Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jfvsadkckvmdfkfm

realizacja polskiej recepty w UK

Polecane posty

Gość jfvsadkckvmdfkfm

pilnie potrzebne jest mojej matce lekarstwo na receptę , któe w PL jest nie dostępne (producent wstrzymał produkcje ,choć lek jest nie wycofany z obrotu).Mam polską receptę i znam międzynarodową nazwę leku czy w UK apteka mi zaakceptuje receptę? Wydawanie 80 funtów na wizytę u lekarza polskiego tylko na wypisanie recepty nie zabrdzo mi się uśmiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomaranczowooo
niestety nie wiem ale jak sie dowiesz to daj znać, może się w przyszłości przydać chociaz nie wydaje mi się żeby bylo to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfvsadkckvmdfkfm
dzięki za linka z tego wynika że jest szansa na zrealizowanie recepty.na recepcie jest nazwa niędzynarodowa leku , więc raczej nie powinno byc problemu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uscislajac
nazwa leku ma byc tzw. generic czyli nazwa substancji a nie handlowa czyli taka jakiej uzywaja rozni producenci - pewnie o to chodzi jesli masz na mysli miedzynarodowa nazwe leku :) Np. paracetamol to nazwa generyczna a handlowa to: apap, panadol, itp w zaleznosci od producenta, z tym ze to wciaz paracetamol. W UK lekarze nie wypisuja recept kierujac sie nazwami handlowymi a tylko nazwa substancji czy skladem leku - w ten sposob unikamy kolejek tzw. "przedstawicieli handlowych" w przychodniach bo tylko od aptekki zalezy jakiej firmy lek wyda. Wracajac do tematu, gdyby ten lek byl dla Ciebie ja poszlabym do GP z ta recepta,ale skoro jest dla mamy to juz inna bajka. Ja tez mialam w PL przepisany lek, ktory kosztowal prawie 400 zl, pokazalam GP recepte i przepisal bez problemu - nic mnie to nie kosztowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×