Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość germeta

socjal w niemczech

Polecane posty

Gość germeta

mam pytanie do Polakow mieszkajacych w Niemczech i nie majacych pracy,co wiaze sie z pobieraniem tzw ,,socjalu,,jestem w niemczech od 3 lat i nigdy nie mialam powodow zeby pobierac zasilek socjalny,lecz ostatnio moja firma splajtowala i ja zostalam bez pracy.Pracowalam tam po 2 g dziennnie.Nie znam dobrze jezyka czyli ,,normalna,,praca nie wchodzi w gre,tylko jakies sprzatanie czy przyslowiowy zmywak.Ale do rzectzy.mam zamiar zlozyc papiery na socjal i tu problem bo mam samochod w dodatku nowy...prawdopodobnie bede musiala go sprzedac i za te pieniadze zyc...jestem tym troche podlamana bo bez auta to tak jak bez reki...mieszkam na wsi...:-( czy ktos jest obeznany w tym temacie ,bardzo prosze o odpowiedzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajek
To czy bedziesz dostawala zasilek zalezy od tego na jakich warunkach bylas zatrudniona. Nikt nie uwierzy, ze stracilas glowne zrodlo dochodu, skoro pracowalas tylko po dwie godziny dziennie. Istotne jest tez czy masz prawo do stalego pobytu. A najlepiej idz do Arbeitsamtu i sie dowiedz. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz. jestem tu na stale mam pozwolenie na pobyt staly .Wyszlam za maz za ob niemiec...dlatego do tej pory jakos szlo,ta praca nie byla glownym zrodlem dochodu bo maz ma stala prace,tylko niestety jego pensja jest zbyt niska by mozna bylo jakos tu zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kazdym razie, udajcie sie do Sozialamtu, tam wam oblicza, czy nalezy wam sie faktycznie jakas poomoc socjalna. Brane sa pod uwage dochody, majatek, auta, jak mieszkacie, dzieci, jesli macie, i 100 innych pytan- wypelnialam kiedys znajomym podanie o Hartz4, oczy mi malo nie wylecialy z glowy, co oni wszystko chca wiedziec. Skoro pracowalas po 2 godziny dziennie, podejrzewam, ze byl to Minijob, bez odprowadzania podatku i ubezpieczen- w tym i na bezrobocie- tak wiec, zasilek dla bezrobotnych nie nalezy ci sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula 2 córek (ciekawy nick;-)) Jesli mieliscie wlasna firme- to przeciez nie placiliscie ubezpieczenia na bezrobocie?? Jako samodzielny sie nie placi... i po plajcie nie ma niestety prawa do zasilku dla bezrobotnych?! Na jakich zasadach jestes tu z rodzina? Znaczy, czy macie niemieckie obywatelstwo? Bo od tego sie socjal zaczyna :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arbeitslosengeld2 to Socjal.... Hartz4.... No to przynajmniej tyle szczescia w nieszczesciu, ze twój maz niemieckie obywatelstwo przyjal.... bo inaczej nic by wam sie socjalnego nie nalezalo, niestety, jako Polakom. Tak wiec, wszystko bedzie dobrze, choc skromnie, zycze powodzenia! Wiem, co to za papierki do wypelniania- pisalam nieco wyzej :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula 2 córek wizja wyciagniecia "jak najwiecej od socjalu" jest i tak nierealna- maja swoje stawki na przezycie, a reszta sprawa waszej zaradnosco. 10€ dziennie na doroslego, jakos 7€ na dziecko.... na wyzywienia, ubranie, hobby, szkole, komunikacje, a i w razie czego, i na sprzet domowy z tego zaoszczedzic sobie musicie, jak wam np pralka padnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nana c
nie udzielaj sie jak nie masz podstawowych wiadomosci. Hartz IV przysluguje nie tylko obywatelom nie mieckim ale takze obcokrajowcom, ktorzy maja uregulowana sytuacje prawna w niemczech. szczegolnie ludzie z UE maja prawo do Hartz IV jesli sa potrzebujacy i spelniaja kryteria. germeta- napisz jakie macie koszty i jakie dochod´, jakie mieszkanie, jaki czynsz, ile zarabia maz... itd. postaram ci sie obliczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do germeta
