Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ślub w Niemczech

Polecane posty

Gość gość

Zaznaczam,że chodzi mi wyłącznie o cywilny,nie chcę kościelnego. Jakie dokumenty są potrzebne,jakie są to mniej więcej koszty (chodzi mi o opłaty urzędowe)? Bo zakładam,że oprócz dowodów osobistych chcą coś jeszcze i pewnie trzeba to "ściągać" z Polski i tłumaczyć na niemiecki,tak? Ktoś coś doradzi? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do urzedu i zapytaj. To ma byc slub z Niemcem/Niemka z kims kto ma obywatelstwo DE ?czy dwoje Polakow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,nie doprecyzowałam: dwoje Polaków. Mieszkamy tu 7 lat. Właśnie wiem,że w urzędzie się dowiem,ale dzisiaj sobota i niestety nieczynny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko idioci dzis biora slub:D luzne zwiazki sa lepsze bo jak cos nie wypali zawsze mozna odejsc a nie sie pier!dzielic z papierkami i rozwodem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz z Polski przedstawić: – całkowity odpis aktu urodzenia można go otrzymać w swoim USC. Wniosek o ten dokument można złożyć przez Internet. – zaświadczenie o możności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą przez obywatela polskiego (tzw. Ehefaehigkeitszeugnis). – w przypadku osób rozwiedzionych potrzebny jest dodatkowo akt małżeństwa z adnotacją o rozwodzie – w przypadku osób, które owdowiały potrzebny jest natomiast odpis aktu zgonu. Oczywiście wszystko przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Ważne - dokumenty z USC są ważne 3 miesiące, a o zdolności do zawarcia małżeństwa pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie musze wieśniaro:D zycie bez papierka jest przepiekne i 10x latwiejsze niz fałszywe zyczenia 'nie opuszcze cie juz az do smierci' przed czarnym katabasem lub urzędasem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania L
Kto dziś bierze ślub jest debilem, zarabia kościół, branża ślubna, oraz adwokaci. Na co jakieś durne papierki? Jak ma coś trwać to i bez papierka potrwa. Na co ta szopka, zero sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniu L. Ty tak myślisz, może masz takie doświadczenia. Inni myślą inaczej, potrzebny im ślub i go biorą. Mają do tego prawo, podobnie jak ty masz prawo, żeby ślubu nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
S. to ku/rwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka, bardzo dziękuję. :) Odpisy aktów mamy oboje europejskie,więc ich nie trzeba tłumaczyć, więc w sumie potrzebujemy tylko tego dokumentu o zdolności prawnej. Super,jeszcze raz bardzo dziękuję. A innych "życzliwych" komentarzy nawet nie będę komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patologiczne wieczne konkubiny zazdroscicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie konkubiny, to gimbaza w ten sposób wyraża swój sprzeciw do świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupia krowa rozpłodowa, gnij u hitlerowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×