Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

toja34

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA PRZEZ MATKĘ DZIECKA

Polecane posty

WITAM ! może ktoś to przechodził? ale od początku mam dwu miesięczną córkę z nowym partnerem ale rozwód z ex mężem mam od 4 miesięcy a nasze pawo jest takie że dziecko urodzone do 300 dni po rozwodzie jest domniemanym dzieckiem byłego męża i moje pytanie czy na sprawie o zaprzeczenie ojcostwa wystarczy potwierdzenie moich słów przez ex męża że nie jest on ojcem mojego dziecka, czy też potrzebne są zeznania biologicznego ojca na potwierdzenie tego faktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego przy rejestrowaniu córki w urzedzie nie podałaś danych ojca? Dlaczego on nie był z toba i nie uznał dziecka? Uwazam ze wystarczy jego podpis w urzedzie by nie było sprawy,ale moze się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynka77777
z tego co się dowiadywałam konieczna jest sprawa o zaprzeczenie ojcostwa ale nie mam bladego pojęcia jak to wygląda może nas ktos oświeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby biologiczny ojciec uznał dziecko to najpierw musi być zaprzeczenie byłego męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka
wisienka,ty w ogóle niezorientowana w temacie jesteś!Nie wystarczy,że się poda dane faceta,który jest ojcem.W tym przypadku zasada 300 dni obowiązuje.Po ustaniu małżeństwa jeśli dziecko urodzi się przed upływem 300 dni,to jest domniemanie,że pochodzi od poprzedniego męża.To domniemanie można obalić tylko w postę powaniu sądowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka
ok ,ja dopowiem ciąg dalszy.Wyrok o zaprzeczeniu ojcostwa sąd wysyła do USC ,gdzie został sporządzony akt urodzenia dziecka.Na marginesie tegoż aktu zapisuje się sentencję wyroku o zaprzeczeniu.Kolejnym etapem jest uznanie przez ojca biologicznego.Powinien on przyjść do USC razem z matką dziecka i złożyć oświadczenie o uznaniu i o ewentualnej zmianie nazwiska dziecka.Znów wpisuje się na marginesie aktu urodzenia informację o tym,kto jest ojcem. P.S.Nowy akt sporządza się w sytuacji,gdy dziecko jest przysposobione przez małżeństwo,a ze starego nie wydaje się odpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok.wszystko już wiem tylko czy na sprawie wystarczy SAMO osobiste zaprzeczenie ex męża czy musi też potwierdzić OSOBIŚCIE biologiczny ojciec???? bo ja mam tutaj największy problem(tata pracuje za granicą i ma problem z przyjazdem na sprawę,a chcemy to załatwić jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhbkbk
aby zaprzeczyc ojcostwo musisz miec dowody na to , że mąz nie jest ojcem biologicznym czyli jego oswiadczenie , wyniki badan genetycznych ( ok 2000 zł ) lub inne , potwierdzenie ojca biologicznego ale mysle , że każdy sędzia patrzy na to inaczej i wymaga czegos innego może spytaj adwokata lub wejdz na forum prawne i spytaj wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporządzenie oświdczenia ex męza -poswidczone notarialnie- ze nie jest ojcem dziecka-mozna dołączyc do pozwu o zaprzeczenie ojcostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na świdka powołać maożna bilogicznego ojca dziecka + np przyjaciółke- na okolicznośc ustalenia faktów które przetaczamy w piśmie. oświdczenie można złożyć później po złożeniu pozwu-i nie ma opłaty za to juz dodatkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdddds
kobieta przy porodzie ,czy po; podaje imie i nazwisko ojca, a potem je melduje i w czym klopot?? CO BYLY MA DO DZIECKA JAK NIE EJST PODANE JEGO NAZWISKO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdddds
POPIEPSZONE PRAWO ;PRZECIEZ zona moze miec inne nazwisko niz maz, i elduje dziecko pod nazwiskie nawet,,kowalski,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest naprawdę chore ..... 300 dni od rozwodu a na sprawę z zaprzeczeniem czeka się pół roku. Chciałam uciec z USC jak urzędniczka zaczęła wpisywać w rubryczkę DANE OJCA DZIECKA nazwisko mojego ex, rozbeczałam się normalnie. Dziwi mnie tylko dlaczego urzędnik wpisuje nieprawdę skoro on nie jest ojcem dziecka....KTO TO WYMYŚLIŁ?????? jest to naprawde nieprzyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ,takze czekam na sprawe o zaprzeczenie gdyż mo mąż z ktorym nie jestem 17 lat nie jest biologicznym ojcem mojego synka.Mogłam wziąć rozwod fakt bo to kawał czasu jak nie jesteśmy razem ,ale czekałam bo może sie zmieni nic z tego robił co chciał a ja czekała a na dodatek pił i nie chciał sie z tego wyleczyć.Zakochałam sie po tylu latach i mam dziecko z innym facetem .Teraz napisał o rozwód bo wie o moim dziecku a mógł to zrobić wcześniej w sumie ja też .Nie wiem jak wygląda ta sprawa o zaprzeczenie czy długo trwa ?