Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie o alimenty

Polecane posty

Gość gość

Mam jeden, ale za to ogromny problem. Wpadłem z moją byłą dziewczyną, tzn. najpierw się z nią rozstałem, później się dowiedziałem, że jest w ciąży i że to niby ja jestem ojcem. Problem nie leży w jej w ciąży, ale w tym, ze ona chce wysokich alimentów (1,5tys zł) Ja rozumiem, że dziecko kosztuje, ale jeżeli każdy ma się dokładać po połowie, to jakoś nie widzę tego, zeby dziecko, zwłaszcza niemowlak kosztował 3tys zł. Czy oni takie alimenty wysokie mogą mi zasądzić ? Ja gdzieś czytałem, że to zależy m.in. od zarobków, ona się tłumaczy, że te 1,5tys zł to nie jest jakaś specjalnie duża dla mnie kwota, no i teoretycznie ma w tym trochę racji, ale mimo wszystko, czy oni tak wysokie mogą mi zasądzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja propozycja alimentów, które mógłbym płacić to co najwyżej połowa tego, czyli 700-800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest z dzieckiem cala dobe .Opiekuje sie,itd.Najtansza opiekunka na kilka godzin to ok.800 zlotych.To taki piereszy przyklad z brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy ile zarabiasz? Jak najnizsza krajowa to alimenty ok 800zl max.jak masz wiecej dzieci z innymi kobietami to dzielisz 800zl przez ilosc dzieci.dla kazdegobpo rowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz racji ostatni gosciu - nie jest to " po równo ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Rodzice są W RÓWNYM stopniu odpowiedzialni za utrzymanie dziecka, to NIE ZNACZY, że mają wykładać TYLE SAMO. Osobista opieka jest również formą alimentacji. Jeśli twoja była np. musi wrócić do pracy, to takie alimenty pokryją zaledwie koszty opiekunki - i to niekoniecznie wszystkie (w Warszawie żądają nawet 2 tys).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarabiam 1650zł. Płacę 650 na 3,5 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejny cwaniaczek, który uważa, że nakłady finansowe na dziecko powinny być dzielone ba pół. W takim razie opieka też powinna być dzielona na pół. Po jednym dniu z chęcią zapłacisz nawet dwa tysiące miesięcznie, żeby tej opieki nie sprawować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nakłady finansowe na dziecko powinien ponosić ten kto to dziecko ma. Fizycznie. Wtedy, jedna z drugą, szanowałabyś i swoją peesde, i swojego męża!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak to mąż wypuszcza swogeo fiutka do roznych pań ? zdradza,klamie,itd? Czyli poprzez kary ma sie uczyć szacunku do pana męża,tak? Hicior wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opiekunka za 800 zł w jakiej wsi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1500 w dużym mieście to jest takie minimum , przecież opłaty mieszkaniowe/bytowe tyle właśnie pochłaniają a co mówić karmienie dziecka, opieka , zabawki, rozrywka, odzież, obuwie, potem przedszkole, szkoła i coraz więcej pieniędzy.....Ogarnij się autorze, jeżeli cię stać to twoje dziecko ma prawo żyć na podobnym poziomie jak twój, i nie zdziw się że przyznają te 1,5 tys alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile zarabia matka dziecka? Bo to chyba także ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19'44, "..najtansza opiekunka i na kilka godzin",czytaj ze zrozumieniem a potem pisz,nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ?,a ja mam 400 zł na 15 latka i jeszcze sędzina mówi że dużo bo spodni przecież mu nie kupuję codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matka ma utrzymwac sie sama a alimenty sa na podstawowe i niezbedne potrzeby dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpis z 17'31 wyjasnia co to jest alimentowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzykałeś a teraz żałujesz na dziecko , no strasznym jesteś chytrusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy kto co uważa za podstawowe i potrzebne rzeczy dla dziecka.tu to można ciągnąć w jedną i w drugą stronę tylko pytanie dlaczego dziecko nie może pojechać na wakacje,dlaczego ma wpieprzać najtańsze parówki, w imię czego,nie może pójść do kina itp.bo matka ma pracować na dwa etaty ? tak ?a tatuś co już nie musi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego jeden może jeździć maybachem, a drugi musi polonezem? Jeden whisky zagryza kawiorem, a drugi bimber zagryza kaszanką? Dlaczego jedno dziecko ma tatusia i mamusię, a drugie tylko mamusie i babcie? Bo na świecie nie ma po równo. Durna ci/po!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepisz majątek na rodziców ukryj dochody , możesz powiedzieć masz rodziców/rodzica na utrzymaniu bo chorują lub sam ma masz problemy ze zdrowiem i duże z tego powodu wydatki. Zawsze można coś wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś - a ty wypróbowałeś te sposoby? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka prawda, w sadzie wygrywa ten co lepiej umie klamac; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na nikogo nie płacę alimentów ale prawda jest taka że jak chcesz aby stanęło na twoim to musisz się trochę bardziej wysilić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś [22:02 - czyli tak sobie pier/dolisz o sprawach o których nie masz zielonego pojęcia!? To może lepiej pobaw sie klockami albo wackiem. Tylko sam. Bez koleżanek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to masz chłopie przechlapane , jeszcze się nie urodziło dziecko a alimenty już obliczone , do 18-tki to z 15 koła będziesz płacił . Może się ożeń , dziecko będziesz widywał i miał wpływ na jego wychowanie , a mamusia będzie mogła iść do pracy i zarobić na siebie i 1500 na dziecko , na żłobek się zrzucicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×