Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość amsterdam 2011

Opinie Holendrów o Polakach: mrukliwe chamy

Polecane posty

Gość amsterdam 2011

# Polacy są niemili i nieuprzejmi (niet vriendelijk = nieuprzejmi, niemili, nieprzyjaźni) i to po nich widać. Co jest tego powodem (rozgoryczenie z powodu przeszłości? Coś innego?) jest dla mnie wciąż zagadką. # Są nieuprzejmi co rzuca się w oczy w sklepach i restauracjach. Z małymi wyjątkami nie stać ich na uśmiech # Także w ruchu drogowym nie ma żądnej uprzejmości. W pośpiechu i szybko zirytowani poruszają się Polacy po i tak bardzo kiepskich drogach. Wygląda na to, że ciągła linia (w Holandii zakaz wyprzedzania) znaczy w Polsce: wyprzedaj ostrożnie. Podwójna ciągła linia: wyprzedaj jeszcze ostrożniej. Czerwone światło: jedź ale ostrożnie. Itd. # No i jeszcze to. My (Holandia jako największy netto płatnik Unii Europejskiej) dokładamy dużo do polepszenia polskiej infrastruktury; do budowy nowych dróg i modernizacji starych (prawie)polnych dróg. # Muzycznie Polacy siedzą wciąż gdzieś w początkach lat dziewięćdziesiątych. Regularnie słyszymy w polskim radiu grupę Vaya Con Dios i Tinę Turner. Także duet Celiny Dion i innego Polaka (czy Francuza?) jest bardzo popularny. # Polska jest wciąż tania. Obiad wciąż za 4-5 euro (jakość nie zawsze super, często tak) i zakupy w supermarkecie wychodzą bardzo tanio. # Jeśli jeden Polak zachowa się wobec ciebie nagannie - inny Polak czuje się za to odpowiedzialny. To zauważyliśmy gdy np. włamano się do naszego samochodu pod hotelem to recepcjonistka czuła się bardzo odpowiedzialna i wstyd jej było za złodzieja. # Polacy są nie tylko nieuprzejmi ale też mrukliwi, zirytowani i chamscy. Miałbym na ten temat więcej uwag bo byłem w tym kraju z 40 razy i jestem żonaty z Polką ale... wolę już o tym nie pisać. # Polacy są nieuprzejmi i introwersyjni ale także nie przepadają za głośnymi i aroganckimi Holendrami. # Polacy są bardzo pracowitym narodem i pracują ciężko za wypłatę za jaką my nawet nie chcielibyśmy oka otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieCham
Kto jest chamem? Mrukliwy spokojny czy cwaniak, który patrzy jak tu najbardziej kogoś wykorzystać. Zastanówmy się najpierw nad istotą chamstwa i cech,które to chamstwo określają. Dla mnie największym chamem jest prymitywny cwaniak, który chce sprawiać wrażenie przyzwoitego a w rzeczywistości to pazerna szuja. Takich typów nie trawie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, że polacy to mrukliwe chamy.. byłam teraz w UK i zszokowałam się, że nawet angole są bardziej przyjaźni do innych w sklepie czy na ulicy. Polska to tak naprawdę smutny naród. Ale z tym, że jest tutaj tanio to absolutnie nie mogę się zgodzić. W Polsce średnio zarabia się powiedzmy 500 - więc obiad za 5 to nie jest tanio. Ile zarabia się w Holandii i ile kosztuje obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to mam głęboko gdzieś to, co myślą o mnie/o nas Holendrzy, nawet żadnego nie znam. Wystarczy że wiem jaka jestem, znam swoją wartość i przypadkowe opinie tego nie zmienią. Natomiast zawsze dziwi mnie skłonność wielu Polaków do samobiczowania - kiedy tylko pojawi się w necie artykuł na temat naszego narodu za granicą, natychmiast aż roi się od wpisów, w których gnoimy sami siebie - sami złodzieje, pijacy, chamy, analfabeci, prostaki, półgłówki - tak piszą rodacy o rodakach, myśląc, że w ten sposób odetną się od reszty i poczują się lepsi. To niedorzeczne, pogrąża naród jako całość, zawsze mnie to wkurza, . Mam naiwną prośbę do wszystkich: Jeśli nie jesteś złodziejem i chamem, a jesteś Polakiem to nie pisz że POLACY to złodzieje i chamy. Chyba że jesteś złodziejem i chamem, to napisz wprost: "JA jestem złodziejem i chamem". Mam dość generalizowania i zbiorowej odpowiedzialności za wybrakowane jednostki, których pełno w każdym narodzie :( P.S. Piczkowata - Naprawdę czujesz się mrukliwym chamem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvbvvbv
wredźma - święta racja,dodam jeszcze że jak oni mają o nas myśleć skoro sami źle o sobie myslimy? Skoro sami wyolbrzymiamy nasze wady...to czemu sie później dziwić. Jak ktoś wstydzi sie tego że jest Polakiem za granicą to dodatkowo nas pogrąża.Ja sie nie mam czego wstydzić,czego,tego,że część Polek sie puszcza z obcokrajowcami? Przecież nie ja tak robię.Ale czemu sie dziwić,że panują takie a nie inne stereotypy jeśli normalne,porządne Polki wstydzą się przyznać do tego kim są - przez ich rodaczki,które zachowują się gorzej.I wtedy inni widzą tylko te co sie źle zachowują a nie ma kogoś kto by tą ogólną opinię nieco zmienił.Nie wstydźcie się więc siebie samych,i przede wszystkim nie wstydźcie się za innych,jak nie wy bierzecie odpowiedzialność za ich życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak samo, jakby Polacy uważali, że Holendrzy to pedały, które lubią sobie poćpać, bo są wyjątkowo tolerancyjnym krajem. Nie twórzmy stereotypów. A autor niech nie robi z siebie takiego Holendra. Ledwie opuścił ojczyznę, już na nią pluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przelotemmmmm
dawno Ciebie nie widziałam na forum Stalingrad:) i jak sobie radzisz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna polskojęzyczna
narodowość, wprost uwielbia umieszczać takie taksty :( a polacy myślą , że to polacy o sobie tak piszą i się samobiczują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zgadnij jakie sa opinie
polaków o holendrach? starczy zobaczyć kilku takich dupków w krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati Łódź
Polacy jacy są widać to każdego dnia zaganiani za pieniędzmi szukający pracy za więcej niż 1300zł rozgoryczeni bo miało być dobrze a jak jest chyba wszyscy to widzą zmienia się na gorsze i to nie tylko z braku pracy i pieniędzy to rozgoryczenie widać na naszych twarzach ale widać to już u Dzieci to straszne, ale pracuję w Teatrze i słyszę jak Dzieci komentują pewne sprawy zupełnie jakbym słyszała dorosłych ostatnio usłyszałam jak dwie dziewczynki powiedziały do siebie że po co tutaj przyszłyśmy a druga na to na spektakl będzie do dupy pierwsza na to wyrzucone pieniądze druga mama powiedziała że trzeba w szkole siedzieć a nie pieniądze wywalać na jakieś spektakle .... te Dzieci były z pierwszej klasy bo zapytałam to przerażające co się dzieje z nami i jak wychowujemy własne Dzieci w pędzie. Przewiduję, że za 10 lat w naszym kraju będzie więcej chamstwa niż można to sobie wyobrazić co 10 Polak nigdy nie była za granicą więc nie wie jak tam jest a jak dorosły ma w dupie co inne narody o nim myślą to wizytówkę sam sobie napisał ,,jestem chamką'' np. pozdrawiam wszystkich i życzę więcej kultury bo jeszcze w komunie była bo była dyscyplina a teraz nie ma dyscypliny bo nie ma prawdziwych rodziców w tym kraju. Marta 40 lat na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
największą wadą jaką widzę u polaków to że przejmują się opiniami holendrów i innych "zagraniczniaków". to jest po prostu groteskowe jak bardzo jesteśmy zakompleksieni. "Pamiętam, jak do biura organizacji studenckiej, pomagającej zagranicznym studentom w codziennym życiu na Politechnice Gdańskiej wszedł Włoch, bądź Hiszpan i poprosił, abyśmy zamieścili na naszej stronie www ogłoszenie o korepetycjach z angielskiego, których chciał udzielać. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jego znajomość tegoż języka ograniczała się do prostych zdań i nie więcej niż 1000 słów. W tym samym czasie wielu z moich znajomych, mogących poszczycić się certyfikatami, potwierdzającymi opanowanie języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym nie tylko nie myślało o udzielaniu płatnych lekcji, ale obawiało się odezwać do zagranicznych studentów, drżąc na myśl o tym, że mogliby się pomylić, niewłaściwie coś wymówić albo źle zaakcentować i tym samym narazić się na śmieszność. 1000 słów kontra certyfikat. Chęć udzielania korepetycji i strach przed zwykłym "hello"." http://wpolityce.pl/artykuly/19450-tomasz-rakowski-jestes-potomkiem-bohaterow-jestes-polakiem-nie-daj-sie-wpedzic-w-poczucie-nizszosci-i-kompleksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romantyczny Idealista
Nadziei uczą Ci, co na stos Umieli rzucić Swój życia los! Za ojców groby, Za Trzeci Maj... Jest takie miejsce, Taki kraj. Z pokoleń trudu, Z ofiarnej krwi Zwycięskiej chwały Nadchodzą dni... Dopomóż, Boże, I wytrwać daj! Tu nasze miejsce, To nasz kraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil1979jgora
w kraju źle rządzonym nie wypada być uśmiechniętym ( Konfucjusz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Logiczny
