Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Luxion

Ani wybitne, ani beznadziejne ale z czymś

Polecane posty

Ani wybitne, ani beznadziejne ale z czymś Filmów głównego nurtu holiłudzkiego z przyległościami w dalszym ciągu nie trawię, tym bardziej polskich komedii w rodzaju "Lejdis", więc oglądam tzw. alternatywę. Wybór jest trochę między Scyllą i Charybdą, bo żeby trafić na coś godnego uwagi trzeba przerzucić sporo chłamu. Mam sentyment do kina czeskiego (pamiętam jeszcze stare filmy Formana i Mencla) ale po kilku próbach stwierdziłem, że sprawa jest równie beznadziejna jak oczekiwanie, że Machulski znowu zacznie robić dobre komedie. Ostatnia próba była chyba najbardziej udana ale nie na tyle, żeby dać sąsiadom z południa jeszcze jedną szansę. Sekrety (Tajnosti) mają kilka wabików, a gdyby ktoś chciał zaryzykować dwie godziny, to można ale reklamacji nie przyjmuję. Film jest sprzedawany jako komedia, co jest nieporozumieniem, choć czasami można wyczuć klimaty bliskie niektórym filmom Jerzego Gruzy, tyle że humor jest mniej nachalny. Równie adekwatyny jest opis, więc mozna go bezpiecznie przeczytać. Główna bohaterka przeżywa różne rozterki natury moralnej, obawy o przyszłość itp. dusznyje probliemy typowe dla osób w mocno średnim wieku i w dobrej sytuacji materialnej. Jeżeli kogoś zainteresuje ten wykon, to film powinien też, bo jest mniej więcej taki sam. Czyli sporo silenia się na "artystyczny wyraz", a co pod spodem to już rzecz gustu. Iva Bittova gra zresztą główną rolę i jest to jeden z wabików. Drugi to muzyka Niny Simone w tle, również w wykonaniu jednej z drugoplanowych postaci. Niespełniony artysta śpiewa jej piosenkę całkiem udatnie, choć wyższym od oryginału głosem. Trzeci wabik, to kraj producenta ale o tym już pisałem. Poczyniłem jeszcze ciekawe obserwację: w praskich sklepach sprzedawcy niewiele zmienili się od czasów CSRS, poza tym nikt nie pije piwa. PS Gdyby ktoś zachęcony zdjęciem liczył na coś więcej, to się rozczaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×