie podoba::)nio my tez odkladamy i wracamy do polski mieszkanko niedawno kupilismy w polsce teraz je urzadzamy troche sie odlozy i do domku;p oo pierwsze dziecko??kurde obys szybko urodzila bo bol straszny jest:(ja nierodzilam ale niedawno kolezanka rodzila;/. dobrze ze w szwecji rodzisz to sie przynajmniej toba dobrze zajma.a rodzisz ze swoim??to ty jesszcze pracujesz?juz nie czas na macierzyski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na zwolnieniu od 2tygodni :) Ciesze sie ze tak dlugo pracowalam i chodzilam do szkoly bo przynajmniej nie plaszczylam tylka w domu :) ale sil juz nie starczylo wiec teraz odpoczywam i czekam na TEN DZIEN :) Milo czytac ze jestescie zadowoleni z pracy i zarobkow bo niestety my taki narzekajacy narod jestesmy ze wkolko slysze jak jest zle i wogole... Kolezanka ze szkoly wlasnie zaczela pracowac w przedszkolu. Tylko jako pomoc i kilka godzin w tygodniu ale jest zadowolona bo potem latwiej o normalna prace. Oby tobie tez sie udalo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc:)wlasnie wrocilam ze sztokholmu jezdzimy tam do kosciola na polska msze:)a potem moj do pracki pojechal a ja dzisiaj wolne:)a ty kiedy masz termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin mam na dzisiaj :) ale cos sie nie zapowiada ze maly urodzi sie na czas. Zobaczymy. Tu w polskim kosciele zawsze jest duzo osob. Tam widac dokladnie jak wiele ludzi z Polski tu mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
oo i co niejedziesz do szpitala?boisz sie pierwsze dziecko?nio teraz w niedziele bylo pelno polakow zawsze caly kosciol jest pelen;a ja wlasnie z pracy wrocilam:)licze juz dni do zjazdu hjehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze przed wyjazdem do Polski bylam podekscytowana i liczylam dni :) Teraz nie wiem kiedy pojade wiec nie ma co liczyc. Ale tobie udanego wyjazdu! Kiedy wracacie? Moj maly cos sie nie spieszy do wyjscia z brzuszka wiec nadal jestem w domu. I sie nudze bo do pracy juz nie chodze i w szkole mam przerwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc my jestesmy spowrotem 7 stycznia ponad 2 tygodnie zleci jak szybko jak niewiem:)teraz przyjaciolka do mnie przylatuje w przyszly piatek to troche sobie poimprezujemy i pozwiedzamy bo bedzie pierwszy raz w szwecji:) ja w szkole mma przerwe dopiero 18grudnia to szybko masz juz wolne i tak juz pewnie ni ema sily chodzic;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w szkole tez przerwa dopiero przed swietami, ale ja wzielam szybciej ze wzgledu na ciaze bo i tak juz nie mialam sily siedziec i myslalam o czym innym niz nauka. Juz sobie wyobrazam co sie bedzie dzialo jak kumpela przyjedzie :p Wszystkie lokale wasze :) Ale musi przyjechac latem bo wtedy jest tu najpiekniej! :) 2tyg w Polsce zawsze cos! :) Juz przetestowalam ze na mniej sie nie oplaca jechac bo zlatuje ekspresowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc:)a ja juz na nogach jade na 11 do sztokholmu na rozmowe w firmie sprzatajacej zobaczymy jaki dostane prezent na mikolaja:D:d ale jak zawsze bedzie problem ze jade do polski:(stresuje sie jak niewiem nielubie chodzic na rozmowy:(mam nadzieje ze sie zrozumiemy:D no wcale sie ci niedziwie i tak dlugo chodzilas do szkoly ja jeszcze ostatni przyszly tydzien i koniec i do domku:)ja tez licze dni zawsze ale teraz jakos nie bo wydaje mi sie dluza sie bardziej wtedy:) moja przyjaciolka teraz akurat miala wolne po pracuje i studiuje dlatgo przylatuje w wakacje lepiej bo mozna cos pozwiedzac ale zobaczymy moze latem tez wpadnie jesli jej sie tutuaj spodoba:D ok lece sie szykowac.milego mikolaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jestes po rozmowie ale i tak zycze powodzenia! Napisz jak poszlo? Ciezko chyba znalesc prace co nie? Ja nie miala odwagi przyjechac do Szwecji jak nie mialam zagwarantowanej pracy wiec podziwiam cie! Trzeba miec niezle nerwy! Znasz polski sklep przy kosciele? Oni zrobili stronke w necie z ogloszeniami. Moze warto tam popatrzec i sama mozesz sie oglosic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc:)wrocilam wlasnie bo bylam jeszcze na sztokholmie.to jest firma ktora profesjonalnie sprzata:D jakie pytania mi zadawali ile wyprasuje koszul w ciagu godziny:D ile sprzatam mieszkanie 80m:D i od czego zaczynam sprzatanie boze poczulam sie jak na przesluchaniu:D takie glupie pytanie maja zadzwon jak mnie przyjma ogolnie gadali ze sa na tak ale ja niechce raczej tam pracowac dziwnie tak:(niewiem sama.ja mam narazie praca ale mam teraz troche czasu wolnego i chcialabym popracowac wiecej:)jutro jade do sztokholmu z kolezanka bo jest dzien otwarty w hoteli potrzebyja do pracy tam na rizne stanowiska a ja jestem po szkole hotelowej bym wolala pracowac w hotelu bo przynajmniej bym miala mozllwosc rozwoju awansu:) ja tutuaj przyjechalam do mojego narzyczonego 2lata temu pierw tylko na wakacje mialam zostac a ze dostalam prace w fimie w ktorej teraz robie to zostalam,.podoba mi sie u nich mam klucze i mam grafic na tydzien co mam zrobic nie robia mi problemow z wyjazdami szefa mam naprawde swietnego:) a co do sklepu to wiem jaki to jest::)komurki tam maja;p jak masz stronke to mi napisz:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
czesc wlasnie wrocilam::)bylam dzisiaj na tym spotkaniu to bylo jednak w arbeteformedlingen w sztokholmie moja kolezanka zle przeczytala ze w hotelu;p przyjechali tam przedstawiciele tego hotelu wybrac osoby do pracy to jest nowy hotel w 2008otwieraja dopiero:)bylo grubo osob ponad 100;p alee rzadnych polakow niewidzialam.marzy mi sie taka praca jak nie zadzwonia do konca przyszlego tygodnia to wtedy znaczy ze niechca:(teraz bede wyczekiwac hehehe.w sumie to niewiem kiedy latwiej zlapac pracy cos dopiero niedawno zaczeli do mnie dzwonic i sie umuwac na rozmowy wiec chyba zima:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekvip
hej mieszkam w goteborgu od dluzszego czasu sa tu jakies polskie kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekvip
hej sa jakies polki w goteborgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×