Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co myślicie o programie Tatuaże Wolności

Polecane posty

Gość gość

i o tym, że laski zakrywają sobie dziary wiezienne zeby miec prace i lepsze zycie? przeciez i tak przeszlosci sie nie wymaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie z dziarami nie wymażą przeszłości. zresztą tak jak mówią w tym programie - skoro mają dziarę, to na pewno z jakiego powodu chciały. ich sprawa, więc niech nie narzekają, że teraz mają problem. jak ktoś narobił sobie szamba w życiu, to niech beirze za to odpowiedzialność i niech wraca na właściwiwe tory, al dziara to ich własna wola, a teraz ktoś ma im współczuć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tatuaże to zazwyczaj głupota młodości, i robione są do 20- tego r. życia, czy 20 paru lat, potem ludzie mądrzeją i żałują, zwłaszcza gdy malunki są w widocznym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koło 40-tki niektórym wali w dekiel i robią tatuaże na obwisłych pupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heheh, to ja takich nie znam :) Znam takich, co kolo 20 tki zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem to dobry pomysł. W tej chwili wielu ludzi ma po prostu bardzo ozdobne tatuaże które nic nie znaczą, a na pewno nie sugerują więziennej przeszłości i są lepiej przyjmowane. Z papierów nie wymarzą poprawczaka czy więzienia, ale lepiej patrzeć na piękny tatuaż niż na wieczną pamiątkę po problemach sprzed 10 c lat. gość 12.01 - tatuaże legalnie można robić od 18...jak ludzie mający ogromne tatuaże pokrywające większą część ciała mieliby w tak krótkim czasie zarobić na te cudeńka, o zrobieniu ich nie mówiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z dwunastej jeden
gość 13.28 - to na te tatuaże trzeba niby jeszcze lata pracować? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ilu znasz 18 latków mających kilka tysięcy na koncie, żeby sobie np. całe plecy wytatuować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z dwunastej jeden
Masa 18-latków ma telefony za 2 tysiące itp, a co niektórzy dostają nawet auta na 18tki, poza tym nigdzie nie pisałam o wytatuowaniu połowy ciała, to już hardkor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziary jak to dziary. to tylko widok osoby z problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już w minionych stuleciach tatuaż bywał stosowany jako stygmat, służył do oznaczania przestępców. Wspominał o tym C. Lombroso w swoim dziele „Człowiek zbrodniarz w stosunku do antropologii, jurysprudencji i dyscypliny więziennej”. Autor ten wyraził pogląd, że tatuaż jest podstawowym wyróżnikiem osób przekraczających normy prawne. Ma on ponoć świadczyć o ich wrodzonych skłonnościach do zachowań przestępczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd cytuje :Tadeusz Wentland zwraca uwagę na istotny związek tatuaży z patologią społeczną i stwierdza, że szczególnie często zjawisko to występuje w zakładach dla przestępców młodocianych. „Młodzi chłopcy tatuują się, bo chcą odreagować gniew. To taka zastępcza forma samoagresji. W więzieniu każdy chce mieć coś własnego, niepowtarzalnego nawet za cenę oszpecenia swojego ciała. Tatuaże dają im poczucie wyjątkowości, autonomii”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż, a traktuję tatuaże jako sztukę, sama mam 5 (wszystkie robione profesjonalnie, problemów tego kalibru jak osoby biorące udział w tym programie nie miałam i nie mam). Moim zdaniem dobry pomysł, podobna sytuacja do ludzi którzy tatuażami zakrywają blizny - w ten sposób nie muszą patrzeć na pamiątki po złych wydarzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iphone'a można dostać razem z abonamentem albo od mamy...a nie wiem jaka mama będzie skłonna zapłacić 3-4000 za tatuaż dziecku które ledwo dostało dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tatuaże robią sobie osoby z problemami, które bardzo chcą się pokazać. a poza tym to samookaleczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wysil się bardziej, jakie problemy mi wmówisz? I nie, to nie jest samookaleczenia. Nikt nie robi tatuaży bo lubi jak to boli. Masa osób prosi o znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja widać usprawiedliwieniem i wymówką jest znieczulenie. ale sama decyzja o zrobieniu czegoś takiego już jest pominięta. każda chce być modna, więc się dziara. a skoro wszyscy idą na 50 twarzy greya, to ja też i nagle mam potrzeby w łóżku. puste laski, które potrzebują mediów, żeby być marnymi namiastkami kobiet bez własnych osobowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tatuaże miałam na długo zanim obecny boom się zaczął :) Nie chodzi o modę...kto w ogóle robi sobie tak trwałe ozdoby żeby być modny? Tylko pustak mógł wymyślić taki powód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×