Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JacekJ

Zarejestrowani
 • Zawartość

  158
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

38 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. JacekJ

  problem w pracy

  Przeczytałeś cały wpis?
 2. JacekJ

  problem w pracy

  Polecam Ci książkę/warsztaty/ćwiczenia z asertywności. Ten opór, to że trudno Ci powiedzieć co cię boli i co Ci nie pasuje to jest właśnie brak asertywności. To Cię wzmocni, da Ci podstawę do poczuci swojej wartości, siły aby mieć energię do bronienia swoich praw. To, że czujesz się wykorzystywana i niespełniona w pracy - tak właśnie zaczyna się szukanie nowej pracy. Masz prawo szukać sobie lepszej pracy jeśli w starej jest Ci źle. Nie musisz tam pracować, masz prawo szukać sobię lepszej, fajniejeszej pracy. Zmieniałem sam pracę 6-7 razy w życiu - warto. Zachęcam Cię do tego! Powodzenia i odwagi.
 3. Tak to jest jak w głowie ma się nieprawdziwe, zakrzywione koncepcje "męskości". Ani "męskość" ani "kobiecość" nie jest lepsza czy gorsza. To dwa kolory tej samej energii. Jeśli chodzi np. o wsparcie - zapraszam na kręgi męskie. Tam dostaniesz wsparcie.
 4. JacekJ

  prosze o rade

  Witaj. Przeczytałem cały wpis i czuję że jesteś w kropce. Jakbyś weszła w pułapkę. Niestety, napiszę coś wprost, jednak ma dobrą intencję bo chcę Ci pomóc. Po raz drugi weszła w relację z facetem który jest niedojrzały emocjonalnie i nie dorósł do bycia Ojcem. Co to oznacza - masz taki schemat i program w głowie że niedojrzali, nieodpowiedzialni faceci Cię krecą. Psycholog to rozumiem jedna wizyta - proponuje Ci psychoterapię. Tam sobie zobaczysz swoje przywiązania, zranienia, swoje metaprogram, swoje schematy myślowe i przekonania. Kiedy je poznasz, zrozumiesz i sobie uświadomisz będziesz wiedziała jak zaregować bardziej świadomie i co zrobić w tej i innych sytuacjach. Polecam Ci tą drogę i życzę dużo siły.
 5. Widocznie masz pecha. Ja znam kilka kobiet które potrafią "wyczuć sytuację" i bardzo mało "koloryzją". Po drugie - to co napisałeś to takie ogólniki i kiedy piszesz "kobiety" warto pamiętać że budujesz uogólnienie dla kilku milionów kobiet w PL i dla ok 3.9 mld (3.9 miliarda !) kobiet na świecie. Nie wiem czy masz świadomości ale nie ma badań które globalnie obejmowało 100% kobiet. Wszystko co wiemy to jest tylko masze otoczenie i ew. jakieś ankiety, grupy kontrolne. Gdybyś wsiadł do samolotu i np. poleciał w dowolną stronę tak z 6-7h, wysiadł to okaże się że b. dużo opinii, stereotypów, schematów które mamy w głowie na temat kobiet, kobiecości - możesz sobie wyrzucić do kosza.
 6. JacekJ

  Sex z Eks

  "Sex bez zobowiązań" to rozwiązanie dla kogoś kto potrzebuje seksu ale nie umie (nie chce/nie jest w stanie) dać Ci związku, zaufania, wierności, przyjaźni itd. Dla mnie to to tak jakbyś poszedł do piekarni i na półce jest cena 5zł z podpisem "coś". Pytasz Panią sprzedawczynie - co to jest to coś za co masz zapłacić 5zł. A pani mówi - może bułka, może rogal ale może też nic. Nie gwarantuje Panu NIC, nie mogę nic obiecać i niczego zagwarantować za te 5zł. Pytanie - czy kupujesz takie "coś" za 5zł? Dla Ciebie sex wiąże się z uczuciem, relacja - dlatego tu piszesz. On to umie oddzielić i nie łączyć. Jesteście psychologicznie na w innym stanie.
 7. Facet robi się agresywny po alko. Jeśli nie zrozumie że to problem i nie zaczniecie razem pracowac nad związkiem - usiędziecie i sobie pogadacie (na trzeźwo) że coś wam nie pasuje i nie jesteście szczęśliwi, to nic się nie zmieni. Rozumiem że Cię w... bierze ale lepiej z nim pogadać szczerze że jest problem.
 8. JacekJ

