Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kremowka

co to za warzywo

Polecane posty

Gość kremowka

co to za warzywo, z dyniowatych (najprawdopodobniej) o b. ciemnym kolorze , dość duże , o podłużnym kształcie. Nie jest to cukinia ani kabaczek. Nazwa zupełnie wyleciała mi z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakłażan
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kremowka
no właśnie, jeżli to bakłażan to co mozna z niego zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki ma kolor? bo baklazan jest ciemno fioletowy, innymi slowy baklazanowy ;) nie wiem co z niego zrobic, zawsze mi sie podoba w sklepie, ale brak pomyslow, typowe danko z baklazana (i nie tylko) to francuskie \"ratatouille\" - pycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może faszerowany? Wydrąż środek, posyp to co wydrązysz solą, w środku tej łupinki też i poczekaj, aż puści sok. Wtedy odlej go. Do środka możnanałożyć np. ryż (wcześniej ugotowany) z pomidorami cebulą i czosnkiem i ten wydrążony miąższ, przypraw czym Ci pasuje, posyp startym żółtym serem i zapiecz. Zamiast ryżu może być np. mielone mięso, wcześniej podduszone, mięso z ryżem, z papryką, z czym Ci fantazja podpowiada. Mozna też udusić z np. cukinią, pomidorem, cebulą i czosnkiem. Bakłażan ma to do siebie, że jest raczej bez smaku i przejmuje smak tego, z czym się go przyrządza, co daje sporo możliwości :) Tylko uważaj, bo chłonie tłuszcz jak gąbka i robi się bardzo kaloryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morgaine, a ile ten nadziany baklazan powinien siedziec w piekarniku (tak w przyblizeniu), zeby nie byl za surowy? i czy wydrazasz doslownie wszystko ze skorki, czy zostawiasz \"otoczke\" z baklazanowego \"cialka\" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja trzymam około 15-20 minut. Najlepiej obserwować, czy ser się nie przypala. A jak wydrążam, to zostawiam tak na jakiś centymetr, półtora miąższu. Po upieczeniu można zjeść ze skórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpyszniejsze na swiecie
sa roladki z baklazana, duzo roboty ale za to jaki efekt... przepis w kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morgaine -to juz wszystko wiemy :) ach, musaka, niebo w gebie ,ale ile z tym cholerstwem roboty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
no wlasnie - mousaka, poza tym wszelkiej masci zapiekanki pomidorowo-ziemniaczano-baklazanowo jakies tam, takie z piekarnika, no i na grillu ponoc mozna baklazana robic tez mi sie zawsze bardzo podoba w sklepie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×