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest żadne kur...nie jak ktoś wyżej napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest jak mężatka daje du.py innemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""" [zgłoś do usunięcia] toja34 WITAM ! może ktoś to przechodził? ale od początku mam dwu miesięczną córkę z nowym partnerem ale rozwód z ex mężem mam od 4 miesięcy a nasze pawo jest takie że dziecko urodzone do 300 dni po rozwodzie jest domniemanym dzieckiem byłego męża i moje pytanie czy na sprawie o zaprzeczenie ojcostwa wystarczy potwierdzenie moich słów przez ex męża że nie jest on ojcem mojego dziecka, czy też potrzebne są zeznania biologicznego ojca na potwierdzenie tego faktu """"" A co Ty chcesz uzyskać? O zaprzeczenie ojcostwa trzeba wystąpić z wnioskiem do sądu.Lub po terminie do prokuratora..Może to zrobić matka lub ojciec dziecka. W przypadku dziecka małoletniego.Wymagane jest też po za oświadczeniem matki , zeznanie \ oświadczenie \ ojca domniemanego oraz ojca biologicznego .Dziecko musi mieć ojca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie ty wyczytał że "dziecko musi mieć ojca"? A jak dwie lesby sobie zrobią to też musi? Coraz głupsze teksty walisz zniecierpek. Coraz głupsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Ja nie wiem jak dwie lesbijki mogą spłodzić dziecko. Ze sobą.Chyba ,że wynajmą to będą miały dziecko.. Ja wiem jak dziecka spłodzić nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam sprawe o zaprzeczenie dopiero po uplywie prawie 8 miesiecy masakra tyle trzeba czekac czyli za tydzien i nie ukrywam ze jest to bardzo nieprzyjemne i stresujace ... :( ojciec biologiczny jest zly na nasze prawo a jak dowiedzial sie od urzednika ze nie moze uznac dziecka to bardzo sie wsciek !!! przez to nie moge nic zrobic bo chcemy zmienic dziecku nazwisko a bez tej sprawy ani rusz ... i tak czekam zeby dziecko ochrzcic, zebym mogla zlozyc wniosek o rodzinne ... jestem bezradna nic nie moge zrobic !!! oczywiscie moj byly maz wie dobrze ze nie jest ojcem i sam najchetniej zlozylby deklaracje - potwierdzil ale nasze sady tak sie ociagaja ze masakra !!! a co do osoby ktora zle wyraza sie na forum niech sobie daruje takie komentarza, zalosna jest ta osoba ... :( ale nic sie nie zrobi ... brak szacunku i poszanowania dla drugie osoby przykry jest ten fakt .... !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość to jest naprawdę chore ..... 300 dni od rozwodu a na sprawę z zaprzeczeniem czeka się pół roku. Chciałam uciec z USC jak urzędniczka zaczęła wpisywać w rubryczkę DANE OJCA DZIECKA nazwisko mojego ex, rozbeczałam się normalnie. Dziwi mnie tylko dlaczego urzędnik wpisuje nieprawdę skoro on nie jest ojcem dziecka....KTO TO WYMYŚLIŁ?????? jest to naprawde nieprzyjemne Bidula SIE zrozplakala. A czy bidula zastanawiala sie nad konsekencjami prawnymi rozkladnaych nog? Walilas meza w rogi i oczekujesz poklasku i jasnej sytuacji prawnej? Ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w podobnej sytuacji nie mam jeszcze rozwodu jestem z innym partnerem i jestem szczesliwa a ci co pisza o kur... i rozkładaniu nog to niech się zastanowią czy sa szczęśliwi w swoich związkach a co do prawa to jest chore bo ja bym chciała po urodzeniu podac prawdziwego ojca dziecka nie mojego jeszcze meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestaje się dziwić, że niektóre z jęczących tu kobiet zostały porzucone przez pierwszych partnerów, bo tępe są straszliwie... Domniemanie o którym mowa w tym topie chroni dzieci spłodzone w czasie małżeństwa i służy temu, aby matka nie musiała ganiać tatusia, który najpierw spłodził potomka, a potem złożył pozew o rozwód. Gdyby tego domniemania nie było, a tatuś nie chciał po rozwodzie uznać dziecka matka musiałaby prowadzić żmudne postępowanie o ustalenie ojcostwa. I czemu się głupie baby dziwicie? Temu, że ustawodawca założył, że jak jesteś mężem Kowalskiego to nie płodzisz dzieci Nowakowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A że ustawodawca zakładał w wiekach ciemnych, czyli ok. 50 lat temu, to nie przewidział że dzisiejsze mężatki rżną się jak stare plótna z nowakami i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też wnosiłam o zaprzeczenie
U mnie na sprawie był były i obecny mąż. Była jedna krótka sprawa. Uzyskaliśmy zaprzeczenie mimo, iż były mąż nie zaprzeczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli w normie - qrestwo rulez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też wnosiłam o zaprzeczenie
,,I czemu się głupie baby dziwicie? Temu, że ustawodawca założył, że jak jesteś mężem Kowalskiego to nie płodzisz dzieci Nowakowi?" A co jeśli rozwód ciągnie się latami? Zanim otrzymałam rozwód już ponad dwa lata mieszkałam z obecnym mężem. Nie musiałam zachodzić w ciążę, ale dzięki niej dostałam rozwód bez przeciągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli w normie - qrestwo rulez. Nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że niektórzy nie potrafią do liczyć 300 dni =10 miesięcy ciąża trwa 9 miesięcy, co znaczy, że 300-stu dniowy okres na zaprzeczenie dotyczy rowniez kobiet ktore zaszly w ciążę już po uprawnomocnieniu się wyroku rozwodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście, to zmienia postać rzeczy. Na to, że ustawodawca założył, że w ciągu 30 dni po rozwodzie kobieta nie zajdzie w ciążę z innym. Ot, głupi ustawodawca, nie wie, że zasadą jest z łóżka do łóżka (z płodzeniem dzieci oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×