Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HurremSultan

Co myślicie o tym kierunku studiów?

Polecane posty

Chcę pójść na historię ze specjalnością redaktorsko- edytorską? Nie chodzi tu o to czy po tym będzie praca czy nie, bo teraz po żadnym kierunku nie ma pracy. Lubię historię, czytam dużo książek o tej tematyce. W szkole miałam same 5 z historii i brałam często udział w licznych konkursach historycznych od podstawówki. Z zamiłowania do historii postanowiłam studiować ten przedmiot. Nie chciałam wybierać specjalności nauczycielskiej, a wolałam wybrać redaktorsko- edytorską, bo z języka polskiego też byłam dobra w liceum i bardzo lubię pisać. Ten kierunek właśnie z taką specjalnością postanowiłam wybrać. Co o nim sądzicie? Może ktoś z was studiuje historię z tą właśnie specjalnością. smile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko sposob na zmarnowanie 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nie znajdziesz po tym pracy. Tak trudno pomyśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyżej napisałam, że po żadnym kierunku nie mam gwarancji, że będę miała pracę, więc tym się nie kieruję, tak trudno czytać ze zrozumieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak do dziecka.. Są zawody które zapewnią pracę (wystarczy pomyśleć), i te przy których szanse są mizerne. Ty idziesz na łatwiznę, z lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy to wybór kierunku studiów pod względem zainteresowania jest pójściem na łatwiznę? Ja nie widzę innej opcji wyboru kierunku. Jeśli ktoś lubi to co robi, znajdzie pracę. Smutne jest to, że teraz kiedy ktoś widzi czyjś entuzjazm od razu go zniechęca..i to jeszcze w bardzo chamski sposób. Jeśli widzisz się w tym zawodzie to śmiało, nie ma co się zastanawiać. Dla mnie stratą 5 lat byłoby wtedy, kiedy poszłabym na coś czego nie lubię. Nie dość, że byłaby to strata, to jeszcze męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy to wybór kierunku studiów pod względem zainteresowania jest pójściem na łatwiznę? x Nie chodzi i te zainteresowania, tylko o wybranie kierunków najłatwiejszych kierunków. Humanistyka, ochrona środowiska, turystyka... tylko lenie na to idą, a potem płacz że nie ma pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolega po historii robi w kopalni zabytkowej. Najniższa krajowa i zero możliwości awansu.a i cudem ta prace znalazł. Powiedział ze gdyby miał podjąć decyzję raz jeszcze to nigdy w życiu. To ciężkie studia nie warte swojego wysiłku. Człowiek po zawodowie lepiej od niego zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda - po żadnym kierunku nie ma gwarancji pracy, no może po medycynie. Najważniejsze to nauczyć się czegoś na studiach, w sumie coraz mniej studentów to potrafi. Wykorzystać tych, którzy dają jakąś wiedzę i inspirują - przecież można te studia, zakładam, że nie specjalnie ciężkie, połączyć z jakąś grafiką komputerową, językami, itd. Robić staż po to, żeby się czegoś nauczyć, pytać, podpatrywać, a nie minimum nakładu pracy, żeby tylko dostać zalkę. Koleżanka jest teraz na super stażu w szwajcarskim wydawnictwie - płatny i na dodatek sposób pracy, zadania itp. szalenie jej się podobają. Wszystko możliwe, tylko patrzeć perspektywicznie i wykorzystać kreatywnie ten czas na studiach, zdobyć kompetencje, a nie po najmniejszej linii oporu, bo mama kazała iść na studia albo do pracy Oczywiście kompetencje bez studiów też można zdobyć, i to czasem lepsze. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda - po żadnym kierunku nie ma gwarancji pracy, no może po medycynie x To nie jest prawda. Przykładem chociażby IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też chciałem iść na historię, miałem z niej same piątki i szóstki nawet byłem w finale olimpiady historycznej ale wybrałem kierunek techniczny. Historię traktuje jak pasję i hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomnialem dodać ze mam znajomego magistra historii po UJ-cie aktualnie pracuje na kasie wtesco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiscie uwazam ze bardziej przyszłościowe sa kierunki medyczne, szczególnie jeśli zalezy Ci na stalej i dobrze płatnej pracy. Sama studiuje na Wydziale Lekarskim na http://www.cm.umk.pl/ i jestem bardzo zadowolona z wyboru. Wole mieć konkretny fach w reku niż pracowac w wolnym zawodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez uwazam ze studia o których piszesz sa troche malo konkretne. Również jestem zwolenniczka konkretnych zawodów dlatego zdecydowałam się na dietetyke na http://www.medyk.edu.pl/ Studia sa bardzo ciekawe i rozwijające, a przy tym wiem ze po ich zakończeniu będę dobrze zarabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby żaden kierunek nie gwarantuje pracy, ale po tym na 99,9% w zawodzie pracować nie będziesz.. i co chcesz po tym robić? być dziennikarką rozumiem? a ile jest czasopism historycznych, ile ludzi to czyta, jakie jest zapotrzebowanie na takich ludzi? oczywiście możesz iśc na takie studia z zamiłowania tylko później się nie dziw, że pracy nie masz, chyba że od początku studiach będziesz odbywała jakieś staże w redakcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmarnujesz 5 lat. Naprawdę. Warto studiować architekturę, medycynę, stomatologię, prawo, weterynarię, farmację, języki, informatykę, pielęgniarstwo, psychologię. Lepiej wybrać kierunek który daje konkretny zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dobrym zawodem jest tez fryzjerstwo i rozne inne zawody w który nie potrzeba wyższego wyksztalcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×