Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prześladuje mnie to od nastki

O czym jest tekst Bartosiewicz "Jenny"?

Polecane posty

Gość prześladuje mnie to od nastki

I kim jest ta Jenny? Skąd ona ją wzięła? Pomóżcie proszę, bo od dwunastego roku życia nie mogę tego rozgryźć, a mam już dwudziestkę na karku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mnie to zastanawia
jak ktoś zna odpowiedź niech się szybko odezwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prześladuje mnie to od nastki
No spróbujcie, może po kilku piwkach wspólnie dojdziemy o co chodziło Edycie Bartosiewicz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seseseeeeeee
o molestowanej dziewczynce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prześladuje mnie to od nastki
Ale czemu Jenny? To z jakiegoś filmu? Albo to jakiś bełkot z jej strony albo ja zwyczajnie nie mam na tyle wiedzy żeby zrozumieć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LonelySoul
Mnie się wydaje, że jest o poczuciu osamotnienia, inności. Jednak nigdy nie wiedziałam, dlaczego bohaterka tej piosenki ma na imię "Jenny". Czemu akurat Jenny? Czy nie ma już bardziej polsko brzmiących imion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prześladuje mnie to od nastki
I po co mącisz... idiotka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie mi halo
a skad wiesz? znasz biografie Jenny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudcbdufbvudsb
Mnie się wydaje, że o samotności, buncie i itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudcbdufbvudsb
Prawdopodobnie JENNY ,to dziewczyna ktora jest nadwrazliwa jak EB .Bardziej zalezy Jej na uczuciach niz na kasie i pokazaniu sie ,jest raczej typu uduchowionego ,troche zagubiona w tym brutalnym ,cynicznym ,niewrazliwym swiecie.Ale jest tez silna wlasnie poprzez sile wrazliwosci i artyzmu ktory ma w sobie,rozwija sie wewnetrznie i poszukuje wlasnej drogi ARTYSTYCZNEJ !!!! "Bo czsem lepiej odejsc od zmyslow ,by nie zwariowac ..."oraz "Bo to co robie ma sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie mi halo
czyli inspiracja mogla byc jak najbardziej Janis Joplin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudcbdufbvudsb
Gdzies w ktorejs gazecie swego czasu byl wywiad z EB ,gdzie EB mowi,ze Jenny to osoba ktora istnieje naprawde i jest mniej wiecej w wieku EB .Jest to ktos bardzo wrazliwy , niezrozumiany poprzez swoja nadmierna uczuciowosc,ktos kto moze miec duzo pieniedzy ale bardziej zalezy mu na uczuciach i intelekcie niz na pustych gestach i brutalnym swiecie w ktorym przewaza brak wrazliwosci chamstwo i bezmyslnosc.Jenny to ktos "Kto wiecej widzi i wiecej czuje",to taki typ artysty outsaidera ( zupelnie jak EB ) !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorrrisssssssss
kiedys cos czytalam w wywiadzie z nia ze to jest o molestowanej dziewczynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudcbdufbvudsb
Mi sie wydaje ze teledysk do NIEWINNOSCI to dalsza czesc teledysku do JENNY ,bo tam jest ten sam motyw zagubionego ,wrazliwego DZIECKA ,ktore gdzies błądzi na rozstaju dróg ,ale jakby pozniej ta droge odnajduje .Tak to widze ,nie wiem jak wy to interpretujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie narzucam interpretacji ale ja rozumiem tak. Podmiot (Jenny), to kobieta która przeżyła w dzieciństwie jakąś traumę ("Szybko przestałam być dzieckiem"). Czyje się inna, wyobcowana, zbyt wrażliwa. Opisuje osobę, którą życie mocno doświadczyło i doświadcza. Postać wybitnie tragiczna. Jednocześnie posiada rozbudowany świat wewnętrzny do którego nikt nie ma dostępu ("Gdyby tylko wiedzieli, znali prawdę.."). Demony które w niej drzemią, są silne ale niewidoczne dla innych. Ot, tyle ja zrozumiałem :) Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dlaczego do cholery
Jeanny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co ?
A dlaczego nie ? A co miała nazwać "Edyta" ? Przecież to banalne. Może odpowiedź skąd imię "Jenny" warto skierować to samej autorki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie jest jasne
..że piosenka jest o amfetaminie, a dokładniej stanie po zażyciu w jej osobliwym przypadku. ''Zabawne jakie rzeczy potrafią czasem do głowy przyjść... A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'' - co jest typowe, 100 pomysłów na minutę, światłowstręt.. ''Dziwnie rozpalona Jenny... Co w jej głowie siedzi Wiem tylko ja" - nakręcona, podwyższony puls, stan podgorączkowy, różne dziwne myśli.. "Już w szkole ciągle pytali czy ze mną wszystko w porządku jest. Gdyby tylko wiedzieli, znali prawdę.." - nikt nie przypuszczał, że jest 'nakręcona' "A ja wierze, że to co robię ma sens. Bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować" - postrzeganie świata po.. jest zupełnie inne, co daje jej poczucie, że jest w tym sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam i pamiętam
t jest o dziewczynie, która otworzyła sie przed kimś wiele młodych osob musi udawać, pokazywac, ze sa super, niewrażliwe, wiecie- w grupie siła, trzeba byc 'waznym', zeby byc szanowanym, nie okazywac słabości podmiot liryczny tekstu się wyróżnia, nie zgadza się na to, chce być sobą, nie chce udawać kogoś kim nie jest śpiewa do osoby na której jej zalezy, która chce wwojego świata, pokazac 'jaka jest naprawdę', pozwolić się poznać, ale jednocześnie boi się troche czy ta osoba zrozumie jej postępowanie, czy doceni to, ze jest inna niż cała reszta, że nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawszmnie ta ten kawałek intrygowal jest taki ponadczasowy , mocny emocjonalnie i tajemniczy ...z resztą EB ma fajne kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sie dzie pałętasz
Jenny from Falco dzwiek syreny to chyba utkwilo mi najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.k....
i tutaj takze http:// www.youtube.com/watch?v=z9nuAKg0TcY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to może ktoś wie o co
chodzi w autobiografii? Chodzi mi konkretnie o tekst- ona mi że problemy mogą być, ja jej że egzamin mam? Jakie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×