  Gdy facet nie potrafi włożyć

  Nie ma w tobie Miłości do niego więc i sex będzie słaby. Miłość to akcpetacja i wsparcie dla drugiej osoby. Jeśli go krytykujesz, oceniasz i deprymujesz - zabierasz mu godność i obniżasz jego poczucie wartości - będzie coraz gorzej. Nie krzywdź go i zostaw.
 9. JacekJ

  Rozstanie

  Hej. Wątpliwości pojawiały i czasami się pojawiają. Jestem człowiekiem, odczuwam emocje i jak każdy czasami mam momenty zwątpienia. Kiedyś (jak miałem 30-35 lat) bardzo dużo planowałem i miałem "marzenia". Kiedy nie udawały się i nie dostawałem wsparcia kobiety (byłej), miałem żal. Z czasem rozgoryczenie, kłótnie i ból nakręciły myślenie o rozwodzie. Trwało to kilka lat zanim zakomunikowałem że chce rozwodu (bolesny okres, dziecko). Teraz, nie mam planów i pragnień na przyszłość. Cieszę się, że żyje z kimś kto mnie wspiera, akceptuje i kocha. Z wiekiem zmienił mi się model bycia razem. Nie zakładam nic na przyszłość (nie wiem ile życia mamy razem przed sobą) ale chciałbym aby to trwało jak najdłużej. Teraz (mam 48 lat) najważniejsze jest dla mnie aby moja ukochana była szczęśliwa. Jeśli mówi, że będzie bardziej szczęśliwa ze mną - jesteśmy razem. Gdyby powiedziała, że będzie bardziej szczęśliwa beze mnie - nie będziemy razem. Staram się kochać tak że dawanie jest najcenniejsze.
 10. JacekJ

  Wspólne wydatki na mieszkanie.

  Chciałaś być partnerką, dojrzałą. Zapytałaś go i chciałaś z nim ustawić sobie zasady życia. Chciałaś mądrze, świadomie się dogadać. Zapytałaś i on Ci szczerze powiedział. No i teraz mówisz, że "jakoś tak się dziwnie czuje i nie chcę się dokładać". No to jak Ci to nie pasuje, to się nie wprowadzaj. Nie musisz. No tylko, że pytanie czy chcesz. To, że poprzednia nie płaciła to niebezpieczna ścieżka (porównywanie się do byłych!). Po drugie - dlaczego nie możesz powiedzieć, słuchaj - na 500 mnie nie stać, mogę dokładać się 350zł? Czy próbowałaś negocjować?
 11. JacekJ

  Dla męża mama najważniejsza

  Czy ma problem z piciem alko?
 12. Cześć. Możesz zadziałać na 2 poziomach - emocjonalnie - co to za lęk, co jest jego źródłem, psychoanaliza, wgląd w siebie. Drugi poziom - to jeśli myślisz poważnie to żeby zamieszkać razem. Jeśli poza urodą ma inne zalety - to na co czekasz?
 13. Pytasz jak można sobie pomóc - twoim problemem nie jest alkohol, czy padaczka tylko LĘK. Pracuj z lękiem, wtedy myśli obawy nie będą problemem.
 14. JacekJ

  Ubiór Nauczyciela

  Myślę, że doświadczone nauczycielki powiedzą Ci co jest teraz normą i jaką strategię najlepiej przyjąć. Nie znam aktualnej młodzieży szkolnej - zapytaj praktyków.
 15. Myślę, że dobrze skonsultować się ze specjalistami i poszukać. Plan gry dla Ciebie: - badanie ogólne (dokładne, krew, mocz itp), ciśnienie krwi, cukier (w stronę cukrzycy) - hormony (tsh itp) - jeśli ciało nie pokaże co jest przyczyną - lekarz psychiatra (w kierunku czy coś poważnego, stany depresyjne, zaburzenia lękowe) - jak dalej brak odpowiedzi czy przyczyny - psychoterapia Powodzenia w szukaniu i rozwiązaniu!
×