Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Proszę o szczere odpowiedzi

Do ludzi mieszkających w domach: jakie przychodzą wam rachunki za energię?

Polecane posty

Gość Proszę o szczere odpowiedzi

Jak wysokie płacicie rachunki za energię elektryczną? Pytanie kieruję do mieszkańców domów jednorodzinnych, a nie mieszkań w blokach. Bardzo proszę o udzielenie szczerych odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
Chodzi konkretnie o wielkość miesięcznych opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vguhyiujkol;
200-250pln za m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie moje zdanie jest
My płacimy 110zł miesięcznie bo mamy tak na rozpisce. Za zeszłe pół roku też tak mieliśmy i jak po pół roku przyszło wyrównanie to mieliśmy dopłacić niecałe 90zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rachunek...
mój rachunek 194,21/m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
I wy wszyscy mieszkacie w domach ? Nie w blokach przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sukienka ołówkowa L
mieszkam w domu własnie dzisiaj przyszły mi rachunki i mam do zapłaty 164 zł co drui miesiąc(wychodzi po 82 zł miesiecznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
Boże, mi na jesieni przychodziło po około 480 zł (do 500) a teraz w zimie po 620 zł! Nie wiem za co? W domu żyją tylko 2 osoby. Nie grzejemy prądem, ani nie gotujemy na kuchni elektrycznej. Wyposażenie AGD standardowe, wszytko klasy A, energooszczędne żarówki, nie używamy czajnika elektrycznego od kilku miesięcy, palimy światło tylko w pomieszczeniach w których przebywamy, zmywarka chodzi co 2 dni. Nie rozumiem skąd te horrendalne rachunki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .wredna jędza
No to jest podejrzane, my w domku mamy za prąd koło 150zł miesięcznie, a dużo zużywamy. Mężon jest informatykiem, jego komputer chodzi 24h, ja też nie ograniczam, lubię mocne światło itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzcie czy
sie ktos na lewo nie podlaczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvjvjhbjhbj
150-200zł... nie ma to czasem wyrównanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredni wzrost polek
moze masz wykupione duze zabezpieczenie? my sie wprowadzilismy do domu 200m2 i rachunki wychdozily po 300zł okazalo sie ze poprzedni wlasciciel, z ktorego przepisalismy umowe, mial wykupione ogromne zabezpieczenie, jak dla jakiegos tartaku. Zrobilismy wszystko normalnie w Enerdze i teraz płącimy ok. 150zł (kuchenka jest gazoiwa, nie mamy tv i takich tam psrzetow) glownie oswietlenie, lodowka, zmywarka, pralka, odkurzacz, piekarnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dom jest nowy ? wy go wybudowaliście ? moze macie jeszcze prąd gospodarczy ?no nawet kwota 480 zl to masakra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
Słuchajcie a czym grzejecie wodę? Macie piece gazowe czy bojlery elektryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
U nas są 2 bojlery pracujące na prąd, ale jeden jest ustawiony na minimum, żeby woda była ledwo ciepła/letnia. Ale nie sądzę, żeby to one tak zawyżały rachunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
Co to jest to wykupione zabezpieczenie? Nic o tym nie wiem. Jesteśmy pierwszymi właścicielami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budynek został o odebrany w sensie zakończonej budowy ? co z prądem gospodarczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredni wzrost polek
nie wiem dokladnie o co chodzi z tym zabezpieczeniem, tu chyba idzie o to, ze energa w razie czego jest gotowa zniesc jakis potezny prad. Jak to zmienialismy to baba w enerdze powiedziala, ze takie cos wykupuja albo wlasnie tartaki i inne takie firmy, albo chorobliwie przezorni ludzie. Wiec poprosilismy o normalne zabezpieczenie jak do domku. Co do bojleru, jak mielismy remont centralnego, to 2 miesiace grzalismy wode jednym bojlerem i wtedy placilismy niecale 200zł. 480 to jednak naprawde bardzo dzo. Albo ktos ciagnie, albo cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .wredna jędza
Bojlery strasznie żrą prąd. Nie wiem, może to zalezy od modelu, ale na wakacjach wynajmowałam domek i były horrendalne rachunki w rozliczeniu za prąd - przez bojlery właśnie. Jeden pobierał 1600W, a że nie zwróciliśmy na to uwagi, był stale włączony. Przy 0,7zł za kilowat to wychodziło 38,4kWh na dobę, czyli prawie 27zł za dobę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredni wzrost polek
w poprzednim domu mielismy siłę cały czas podłączoną, a nie ksoztowało to duzo, jakieś grosze. A czy ty czasem nie masz kuchenki na siłę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredni wzrost polek
mam znajomych co mają dom 250m2 i 2 dzieci i latem grzeją wodę tylko prądem (mają bojler). Z tego co wiem, rozliczają sie kwartalnie i za załe lat moją ok. 500zł rachunku za ten bojler, ktory chodzi non stop. PS taniej jest grzac non stop i utrzymywac cieplo niz wlaczac tylko wieczorem na chwile i od nowa gotowac zimną wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
Prąd gospodarczy jest, ale w tej chwili działalność jest zawieszona i nie pobieramy go, nie chodzi żadna maszyna ani nic z tych rzeczy. Budynek nie jest nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
My nie włączamy bojlera, tylko chodzi non-stop. Jeden ma normalną temp., a drugi minimalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA mam 155m i płacę co miesiąc 280zł jest to dla mnie masakra już kuchenkę na gazową zmieniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredni wzrost polek
Tzn. chodziło mi, że nadwyzka, ktora cale lato mają tylko przez bojler, to 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
Tego rodzaju zabezpieczenia z pewnością nie mamy, bo nie potrzebujemy dużego poboru energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredni wzrost polek
to nie mam pomysłu. Ale na mój gust powinnas zrobic tak: pojechac do dostawcy pradu, spytac, jak wygladaja woje rachunki - czy to tylko zuzycie, czy tez oplaty stale. Jeśli beda twierdzic, ze po prostu tyle trzaskacie, a najpewniej tak bedzie, boim na kasie zależy, pogadaj z jakims doswiadczonym elektrykiem, ktory obejrzy wasz dom i moze cos stwierdzi. Chociaz inni moi znajomi co mają dom placa 300-350, ale u nich są 2 lodówki, 3 wielkie zamrażary, wsyztsko stare nieenergooszczedne, 3 dzieci itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwetaa345
bojlery- i wszystko jasne. wszędzie, gdzie mieszkałam najwięcej kasy żre podgrzewanie wody do mycia!! jeżeli jest terma na gaz, to najwiekszy rachunek jest za gaz, jeżeli ciepła woda "ze ściany", to za wodę, jak bojler, to za energię. jeżeli nie jesteście ludźmi myjącymi się w miskach, tylko bierzecie prysznic/kąpiel 2 x dziennie, codziennie myjesz włosy itd, to jak najbardziej możesz tyle "nastukać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prąd gospodarczy to nie j est prąd związany z prowadzona dizałalnościa . To prąd , k tóry jest sprzedawany przez energetykę budynkom , które nie zostały formalnie odebrane . Wtedy zużywasz prąd normalnie ale jest on o wiele droższy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę o szczere odpowiedzi
Nasz jest już dawno odebrany. Od lat. Od lat są wysokie rachunki, ale te są rekordowe i nie są to wyrównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×