a nie mozesz zarejestrowac samochodu na kogos z rodziny meza? tesciowa, tesch, szwagier... etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest, na szczescie mamula przez obywatelstwo meza "ma uregulowana sytuacje prawna jako Polka" w Niemczech. Mam tu na mysli, gdyby oboje, jako Polacy, otworzyli firme, splajtowali- wtedy pomoc socjalna umywa od nich rece. Popraw, jesli cos ci sie nie widzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ludzie z UE maja prawo do Hartz IV jesli sa potrzebujacy i spelniaja kryteria." I w tym sie mylisz :-O Kazdy ma, ale w swoim rodzimym kraju :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nana
a wiesz o jakie kryteria chodzi? poczytaj sgb 2 to sie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic tam nie ma o "Ausländer", bo tymi sa w Niemczech obywatele "innych krajów UE" bez np pozwolenia na prace, jak Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nana c witam przeczytalam twoje wiadomosci i piszesz ze mozez obliczyc , czy spelniamy kryteria na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezelie mialas stla prace na umowe, i przepracowalas minimum rok, to idziesz najpierw do arbeitsamtu... Nie rozumiem jak mozna zyc 3 lata w Niemczech i nie moc sie doagadac ??? Polecam na poczatek kurs jezykowy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi mi oto zeby dostac kase i sie byczyc w domu i smiac z innych co zapi...... , 6 lat jakos sobie radzilismy , bylo ciezko ale sobie radzilismy , teraz mamy dziecko , i musielismy zmienic mieszkanie , a po zatym nastaly ciezsze czasy w niemczech - nie brakuje kretaczy . i zrobilo sie krucho , chcielibysmy chociaz jakas doplate do mieszkania . pozdrawiam dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Czy pracując w Niemczech na MiniJob dopłacając do pełnych składek (jakieś 60Euro na miesiąc) emerytalno - rentowych można liczyć, że np. po przepracowaniu roku lub dłużej (opieka, pomoc domowa - zależy ile pożyje pracodawca) otrzymamy zasiłek dla bezrobotnych? Jeśli tak to w jakiej kwocie? 2. Ile trzeba przepracować lat aby dostać cokolwiek po osiągnięciu wieku emerytalnego? Moja mama pracuje przy opiece i chciałaby mieć jakąś umowę oraz ewentualne świadczenia w razie straty pracy. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhjuiop[iufg
Jak mozna wysc za maz za Niemca nie znajac niemieckiego he hehe ..dobre usmialam sie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uśmianej uhjuiop[iufg
Można, tym bardziej, jeśli Niemiec urodził się na Opolszczyźnie, albo na Śląsku i doskonale zna język polski, przyjeżdża na wakacje to Veterlandu. Nie zapominaj uhjuiop[iufg, że te ziemie przez kilkaset lat były niemieckie i do 1945 roku, to tam się tylko Niemcy rodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkhsdkuhgvbf
Ja jestem polka nie mam niemieckiego obywatelstwa i nigdy w Niemczech nie pracowalam i otrzymywalam harz4.Placili mi mieszkanie i dostawalam kase dla mnie i dla dziecka bo jestem samotna matka.Ale ta kasa wystarcza tylko na jedzenie, nie mozna wogole oszczedzic dla mnie to bylo malo.Dlatego znalazlam prace i teraz jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabaetka
witam wszystkich mam pytanie chlopak pracuje niemczech pensja to 1000 e na czysto czy jak by chciał mnie tam zabrac a mamay 7 miesiecznego syna to wyzyjemy tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 euro w miesiacu 3 osoby do wyzywienia?? o losie... a czynsz..a gdzie wyzywienie, rachunki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabaetka
to nie ma tam pomocy zadnej od panstwa rodzinne na dziecko jak wezniemy slub to jego pesj podniesie sie o 600 euro niewiem co mamy zrobic bo zycie n odleglosc nie m sensu a w polsce nie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz tylko 184eu na dziecko i tyle ,resztę musisz sama zarobić z resztą od stycznia tego roku tak się pozmieniały przepisy że jest jeszcze gorzej jak było do tej pory przez emigrantów których tu z dnia na dzien coraz więcej niemcy w koncu się buntują mają dość tego że ktoś odbiera im możliwośc spokojnego życia w ich kraju ,mają rację wcale im sie nie dziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×