Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Działkowiczka nowa

Cyprys Lawsona Columnaris jak przycinac , plis , pomóżcie ?

Polecane posty

Gość Działkowiczka nowa

Witam ! Mam problem z Cyprysami Lawsona Columnaris , mają około 110 cm , w ubiegłym roku na wiosnę je kupiłam i w tym roku przez zimę były zwiazane lekko sznurkiem zeby śnieg nie uginał gałazek , ale obecnie po zdjęciu sznurków gałązki sa gietkie i odginają sie od srodka , nie wiem , czy tak zostawić , czy sam sie zagęści i usztywni czy powinnam go podciąć ? Ale nie mam poijecia od czego zacząc ? Prosze o pomoc jeśli ktoś ma w tym doświadczenie , bardzo prosze ...🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Działkowiczka nowa
Nikt mi nie podpowie ? Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam,że za mocno związałaś go sznurkiem.Ja też stosuję to na jesieni z tego samego powodu (śnieg), ale sznurek jest tylko opleciony wokół drzewka lekko, nie należy ściskać.Można zostawić go tak jak jest teraz i obserwować, czy nie wracają gałązki na miejsce.Jeśli nie to na twoim miejscu oplotłabym sznurkiem leciutko i zdjęła go za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Działkowiczka nowa
Dzięki bardzo , ale ja miałam go związanego przez zimę bardzo leciutko. Ale też sie zastanawiałam czy by go nie związać teraz nadal lekko aż gałązki stwardnieją. Może dałam w ubiegłym roku za dużo nawozu i za szybko wybujały do góry ? Czy to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiemu cyprysowi przycina się czubek w następnym roku po posadzeniu. i później w 3-4 roku. Wbrew pozorom nie tracą mocy wzrostu w górę ale się wzmacniają i "mężnieją", dobrze drewnieją. Ich urodą są giętkie gałązki, ja swoich wcale nie obwiązuję a rosną już 5 rok (mam ich ok 100 w szpalerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnobrewa-->> rosnące w szpalerze, coś w rodzaju żywopłotu to co innego, a pojedyncze rośliny zachowują się troszkę inaczej.Zgodzę się z tym,że można przyciąć sam wierzchołek i będą się rozkrzewiać, ale tu poruszony jest inny problem ,może autorka faktycznie dała zbyt dużą dawkę nawozu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tez wolnorosnące, te też przyciełam i nadal przycinam :) Możliwe, że Wasze mają zbyt dobrą glebę a dodatek nawozów na pewno pomógł "wypędzić" rośliny. Moze zakwaszenie gleby coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Działkowiczka nowa
Dziękuję pięknie za wszystkie rady , już je przycięłam . Teraz czas na oczekiwanie , kiedy zaczna sie rozkrzewiac , ale to jeszcze potrwa. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i zycze wszystkiedo dobrego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam cyprysy o wysokości 100cm . Jak mocno rozrosną się na boki po kilku latach? W jakiej odległości sadzić , aby utworzyłu żywopłot? Czy muszą one być przycinane po posadzeniu? Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szyga1
Też chciałbym dowiedzieć się o przycinaniu. Szyga1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślązaczka 12
Witam, ja rownież kupiłam cyprysy ale nie jestem przekonana w jakiej odległości ja posadzić aby tworzyły żywopłot. Proszę o szybką poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RysiuII
Najlepiej sadzić co 50 cm. Fajnie się rozrosną i stworzą ściane jak żywopłot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starowagora
Ja posadziłem co 70 i to mój błąd po 6 latach są prześwity pomiędzy nimi. Teraz sadzę 100 szt ale co 50 cm tak jak mi poradził hodowca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie! Moje w szpalerze rosną już 5 lat.Głowy miały przycinane, ale nie są równe. Chciałabym wyrównać i nie wiem czy mogę bez względu na ich wysokość, czy nie zranię za bardzo tych najwyższych oraz czy mogę przyciąć boki, żeby poprawić estetykę wyglądu. Pozdrawiam serdecznie i proszę o ewentualną radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×