Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

haniabania

a ja mam kawał boczku surowego i nie wiem co z nim zrobić?!

Polecane posty

jak w temacie! boczek nie jest zbyt tłusty... smalczyku z niego nie będzie ;] grila o tej porze roku też nie da się za bardzo zrobić.... macie jakiś pomysł?? pieczenie odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiertarkaaaaa
może roladę zrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ci zaproponować bekon no ale jak pieczenie odpada to nie wiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozesz dac
przepis na ten bekon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokrój w drobną kosteczkę
zesmaż z cebulą, bedzie okrasa do klusek np (to mozna zamrozić )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugotuj i zrób
na wywarze grochowkę, zupe fasolową, albo żurek lub coś podobnego, a boczek w plasterki i na chlebek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo możesz go po prostu
ugotować w wodzie z przyprawami, ostudzić i kroić do chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nadzwyczajnego. Kroisz boczek na cienkie plasterki i smażysz albo grillujesz, jak kto woli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokrój w plastry ok 2 cm., posól i popieprz i nasmaruj to keczupem. Schłodzić 2 godz. Pózniej w garnku na 1 łyżce oleju przesmaż ten boczek z dwóch stron.Po przesmażeniu włóż resztę boczku do tego samego garnka, zalej syropem z puszki z brzoskwinią i dusić do miękkości.Nie dodawać wody, ani tłuszczu.Na koniec dodać owoce z puszki .Zagęścić mąką ziemniaczaną. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia
jak bym miał taki boczek to bym na nim jajecznice usmażył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliinnka
ja dzis pokroilam boczek w kostke, ziemniaki w plasterki, doprawilam i usmazylam. do tego kefirek mniamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktośtakijakja
Deko późno - ale na przyszłość - ugotuj boczek w osolonej wodzie, później na tej wodzie ugotuj ryż, boczek przemiel przez maszynkę i zrób gołąbki, oczywiście do tego dochodzi kapusta, ale to chyba jasne jak to się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 kg boczku zmiel w maszynce do mielenia mięsa. Dodaj 1 szklankę mleka i łyżkę Vegety (uważać żeby nie przesolić!). To jest wersja podstawowa, a można dla urozmaicenia dodać pokrojoną natkę pietruszki, wyciśnięty czosnek - według gustu. Wszystko dobrze wyrobić, włożyć do wąskiej blaszki i piec w piekarniku 1 godzinę. Po ostudzeniu kroi się jak pasztet.U mnie w domu wszyscy to uwielbiają i znika w zastraszającym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze mam ten boczek :) nie rozmroziłam go, ale już wkrótce musze coś z nim zrobić... na razie siedzę w magisterce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Victoria27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ballllla
mozesz zrobic spghetti carbonara albo takie cos: podsmaz boczek i cebulke, do tego wrzuc pokrojone, ugotowane w mundurkach zmieniaki, groszek,podsmaz razem i dodaj sos z jajka rozmieszanegi z żółtym serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda matka Zosi
Mój przepis na boczek. Nacinam skóre w kratke, posypuje sola,pieprzem, papryka slodka, majerankiem. W brytfannie rozgrzewam odrobine smalcu, boczek mocno opiekam z dwoch stron, duszę okolo pol godziny na mniejszym ogniu. nastepnie kroje na plastry okolo 1,5-2 cm, i opiekam z dwoch stron na ciemny kolor. Siekam ,cebulke, czosnek, delikatnie rumienie w miesie, podlewam woda i dusze dobre 30 minut. Rewelacja sos wychodzi z takiego boczku, np do pyz lub kaszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda matka Zosi
Tym sposobem udało mi się przemycić troche tłuszczu w mięsie i mąż się zachwycał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuu boczek na smalcu
cholera toż to chyba roczny limi tłuszczu dla organizmu? że nie wspomne o podniebieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×