Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość germeta

socjal w niemczech

Polecane posty

Gość gość
możecie próbować , znam wielu którzy jak Wy podobnie wiązali wiele planów na przyszłość decydując się tu zamieszkać niestety wyszło inaczej ostatni przypadek po okresie 5 miesięcy , nie dali rady zadłużenia ich zjadły stres i nerwy tym spowodowane ,szkoda mi tylko dzieciaka bo nie wyobrażam sobie co przeszedł w tym czasie szkoła obcy język obcy ludzie i w domu piekło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie odnośnie socjalu w Niemczech, jesteśmy z mężem tutaj już 2 lata i mamy meldunek czasowy ja mam prace na czas stały ale urodziłam i jestem na Eltergeldzie do końca 2015 i dostałam możliwość powrotu do pracy po 3 latach ale po Eltergeldzie nie będę miała dochodu czy przysługuje mi socjal czy nie mąż pracuje i ma około 1200 euro miesięcznie mamy auto na polskich numerach. Za mieszkanie płacimy 600 euro i zastanawiam się czy nam pomogą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw pomogą ci zapłacić zaległy podatek za samochód. Miałaś obowiązek po 6 miesiącach go przerejestrować. To będzie kosztowało. Zarobki męża 1200 Euro? Brutto? Do tego dochodzi rodzinne. Podejrzewam, że żadnej kasy nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćktos
Już się skończyły dobre czasy moi drodzy rodacy kiedy można było ciągnąć ze socjalu w Niemczech pieniążki.. Mieszkam z mężem od prawie roku w Niemczech i mąż miał pracę zresztą ja też, przyszedł czas że skończyła się praca i cienko.. ja pracowałam pół roku i pomimo tego jak poszliśmy po pomoc na czas znalezienia innej pracy to pani w urzędzie powiedziała że nie należy nam się pomoc ale dokumenty możemy złożyć, do rozpatrzenia.. Koleżanka która mieszka w Niemczech od 30 lat sama powiedziała że sytuacja w Niemczech się pogorszyła, a będzie jeszcze gorzej, przez tych j******h uchodźców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musza komus zabrac zeby uchodzcow do lekarza taksowkami wozic :P Kretynka Merkel bydlo sobie do domu zaprosila a teraz po calej Europie go rozsyla. Rozstrzelac taka to malo... powinna dostac nakaz zamieszkania w osrodku dla uchodzcow, moze by cos zrozumiala, choc i to nie jest pewne, jak sie jest idiota to sie idiota umrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy maja pracować a nie żyć z zasiłków. Takich tutaj nie potrzebujemy. Jak nie możecie znaleźć pracy to won do waszej ukochanej PL. Przecież tam wszystko jest lepsze I pracy nie brakuje. Buahahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przecież wiadomo, że jak nie pracujesz to nie masz podstaw do pobytu w DE. Czas to zrozumieć. Macie własny kraik z obrzeży Europy zwany dumnie PL, to pracujcie tam i budujcie polski, powszechny dobrobyt. A z moich Niemiec won! Nie chcemy was tutaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż pracuje w Niemczech i pobiera Kindergeld na naszego syna. Wszystkie formalności załatwił z biurem Euro Punkt, http://euro-punkt.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo sprawnie działa również Europejskie Centrum Podatkowe, http://ecpodatkowe.pl. Mnie pomagali ze zwrotem podatku i z Kindergeld również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak szukałem firmy która mi pomoże z Kindergeld, to kontaktowałem sie z obiema tymi firmami www.euro-punkt.pl i www.ecpodatkowe.pl. Finalnie korzystałem z Euro Puntk, ale obie firmy mają zbliżoną ofertą i dobre opinie w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam tych firm www.euro-punkt.pl i www.ecpodatkowe.pl . Obydwie to firmy krzak, i nie stac ich na prawdziwa reklame tylko musza spamowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×