Jak kiedyś przyjechali do mojego dawnego liceum goście na wymianę z Holandii to był przykry widok -> grube, brzydkie, wykolczykowane, zupełnie nie umiejące się zachować bydło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil1979jgora
Polacy siedzą muzycznie w latach 90-tych? To czemu ciągle w RMFie Florida, Katy Perry, Carly Rae Jepsen itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Logiczny
bo nowe przeboje są beznadziejne ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech ech ech ech
a Holendrzy to ćpuny i kapo w tych swoich obozach pracy - wiec co lepsze autorze polaczku ;) bo tylko polaczki tam potrafią pisać o innych Polakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holendrzy mogę mnie pocałować w zad ewentualnie, razem ze swoimi opiniami. a jeżeli ktoś o całym narodzie wyraża się per "chamy" to świadczy tylko i wyłącznie o tym że sam jest prostackim chamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz28
To ,prawda Polaczki są chamami i zazdrośnikami nie ma co tu ukrywać prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pamiętam, jak do biura organizacji studenckiej, pomagającej zagranicznym studentom w codziennym życiu na Politechnice Gdańskiej wszedł Włoch, bądź Hiszpan i poprosił, abyśmy zamieścili na naszej stronie www ogłoszenie o korepetycjach z angielskiego, których chciał udzielać. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jego znajomość tegoż języka ograniczała się do prostych zdań i nie więcej niż 1000 słów. W tym samym czasie wielu z moich znajomych, mogących poszczycić się certyfikatami, potwierdzającymi opanowanie języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym nie tylko nie myślało o udzielaniu płatnych lekcji, ale obawiało się odezwać do zagranicznych studentów, drżąc na myśl o tym, że mogliby się pomylić, niewłaściwie coś wymówić albo źle zaakcentować i tym samym narazić się na śmieszność. 1000 słów kontra certyfikat. Chęć udzielania korepetycji i strach przed zwykłym "hello"."" Rozumię że angol ale makaroniarz czy czosnokowy to już obłęd:O.To jest to wiele gorsze-przerost ego mnie znacznie bardziej wnerwia:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lech Adam
Musisz być bardzo złym czlowiekiem! Pracuję i mieszkam w Holandii ale nie spotkałem się z takimi wrednymi opiniami o nas Polakach. Zapewne jesteś odpadem ludzkim i ćpunem. Normalny Hollender nas ceni i coraz częściej daje za przykład właśnie Holendrom- nie koniecznie o białym kolorze skóry. Płynnie mówię po niemiecku i oczywiście po flamandzku. Holenderski język jest mi najbardziej bliski bo tu pracuję .oczywiście Holendrzy mówią po angielsku ale cenią mnie za to , że mówię po niderlandzki (nid. Nederlandse taal, Nederlands) w powszechnej komunikacji między ludzkiej i w pracy. Nawet rodowici Holendrzy coraz bardziej nas szanują a ci z koloni nas podziwiają. Holendrzy są spaniałymi Ludźmierz ale należy ich zrozumieć . Ciebie nie rozumiem gdyż jest w tobie pełno jadu. NIE PASUJESZ NA HOLENDRA a TYM BARDZIEJ NA CYWILIZOWANEGO CZŁOWIEKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie wartości przekazują s
swoim dzieciom polskie kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hd3d
W polsce jako państwie byłego ZSRR króluje chamstwo, buractwo, głupota, całkowite zaślepienie i zacofanie. To wstyd na całą Europę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wredźma ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko przez kobiety polki. polak musi być pracowity albo złodziej bo polki to materialistki i najczęściej wulgarny cham bo na takich polki lecą i takich uważają za męskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co nas obchodzi opinia pedryli z jakiejś holandi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy ktoś zauważył,ale to dość stary temat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przejmujcie się bo Holendrzy to są brudasy a my Polacy będziemy bronic swój Naród,niech się Patrza na swoją dupe a nie obrazają ludzi pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy to dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mrukliwe chamy mają powodzenie u polskich kobiet i tacy się rozmnażają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×